Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után, mikor próbáljátok...

Szülés után, mikor próbáljátok elérni a tejetek beindulását mondjuk mellszívóval vagy akár csak kézzel, akkor azt a többi megszült anyuka előtt csináljátok vagy inkább megpróbáltok elfordulni, "elbújni"?

Figyelt kérdés
én elég szégyenlőske vagyok és nem tudom még,hogy mi is a szokás!
2012. szept. 1. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát nálunk nehéz lett volna "elbújni",úgyhogy előttük,és viszont.Mondjuk lett volna a csecsemőosztályon mellszívó(elektromos),és talán segítettek is volna használni,de ott sem lettem volna egyedül:)
2012. szept. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A tej beindulásárhoz minek mellszívó meg fejés? a babádat tedd minél többször mellre :)

amúgy meg szülés után hidd el minden leszel, csak szégyenlős nem :)))

2012. szept. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is az jutott eszembe, mint a második válaszolónak. :) A babánál jobb "tejbeindító" nem kell. A mellszívóhoz is kell gyakorlat, hogy megfelelően tudd használni, akármennyire is könnyen néz ki a videókon. Nekem kb. 2 hét volt mire sikerült valami kis tejet kipréselnem vele, pedig volt bőven. Kézzel meg azért nem érdemes a melled kínozni, mert összetörheted és így több kárt csinálsz, mint hasznot. Kézzel nem is igazán tanultam meg fejni, örültem ha néhány cseppet kinyomtam, hogy a Vigantolt be tudjam adni a babámnak. :) Szóval én is úgy gondolom, hogy felesleges mással próbálkozni, a babának is és neked is az a legjobb, ha a baba indítja be tejet.
2012. szept. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elbújni,elfordulni?Eszembe se jutott(ám nem is lett volna hova,mert a 2 és 3 ágyas kórterembe voltam).De a mellszívó,meg a kézi fejés sem erre az időszakra való,nem attól indul be a tej,hanem attól,hogy a baba lóg rajta amikor csak lehet.2gyerekes+36hkm
2012. szept. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nyugalom!

Én szülés előtt sem voltam annyira szégyenlős, de utána meg pláne nem. Én nem takargattam magam, 2 napig volt 2 szobatársam, aztán 2 napig egyedül voltam. De nem érdekelt. Volt, hogy a nőgyógyászok is jöttek be vizitre, én meg szoptattam. Hidd el, nem ez fog érdekelni.

A legjobb tejbeindító meg tényleg a Baba, minél többször cicire kell tenni. Meg persze azt mondom, genetika kérdése is. Eleinte fáj, ahogy szívja, mert ugye csak az előtej jön. Én pl. vasárnap este szültem, kedden délelőtt már bedurrantak a cicijeim, ömlött a tej, szerda reggel hozott a Párom mellszívót, amivel a felesleget lefejtem. A mai napig 1 evésre 1 cici elég.

Könnyű szülést és jó egészséget!

5 hónapos Kisfiú anyukája

2012. szept. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szégyenlős vagyok,voltam,de miután szülésnél annyian ott voltak a két lábam közt így mire szobába kerültem az volt a legkevesebb hogy a mellemet látták. Amúgy én baba mamás szobába voltam így szinte folyamatosan pakoltam cicire a babám és második napon már volt tejem. Most 3 hónapos a babám és sajnos csökken a tejcsim,pedig imádok szoptatni! :)
2012. szept. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!