Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szeretném, ha a gyerekeim...

Szeretném, ha a gyerekeim itthon lennének, mikor elindulunk a kórházba vajúdáskor. Ez nagyon lelkis dolog?

Figyelt kérdés

Két pici gyerekem van, hamarosan szülöm a harmadikat. Persze, ezt nem én döntöm el, de hiszek a gondolat teremtő erejében, és folyamatosan beszélgetek a pocakbabámmal, hogy akkor induljon be a szülés, amikor a testvérek is itthon vannak. Szeretnék úgy elindulni, hogy el tudok tőlük normálisan köszönni. Ne az legyen, hogy éjjel közepén "osonok el" szülni, vagy hasonló. A nagyobbik ovis, de csak félnapos, ebéd után szoktuk elhozni.

A második születésénél is ezt kívántam, és ott bejött, éppen játszottunk a testvérrel egy délutánon, amikor elkezdődött a vajúdás.

Ez nagyon nagy kívánság? Más is gondolkodott így? Nagyon lelkis vagyok??


2012. szept. 6. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Ebből is látszik, mindenki más. Én nem akarnám, hogy otthon legyenek. De egyébként nálunk biztos otthon lesz, hiszen nem lesz óvodás, mikor születik a második. Hát kívánom, hogy úgy legyen, ahogy szeretnéd, ha ezzel kicsit is könnyebb lesz a szülésed.:)
2012. szept. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lelkis vagy, de én is az vagyok, ezért teljesen megértelek! Beszélgess vele, jó eséllyel bejöhet! :)) Kívánom, hogy így legyen. DE azért mondd el a piciknek, hogy bármikor jöhet a tesó, és lehet, hogy anyának el kell mennie picit, de sietsz haza, mindenképp! Többször említsd meg nekik, ahogy közeledik az idő, hogy ne érje őket váratlanul :))) Csodás anyuka vagy, hogy még erre is gondolsz! :)) Aranyosak vagytok :)
2012. szept. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

mindegyik alkalommal éjjel mentem be

szal esélyem sem volt :-)


persze elköszöntem volna ha nappal történik de ezért nem ébresztetem fel a gyereket/gyerekeket hajnali 1kor


nem lelkis teljesen normális dolog

2012. szept. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az éjjel közepén is tudsz szólni, elbúcsúzni.


Egyébként akár nagy kívánság, akár nem, úgyis akkor jön majd a kicsi, amikor jönnie kell. Ez nem olyan, hogy "nagy kívánság, hogy eltedd a zoknijaidat, drágám?"

2012. szept. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérdés,hogy hogyan indul be a szülés. Nálam pl derült égből villámcsapásként ért, először összeestem annyira belehasított a hasamba, hogy nem tudtam állni...előtte egy mp-el még semmi bajom nem volt. Majd az óriási fájdalomtól könnybe lábadt a szemem. Állítólag a méhem lentebb szállt és ez volt az a hatalmas fájdalom.Ezt a 2 évesem végignézte. Nem kevés idő volt utána, amíg feldolgozta. szóval ha jön a harmadik, ne legyen egy gyerekem se itthon..vagy inkább éjjel legyen.
2012. szept. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 timike26 ***** válasza:

èn megèrtelek,ugyanilyen èrzèsekkel telt az utolso 2 honapom.nekem a nagy 8 a "kicsi"5 èves,nagyon bujos kisfiu.ezèrt is akartam hogy a kozelembe legyenek(ès azèrt meg egèsz hàborut kellett vivjak hogy ok legyenek akik eloszor làtjàk a kishugukat)szerintem egyàltalàn nem,ez is emberfuggo.

nekem sikerult mert itt volt a tesom aki babysittert jàtszott amig korhàzba voltam,meg amig vajudtam.a fèrjem bennt volt velem.sokkal nyugodtabb voltam tudvàn:tudjàk hol vagyok,ès hogy hol talàlnak.volt idom elmagyaràzni nekik ott a korhàzba hogy nèzd milyen bugyuta ruhàt kaptam stb..../szerencsèmre a jàtszotèr 5 percre vasn gyalog,a szulès konnyu volt igy hamar bemutathattam az uj csalàdtagot nekik. :))bocs hogy hosszu lett de igy 2 honappal a szulès utàn mèg èlènken èlnek bennem az emlèkek,az èrzèsek.

2012. szept. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mindkét szülésem fájásokkal kezdődött. Első egyből 5 perces, második egyből 3 perces. De nekem nem fájtak annyira a fájások, csak a rendszerből tudtam, hogy ezek fájások. (Bezzeg a tolófájások, azok aztán fájtak.) Úgyhogy ha így indul majd a 3. szülésem is, akkor azt nyugodtan végignézhetik a testvérek. Még fájások alatt is tudtam mozogni, zuhanyozni, pakolászni, második baba vajúdásánál el tudtam látni az első babámat, satöbbi.

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Jöhetnek még válaszok és tapasztalatok!!

2012. szept. 6. 13:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Én mindig megéreztem már az előtte lévő napon. Így tudatosan készültünk, hogy megyünk nemsokára. Mindig reggel indultunk be a kórházba. A harmadiknál hajnal 5-kor ébredtem egy furcsa pukkanásra... És mintha a gyerekek megérezték volna azonnal ott teremtek a hálószobában. Míg megérkeztek a nagyszülők, addig indult a reggeli procedúra. Hát mit mondjak én majd, hogy nem (nagyon nehezen tartottam vissza) zokogva köszöntem el tőlük, ők meg be voltak zsongva a nagyszülőktől, konkrétan letojtak. Aztán másnapra a középső belázasodott. Valami vírust összeszedett, így bejárási tilalmat rendeltem el. 4 napon keresztül nem láttam őket. Iszonyatos volt és ők is nagyon nehezen viselték. Mikor hazaértem kellett egy hét, hogy megértsék többet nem megyek el. Megnyugodtak és sosem voltak testvér féltékenyek.

Nekem a nagy 32 hónapos volt, a középső pedig 18 hónapos. De nálunk elvileg mind a kettő bölcsibe járt délelőtt. Csak ugye vasárnap mentem szülni, utána pedig a betegség miatt nem mentek bölcsibe.

2012. szept. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem vagy lelkis,csak oda figyelsz arra,hogy a gyerekeket ne érje "meglepetés". Egy kisebb gyerkőc amúgy is érzékenyebb még,ha "hirtelen" nem találna otthon (pl reggel,ha felkel),nagyon megijedne. Ez normális!

Én bizonyos tekintetben mázlista voltam. A nagyom középsős volt,a kicsi 2 éves. Éjjel jött rám a szülhetnék,de kihúztuk reggelig,míg fel nem keltek- nem is volt addig gond. Amint felkeltek,azonnal 2 percesek lettek,majd 10 kétperces után jöttek a tolók... Hát,így sem volt jobb,a két "nagy" ijedten állt a bejárati ajtóban (egyedül voltam velük),míg engem a mentőbe besegítettek,s ott megszületett a harmadik gyerkőc. Szegényektől így sem tudtam elköszönni,de magam részről nem is bánom,legalább nem bőgtem, és a gyerekek is túlélték :-)


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!! :-)


Üdv: 3 lányos,19hkm

2012. szept. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!