Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A baba tb kártyáját a kórházba...

A baba tb kártyáját a kórházban intézik? Mennyi idő alatt kapom meg és utána mennyi az átfutása a gyesnek, családinak, egyszeri anyaságinak?

Figyelt kérdés
ha pl okt 10-én szülök,esélyes h novemberben már utalnak?
2012. aug. 28. 08:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát a kórházban elvileg van nyomtatvány, de hogy ők intézik-e. Nekem egy csomó mindent kér a munkahelyem: születési anyakönyvi eredetiben, taj másolata, lakcímkártya másolata, adókártya másolata. Utóbbi kettőt az okmányirodában és az apehnél kell intézni. Azt mondták, csak ha ezt mind leadom, utána kapok tgyást. Mivel jóeséllyel nem nagyon tudok pár hétig kimenni, így meghatalmazással a férjem fogja intézni a hivataloknál.
2012. aug. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
én ilyet még nem hallottam, hogy tb kártyát a kórházban intéznek
2012. aug. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

a gyereknek a taj kártyát, az árpád-hidnál kell intézni és ingyenes azt neked kell

intézni és utána tudsz menni a államkincstárba intézni a pénzt!

2012. aug. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nekem a kórház intézte az anyakönyvi kivonatot és a lakcímkártyát. Nekem csak érte kellett menni az okmányirodába és átvenni. Illetve, ha az apuka megy érte, akkor neki nem kell meghatalmazást írni. A TB kártyát pedig az anyakönyvi kivonat átvételétől számítva 2 héten belül küldik postán, és az van a tájékoztató lapra írva, amit kaptam, hogy személyesen nem vehető át. Na most nekem már letelt a 2 hét, de még nem kaptam meg. Ha személyesen intézhetném már rég meglenne minden. És, ha megvan minden papír, akkor fent soroltaknak az átfutási ideje én úgy tudom 1-2hét. De lehet, hogy kórház függő, hogy hol mit intéznek.
2012. aug. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!
2012. aug. 28. 12:59
 6/12 anonim ***** válasza:
Én már két gyerkőcöt szültem, most várom a harmadikat. Nekünk semmit nem kellett intézni. A másodiknál mielőtt hazajöttünk a kórházból már odaadták a TAJ kártyát, az elsőnél vissza kellett menni érte, mert pénteken született. A adó- és lakcímkártyát sem intéztem, mindent kiküldtek. Nekem már most is minden papír ki van töltve, csak a pici papírjai kellenek és mehetnek postán a MÁK-hoz. Nálunk a munkáltatónak is csak a születési anyakönyvi kell, de mindent lefénymásoltam és így gyorsan tudtam intézni mindent.
2012. aug. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszi! én is már mappába tettem a kitöltött papírokat,csak a taj szám meg a név hiányzik róla.. :)
2012. aug. 28. 13:26
 8/12 anonim ***** válasza:

Én a Jánosban szültem 4 hete.Az anyakönyvi kivonatot+lakcímkártyát másnap megkaptam a kórházban.A taj kártyát is elntézték kb 2 hét múlva küldték postán.A Csp,gyes,anyasági papírokat letöltöttem előtte,majd a fénymásolatokkal elküldtem,még nem kaptam semmi visszajelzést ezekről.

Boldog babavárást!

2012. aug. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 timszy25 ***** válasza:

Szia!

Nekem mindent a kórházba intéztek.A Taj kártya kb 2 hét volt mire megjött.Akkor rögtön beadtam az igényléseket(anyasági,családi,gyes). Én június 7-én szültem és július elején megkaptam mindent egyszerre.Ez Pest megye volt nem tudom máshol hogy megy.

2012. aug. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lakcím kártya + születési a kórházban intézték,pár nap múlva be kellett menni a helyi okmányirodába értük.A TAJ kártya 1 hét és pár nap után jött meg.A TGYÁS-t és kiírt előttől igényeltem kb 2 napos volt a fiam amikor küldték az első hetit.Anyaságit kevesebb mint 2 hét alatt kiutalták.4-én született a fiam következő hónapban már kaptuk a családit.
2012. aug. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!