Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 3 hónap múlva szülök, és...

3 hónap múlva szülök, és mostanában néha pánikszerűen rám tör, hogy borzasztóan félek, rettegek a szülési fájdalomtól. Rajtam kívül érez, érzett így valaki?

Figyelt kérdés
2012. júl. 27. 14:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezen mindenki átmegy, még az is, aki a 4-5-6-sokadik gyerekét szüli... :)))

Mint egy vizsgadrukk, olyan ez!


Én annyit csináltam, hogy elkezdtem a neten olvasni, hogy természetes szülésnél mit kell csinálni. Gyakoroltam otthon a fújásokat, stb.. próbáltam ráhangolódni.


40+5 naposan sürgősségi császárral szültem.. végig remegtem az egészet, mint egy kocsonya.

2012. júl. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is így voltam Ittam málnalevél teát, órákkal könnyebb volt a szülésem.
2012. júl. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem minden második Anyuka fél ettől én is nagyon féltem sőt rettegtem.azt nem tudom már hogy hól de olvastam azt hogyha egy nő nagyon retteg a szüléstől az késleltheti is a szülést.ez szerintem nálam is így volt mert ott voltam már 42 hetesen de semmi fájdalmam egy összehúzódásom sem volt.végül nekem is császár lett.viszont én attól is ijedhettem meg hogy 40heteseen befeküdtem és minden nap hallottam ahogy szegény épp szülni készülő nők fájdalmukban kiabáltak.és akkor én pánik szerűen menekültem és azt mondtam ezt én nem akarom.Megha annyira félsz akkor ha van orvosod akinél szülnél el lehet a programozott császárt is intézni(úgy tudom).
2012. júl. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A kiírt nap előtt mennyivel kezdted a málnalevél teát, és hányszor naponta?
2012. júl. 27. 14:50
 5/10 anonim ***** válasza:
első babád? én is féltem az elsőnél, de most a másodiknál egyenesen rettegek, annyira borzasztó volt az első. remélem, most könnyebb lesz
2012. júl. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 1 hetem van még a szülésig, én is félek, de igaziból már nagyon várom, hogy megszülessen a kislányom, érte bármit kibírok, első babám lesz, de inkább jobban félek attól, hogy majd indítani kell, de bízom benne, hogy nem.
2012. júl. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én még a szülés előtti napokban is így éreztem. Aztán mikor beindultak a fájások, minden félelmem elmúlt. (nem volt időm meg energiám sem a félelemre gondolni)
2012. júl. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nekem is 2.,azért is félek ennyire, mert már tudom, milyen. Pedig nem panaszkodhatok, hogy hosszú ideig vajúdtam volna, mert 3 óra alatt meglett a kisfiam, sőt úgynevezett "rohamos"szülést is emlegettek, de v.talán ezért, borzasztó fájdalmas volt így utólag visszagondolva, én ezt nem bírom ki mégegyszer... Szegény babámnak se volt könnyű, csupa lila lett az arcocskája. Lehet, hogy a túl gyors szülés se jó.
2012. júl. 27. 21:53
 9/10 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugtató, hogy más is fél, kicsit szégyellem, hogy így nyavajgok, de múlt éjjel is felébredtem, és nem tudtam visszaaludni, mert rám tört a szorongás.. Eddig szinte észre sem vettem a terhességet, mostanában meg kezdek nagyon lelkis lenni és folyton aggódom, meg tele vagyok félelemmel. ÁÁh, agyamra megyek....:)
2012. júl. 27. 22:03
 10/10 anonim ***** válasza:
En is rettegtem mindket szules elott (egy csaszar egy sima). Talan a simatol feltem jobban. Aztan kerestem egy dulat, vele sokat beszelgettem a szulesrol, es mire odakerult a sor, hogy hajnalban fajasokra ebredtem, mar nem is hivtam a dulamat, minden jott magatol, pedig a ferjem hazajott a nagylanyunkkal, egyedul vajudtam tiz oran keresztul. En meg egy verveteltol is be vagyok tojva, megis kibirtam gond nelkul ( pedig volt vakum, szakadas, stb stb) Esetleg kerj tanacsokat legzesre (nekem a 5 mp orron be, 10 mp szajon lassan ki technika jott be vajudaskor a fajasok alatt, de biztosan van meg sok mas jotanacs) Kitartas es szep szulest!
2012. júl. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!