Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet úgy fogadni orvost hogy...

Adri baba kérdése:

Lehet úgy fogadni orvost hogy sztkba járok a vizsgálatokra és csak a szülésre fogadom fel, arra az 1 napra? Volt másnak ilyen? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2009. júl. 27. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:

mi januárban vesztettük el a babánkat.


elötte úgy gondoltuk, jónevű kórházba járunk, rendes állami rendelésre nem lehet semmi gond. tévedtünk.

utána elvittük a leleteket egy ismerős orvoshoz (nem nőgyőgyász), aki megmutatta a kollégájának, aki azt modta, hogy már a vetélés elött egy hónappal nem lett volna szabad hazaengedni a kismamát, hanem feküdnie kellett volna.


most újra terhesek vagyunk, magánrendelésre járunk, egy vizsgálatért 8e-t fizetünk, az ultrahang ugyanennyi, a vérvétel 17e.

a dupláját is kifizetnénk.


a te döntésed.

2009. júl. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is tb alapon jártam a terhesgondozásra, és nem volt semmi gondom. A körzeti nőgyógyászom nagyon jó nevű és drága itt, ahol lakom, és nem tudtuk volna a magánrendelését kifizetni. Ügyeletesnél szültem, és azzal az orvossal is maximálisan meg voltam elégedve. Később kiderült, h' az ismeretségi körömben, és kollégáim közül vagy öten hozzá járnak. Szerintem kérdezz rá, ha mindig ugyanahhoz mész, akkor úgyis képben van. (Általában azt nem szokták vállalni, amikor nem ők kísérik végig a terhességet.) De gondolkozhatsz azon is, h' inkább szülésznőt fogadsz, ő végig melletted van, az orvos meg valószínűleg csak a kitolásra megy be.
2009. júl. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is sztkba jártam végig a terhességem alatt. Nekem a védőnőm azt mondta, hogy nagyon jó az orvos akihez tartozom, így nem kerestem senkit magánba. Egyébként ha sztkba jársz terhesgondozásra, akkor is megfogadhatod a dokit a végén csak a szülésre, semmi akadálya. Az én dokimmal sokan ezt csinálták. Én ettől függetlenül az ügyeletes orvosnál szültem, teljesen meg voltam elégedve vele. Akkor is rendes volt, amikor már túl voltunk a szülésen, ugyanúgy bejött hozzám a kórterembe megkérdezni hogy hogy vagyok, mint akik fizettek a dokijuknak. A szobatársam másik dokinál szült, ugyanígy ügyeletben, de ugyanez volt a tapasztalata!

Ha meg vagy elégedve a dokiddal, nyugodtan szólj neki, hogy Te szeretnél nála szülni!

2009. júl. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy nem vállalja el a doki, ha nem követte végig a terhességed. Ne nála reklamálj, ha pl. kiderül, hogy beteg a gyerek.

Nem muszáj fogadni, ha nincs semmi komplikáció. De ha baj lesz, ne gondold, hogy az SZTK-s orvos fog veled foglalkozni. Ahogy az 1. válaszoló írta, én is több ilyen esetet hallottam.

2009. júl. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A 16.23-as vagyok! Szerintem ezt orvosa válogatja! Nem feltétlen igaz, hogy az sztk-ás doki nem fog vele foglalkozni! Én vagyok rá a példa, velem foglalkoztak, pedig egy fillért nem fizettem!

Olyanról is hallani sokat, hogy fizettek az orvosnak a szülésért, aztán utána magasról nem érdekelte hogy mi van az anyukával! Szóval szerintem ezért fontos tudnia, hogy milyen az a doki, akihez jár az sztk-ba! És miért ne tudná, hogy mi volt vele a terhessége alatt? Hiszen végig hozzá jár nem?! Én is Sztk-ba jártam terhesgondozásra és végig egy orvosom volt! Simán meg lehet fogadni a szülésre is ha neki szimpatikus!

2009. júl. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!