Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lhetseges masodik terhessegnel...

Lhetseges masodik terhessegnel gatmetszes nelkuli szules?

Figyelt kérdés
2012. aug. 30. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen. Én a másodikat az Istvánban szültem, Bp-en. Nem kellett vágni és nem is repedtem.


De olyanokat is ismerek, akik az első zsülést is megúszták ép gáttal.

2012. aug. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehetséges. Beszéltem a nőgyógyászommal, hogy nem szeretném ha újra lenne gátvarrásom. Ő csak annyit válaszolt "Második babánál ritka esetben vágunk". Szorítok, hogy így legyen! :)
2012. aug. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
hat remelem hogy nem lesz vagasom mert az elso szulesemnel hatalmas vagasom volt es meg honapokig nem tudtam sem ulni sem mozogni rendesen.vajon az szamit hogy nem lesz sok ido a 2 szules kozt?
2012. aug. 30. 21:28
 4/10 anonim ***** válasza:

Kicsit összetettebb ez azért. Ha szülsz egy közel 4,5 kg-os babát, 36-os fejjel, nehezen hiszem, hogy nem vágnak vagy nem repedsz.

Szóval ez azért erősen helyzetfüggő. És nem orvosfüggő.

2012. aug. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
engem a másodiknál is vágtak,pedig nem volt nagy 3420gr 54cm 34 cm fej.Túl gyorsan jött kifelé,így muszáj volt vágni egy picit,hogy nem repedjek.
2012. aug. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szintén István kórház,szintén 2. gyerek,és nem vágtak.Remélem most a 3.-nál se fognak(ugyanott szülök,ugyanaz a szülésznőm is).De náluk első szülésnél is alapból megpróbálják.36hkm
2012. aug. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Első szülésnél megpróbálták a gátvédelmet, de nem sikerült, nagyon gyorsan jött. Most azt mondta a dokim, hogy nem szeretne vágni, és szerinte jó eséllyel nem is fog kelleni. Persze alakulhat másképp is. 38 hetes
2012. aug. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

Elsőnél is lehetséges.


Én mindkettőt gátmetszés nélkül szültem, az elsőnél sem fogadott dokim, sem szülésznőm nem volt, a másodiknál a szülésznőt fogadtam, mert olyan profi volt, hogy nem akartam másodjára is a szerencsémre hagyatkozni, hogy hátha őt fogom majd ki.


Sajnos a dokik szeretnek vágni, egyrészt mert úgy gyorsabban végeznek és mehetnek a dolgukra, másrészt meg a varratszedéskor kapják ugye a zsebpénzt...

2012. aug. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem is csak szülésznőm volt, de azért megnézném, hogy egy 4+kg gyereket, akinek 36-os feje van, hogy tudnátok megszülni vágás, repedés nélkül.
2012. aug. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a dokik azért szeretnének vágni, mert varratszedéskor kapják a borítékot, mivel manapság a gátsebet felszívódó varratokkal varrják, amiket nem kell kiszedni... Ez aktuálisan ott derül ki, hogy kell vagy nem kell vágni, másodiknál ritkábban kell, de előfordul (túl nagy a feje, vagy túl gyorsan jön és nincs idő a gátvédlemre). Szerintem feleslegesen varrni nem szeretnek a dokik sem, nem hinném, hogy hamarabb végeznek, mint ha gátvédelem van...
2012. aug. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!