Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Condyloma szemölcsök miatt...

Barbus1991 kérdése:

Condyloma szemölcsök miatt lehetséges a császármetszés? Ha igen hogyan zajlik egy császáros szülés?

Figyelt kérdés

2012. szept. 6. 12:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm ugyan ez miatt lett császáros!

Az aneszteziológus elmondja, hogy fog szúrni, lesz pár kérdése. A műtőben, az érzéstelenítés előtt, körbe szúrják azt a részt, ahova meg a nagyobb tűvel az érzéstelenítő, kapsz infúziót, utána lefektetnek, várnak egy kicsit, majd elkezdik a lábadt fújkálni spray-vel, és kérdezik, hogy érzed -e. Amikor már nem, akkor vágnak, ez általában kb 5-7 perc, hallod a babuci felsírását, őt elviszik, megmérik, és mire osszevarnak, kb 30 perc (de te 5nek fogod érezni) addigra a csecsemős nővérke hozza a cetlit, hogy x gramm, y cm, z apgar! Levisznek a műtöttek(ahol a császárosok vannak) kórtermébe, ott már fekszel, nem szabad fejet emelni, hogy később ne legyen migrénes fejfájásod valamit hányingered! Ezek a kórtermek mindig a nővérpult közvetlen közelében vannak, nem kell aggódni! Változó, hogy mikor hozzák, először szopiztatni nem tudsz, csak kb. a 10-12 óra elteltével. Felkelés nagyon nehéz lesz, életedben nem láttad még azt a folyosót ilyen hosszúnak, nővérke kitámogat, segít tusolni, vigyél Aro-s vagy vastag Tena lady-t, szükség lesz rá a sok vér miatt. Éjszakára kérj szuris fájdalomcsillapítót, mert a bogyó semmit sem ér. Éjszaka megfordulni nehéz lesz! Másnap egyre könnyebb, már felülsz, próbálsz szoptatni, sőt sétálhatsz is, ahogy az erődből kitelik!

2012. szept. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szia!köszönöm a válaszodat!sajnos condylomám van és 15.ére vagyok kiírva.hetente 2szer járok a kórházba ecsetelésre,ecetsavval maratják a szemölcsöket.a doki azt mondta ha 15.éig megindul a szülés,vagy 15.éig nem múlnak el a condylomák,császár lesz.be is vagyok rezelve tőle rendesen.természetes szülés után mennyi idő múlva láthatom a babát?
2012. szept. 6. 13:06
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a hüvelyben nem volt condyloma, csak kívül. A szülőszobán kb. az összes orvos körémgyűlt, hogy engedélyezzék-e a hüvelyi szülést, mert én irtóztam a császártól, ahogy felmerült, hogy császározni kell, egyből sírva fakadtam. A végén engedélyezték a hüvelyit. De külön szülőszobában voltam és mikor osztályra letettek, ott is egyedül voltam a 4 ágyas kórteremben, mert a condyloma miatt fertőző betegnek számítottam. Gondolom hogy örültek nekem, mikor telt ház volt... :S Viszont én így jól jártam, mert nem kellett vip szobát fizetni, nem kellett máshoz alkalmazkodnom, a családom akkor jött amikor akart, nem zavart más baba sírása és az enyém sem mást. :) Nekem egyből szülés után odaadták a babát, bár éjszakára elvitték, mert kisebb komplikációm volt, nem tudtam volna vele mit csinálni, de másnap reggeltől már minden percben velem volt.
2012. szept. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ezért is nemakarok császárt.mert akkor órákat kell várnom mire ideadják a babát.és félek attól hogy elveszik tőlem,nemadják ki nekem hanem odaadják olyanoknak pénzért akiknek pénzük van de gyerekük nem lehet.tudom őrültnek tünhetek de a mai világban ahol csak a pénz számít bármi megtörténhet.pl Spanyolországban a kórházak zömében több százezer újszülöttet adtak el papok és apácák segítségével,és még csak most derült rá fény 2012ben.lehet h őrült vagyok de a mai világban senkiben nem lehet megbízni.
2012. szept. 6. 13:25
 5/7 anonim ***** válasza:

1#


császárt után mind a két esetben 2 órán belül szoptattam


11 műtöttek 20 kor kizavartak zuhanyozni

a másiknál 12 műtöttek és 18 kor zavartak zuhanyozni


kérdés mivel érzéstelenítenek EDA vagy spinális

az EDA után felkelhetsz mert az nem olyan mélyen van mint a spinális

az elvileg 24 óra fekvés

én kb 2 óra múlva 45fokban feküdtem/ültem és szopizot a babóca

2012. szept. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ja még annyi h császárt után kapsz infúziót még abban van fájdalomcsillapító és azt az izét sem veszik ki a kezedből még 1 napig ha kérsz gyógyszert akkor azon keresztül adják be

ha programozott akkor előtte feltöltenek infúzióval 2-3 tasakkal


amúgy sok minden van ami az egyik kórházban ilyen a másikban olyan

nálunk császárosan is 2 órán belül van szopi és ha kéred akkor az első éjjelre sem viszik el a babát

2012. szept. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, melyik kórházban szülsz, ott mi a gyakorlat. DE: három hetes a legkisebb gyerekem (császáros) és miután kiszedték az orvosok, végig "követte" az apja. Az első fürdetésnél, öltöztetésnél is ott volt. Ahogy kitoltak a műtőből, a pici az apjánál volt, és jött is a csecsemős, hogy segítsen mellre tenni. A gyerek nem volt még egy órás sem... Nem kellemes a császár, de ha végül az lesz neked, akkor sem kell félned. Gyakorlatilag az első pillanattól veled lehet a baba. :)
2012. okt. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!