Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sikertelen VBAC (hüvelyi...

Sikertelen VBAC (hüvelyi szülés császár után)? Miért nem sikerült?

Figyelt kérdés
A császármetszésem óta nagyon foglalkoztat ez a téma és nemsokára jön a tesó, így sokat olvasgatok erről. De nem sok olyan történetet találok, amely meghiúsult VBAC-ről szól. Megírnád neked miért nem sikerült?
2012. aug. 30. 15:54
 1/5 Denisa W. ***** válasza:
100%
Minden vágyam az volt, hogy a kistesót természetes úton szülhessem meg. A dokim nyitott volt e téren, de az utolsó uh mindent eldöntött. Ugyanis annyira nagynak mérték a babámat (fejkörfogatra és súlyra egyaránt), hogy az elvékonyult hegem mellett nem kockáztathattunk. Utólag örültem is ennek, mert kiemeléskor az is kiderült, hogy bőven van köldökzsinór a nyaka körül. Ha lesz még egy babám, gyanítom, akkor sem tudhatom meg, milyen a háborítatlan szülés... De sokszor játszik a képzeletem, milyen lett volna, ha... Kívánom, hogy Neked összejöjjön!!!
2012. aug. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az első SOS császár volt sajnos. A második terhességemet már egy másik orvosnál kezdtem, mert az első nyugdíjas lett, így nem vállalt szülést. Én -mivel végig minden rendben volt a terhesség alatt- ragaszkodtam a hüvelyi szüléshez. A dokim belement. A kicsi lányom napra pontosan a 40. héten indult meg. 14 órát vajúdtam, abból az utolsó 3 óra 1-2 percesekkel telt. Nem tágultam semmit. Ennyi idő alatt egy szűk ujjnyit. Nagyon kellemetlen volt az utolsó 3 óra, pláne hogy tudtam, nem haladunk előre. A szülésznő megpróbált enyhíteni a fájdalmamon, és megmasszírozta a derekam, aminek az lett a következménye, hogy a fájásaim teljesen elmúltak. Ezért lett császármetszés ismét. Hozzáteszem, hogy az érzéstelenítő beadása előtti másodpercekben ismét beindultak a fájások, de akkor már nem volt visszaút.
2012. aug. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elsőtől kérdezném, mennyi számít nagynak? Fejkörfogat, súly?EgyénfüggŐ????
2012. szept. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves első! Ezek engem is érdekelnének, valamint, hogy az első baba nagyobb vagy kisebb volt mint a második? Terhesvitamint szedtél? Köszönöm előre is a válaszaidat!
2012. szept. 2. 11:13
 5/5 Denisa W. ***** válasza:
Mindkettőnél szedtem vitamint, de ettem is rendesen, sőt... Az első baba 3800 g volt, a második 3900 g és 36 cm-es fejkörfogatú, ezek mellé pedig 3 mm alatti hegvastagságot mértek a 38. héten, ezért nem vághattam bele a dologba. Megjegyzem, nem is vagyok túl nagy darab, a medencém sem széles, úgyhogy egyfajta téraránytalanságról is beszélhetünk.
2012. szept. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!