Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha egyszer már szültem és...

Ha egyszer már szültem és megvan a páromnak a steril ruhája akkor lehet ugyanabban? (eltéve egy zacskóban) Ugyanaz a kórház, doki, szülésznő is valószinűleg. Vagy meg kell venni mégegyszer?

Figyelt kérdés
2012. aug. 30. 14:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha már használta egyszer, az már nem steril. Új kell.
2012. aug. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A saját magadról és a babádról van szó. Szerintem újat vegyetek, ami steril. Orvostól is elvárjuk, hogy steril ruhába jöjjön be hozzánk, nem abba, amiben aznap már 2 szülést levezetett.
2012. aug. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jogos persze... De a doki pl nem egy szülést vezet egyszerre. Vagyis ha megfogadom a dokit az egyet vezet(az enyémet) de ha az ügyeletes doki van bent? Nem hiszem hogy minden szüléshez vesz fel tiszta köpenyt(abból kiindulva hogy egy köpeny 5ezer forint,s azt nem hiszem hogy a kórház állja. (Tudom az árát mert az én munkám során is fehér köpenyre van szükség.)
2012. aug. 30. 15:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a Klinikán úgy emlékszem, hogy úgy volt, hogy a fehér köpenyre ráadtak egy zöld egyszer használatos műtős köpenyt, amit szülés után a doki kidob és újat vesz fel a következő szüléshez. Hogy amikor csak jön-megy a vajúdó anyukák között akkor hogy van, azt nem tudom. Az én férjem is egy zöld műtősköpenyt kapott mikor bejött velem, de szerintem azért nem kellett fizetni, legalábbis nem emlékszem. Meg nyilván az orvosnak nem 5.000,- Ft-jába kerül, csak az apukáknak... :)
2012. aug. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kórházban szerintem nem a saját köppenye és gatyája van a dokin- a rajta lévő pecsétből gondolom. Így szerintem azt a kórház is mosatja. (De nem dolgozok ott, így nem tudom.) Nálunk legalábbis ennek a tetejére vette fel az egyszer használatost, ami egy papír szerű anyagból volt. A szülészetre történő belépéshez nekem zöld vászon műtősruhát kellett felvennem a ruhám tetejére. A vajúdót nem tudom, mert a gyerekeim nagyon gyorsan jöttek, és ez nekem kimaradt.


A mi kórházunkban automatából lehet venni a segítőnek a csomagot, ami 1200Ft.

2012. aug. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk pl nem kell steril ruha...
2012. aug. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!