Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a fogadott orvos szabin...

Ha a fogadott orvos szabin van, és ügyeletesnél szülök, akkor az ügyeletesnek szokás pénzt adni?

Figyelt kérdés
Ha igen, mennyit? Kevesebbet, mint a fogadottnak? És a fogadott, ha a kórházi napok végére visszaér, akkor neki adnátok valamit (feltéve, ha rám is néz persze)?
2012. aug. 8. 21:05
1 2
 1/12 Jubilee ***** válasza:
Én nem adnék a fogadott orvosomnak, ha nem lenne jelen a szülésnél. Az ügyeletesnek, ha figyelmes veled, akkor lehet, hogy adnék vmennyit, de biztosan nem annyit, mint a fogadott orvosomnak adtam volna.
2012. aug. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt orvosom, vizsgálatonként 10ezret kért. Jártam hozzá magánba is és a kórházba is. Mindig elkérte, kivéve az NST-ken már!

Amikor beindult a szülés és az ügyelet befektetett a kórházba, akkor derült ki, hogy ő elment szabira. Egy szót se szólt, hívni se tudtam befele menet, mert ki volt kapcsolva. Pedig, ha 70× nem hívtam, akkor egyszer sem!


Végül császár lett a szülés vége és az ügyeletes orvos nem várt már tovább (nem tudták sehogy sem elérni), megműtött.

30ezret adtam neki, mert nagyon szépen megcsinálta a varrást és hétvége ide-oda, minden egyes nap bejött hozzánk.

6 hetes vizsgálaton kapta meg, mai napig hozzá járok vissza.


A fogadott orvosom szülés után 2 héttel felhívott, hogy kerestem párszor, mi a gond?!

Közöltem, hogy 40+5 naposan megcsinálták a császárt és köszönöm a semmit.

Azóta kerül a kórházba, ha meglát.



Szóval, én nem adnék annyit az ügyeletesnek, mint a fogadottnak gondolom, de persze meghálálnám valamennyivel neki.

2012. aug. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló, azért nem semmi, hogy ilyen dolgok megtörténnek. Nem ezt várná az ember 9 hónap "gondozás" után.


Köszönöm a válaszokat mindkettőtöknek!

2012. aug. 8. 21:14
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem is fogadott orvosom volt,és amikor szültem, telefonáltak neki,és azt üzente,hogy amilyen gyorsan csak tud jönni fog. fél órával később már ott volt mellettem. Nagyon jó fej volt..
2012. aug. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ismerősöméknek úgy kellett csinálni, h a fogadott doki pont szabin volt mikor a baba megindult kifelé, az ügyeletesnél megszült, oda kellett neki adni azt az összeget amennyiért a fogadott dokija vállalta el, (vagyis 80 ezer), és az ügyeletes továbbította az összeget a fogadottnak. Ez így eléggé bunkóság, vagy nem is tudom, de hát van ilyen is.
2012. aug. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Nálam pont akkor ment el úgyszintén szabira a felkért doki, és ráadásul szülésznőnél szültem, mert az ügyeletes doki tekergett vhol. Szülésznőnek adtunk, és nem csak azért mert végig rendes volt, hanem hogy nem várakozott, amikor jött a baba, bizony, beöltözött, és mondta h" akkor kezdhetjük".Amúgy az ügyeletes dokinak is adtunk volna- ha lett volna.....(kevesebbet mint a fogadottnak)
2012. aug. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem "kell "adni.A szülés ingyenes,ezért fizeted a TB-t.Miért adnál pénzt? Csak a jó magyar szokás hozzászoktatta az embereket a hálapénz adáshoz.
2012. aug. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Na az azért nagyon durva, hogy az ügyeletes orvosnak add oda azt a pénzt amit megbeszéltél a fogadott orvosoddal, hogy majd ő továbbítja neki. Mire föl? Ő azért kapta volna ezt a pénzt mert áldoz a szabadidejéből, és ott van a szülésnél. De nem volt. Én egy fillért küldtem volna neki, de nem is látott volna többet. Tuti más orvost keresnék. Ez már tényleg a pofátlanság teteje. Az én orvosom még azt sem mondta meg mennyit kér, amikor megkérdeztem. Azt mondta, amennyit gondolunk, vagy tudunk adni. Ha pedig mégsem tudna ott lenni a szülésnél, akkor szerintem nem adnék pénzt az ügyeletes orvosnak. Ő azért van ott mert éppen munkaideje van és kap érte fizetést. Jó mondjuk, ha extra sokat foglalkozna velünk és tényleg nagyon rendes lenne, akkor valószínűleg kapna valamennyit.
2012. aug. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mármint, hogy "egy fillért se"! bocsi
2012. aug. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%
Én csak abban az esetben adnék a másik orvosnak, ha az az orvos ajánlaná akihez járok és átvenne. Ügyeletes orvosnak nem adnék.
2012. aug. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!