Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért viselkednek csúnyán a...

Miért viselkednek csúnyán a kismamával amikor bekerül a kórházba?

Figyelt kérdés

nagyon sok ilyet hallottam, na meg magam is tapasztaltam..

miért engedik meg maguknak a orvosok,szülésznők, csecsemősök, na még a takarítók is hogy úgy viselkedjenek velünk mintha felmosórongyok, vagy lábtörlők lennénk?



2012. szept. 9. 13:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
rossz hivatást választották
2012. szept. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
Sajnálom, hogy rosszak a tapasztalataid, nekem pozitívak. Velem kedvesek voltak eddig mindig, a takarítók is mindig köszöntek, mikor bejöttek a szobába. Lehet, hogy érdemesebb lesz legközelebb egy másik kórházat választanod, ha ott olyan undok mindenki.
2012. szept. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

persze az más tészta ha valakivel azért nyámnyilák mert fizetett egy vagon pénzt..

vagy csak épp jókedvükbe találta a kismama őket..


például a takarító: rengeteg tejem volt, ömlött szó szerint, és néhány lecseppent a földre is, éjszaka volt.

reggel jött a takarító és kérdezte mi ez a trutyi itt, mondtam hogy mi történt, már majdnem velem töröltette fel.


na ennyit erről.

2012. szept. 9. 14:12
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem fizettem "egy vagon pénzt", persze volt saját orvosom és egyedül ő kapott, attól még nem kellett volna kedvesnek lennie a többieknek. A válaszodból nekem inkább az derül ki, hogy azért a te viselkedésed is kiválthatta ezt a reakciót... 2-es voltam.
2012. szept. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
94%
Nekem csak jó tapasztalataim vannak,pedig már 2 gyereket szültem(2 különböző kórházban Bp.-en)és hamarosan érkezik a 3. gyerek is.A takarítónak én még soha nem adtam pénzt,mégsem replikáztak semmiért soha.Az elsőnél nem volt fogadott szülésznőm,mégis nagyon aranyos és segítőkész volt.A csecsemősökről se tudok rosszat mondani,pedig ők csak akkor kaptak pénzt,amikor indultunk haza.
2012. szept. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Szakmától függetlenül vannak kedves emberek és vannak rosszindulatú emberek. Így a kórházakban is különböző emberek vannak, ezt el kell fogadni, mást nem tudsz tenni, esetleg szólni, hogy neked nem tetszik ez a viselkedés. Én találkoztam már nagyon rendes, kedves orvosokkal és kórházi személéyzettel, és az ellentétjével is.

De, ahogy nézem a leírtakat, azért a te stílusod sem egyszerű, talán nem meglepő, hogy így viselkedtek. Mindenesetre, az emberek különbözőek, nem hinném, hogy túl kellene reagálni. Ha meg bántottak, akkor tehetsz akár panaszt is.

2012. szept. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

Nekem sem volt úgy igazán rossz élményem velük kapcsolatban.

Talán az egyik csecsemős volt olyan kicsit "mogorva", de le a kalappal előtte mert a dolgát azt nagyon értette.

Viszont nekem inkább a gyerekosztályon lévő orvosokkal gyűlik meg a bajom, egyszerűen lekezelőek.

2012. szept. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Jövő vasárnapra vagyok kiírva elméletileg. Nincsenek fájásaim, csak keményedésem. Ez a 2. terhességem, az első indított volt és végül császár lett 10 órás szülőszobai vergődés után. Velem is mindenki (kivéve 1 takarító néni) undok volt. Fájt a fejem a spinális érzéstelenítéstől, ezért mondták, hogy ne tegyek a fejem alá párnát, hanem anélkül egyenesen feküdjek, így nem fájt. Mikor bejött a doki, nagyon undok, utálatos volt: Maga meg mééér így fekszik? Mikor mondták neki, hogy nekem fáj a fejem, akkor Ja, akkor kapjon még 2 adag infúziót. Aztán már ment is tovább. Máshoz bejött a fogadott dokija és megkérdezte hogy van, én nekem nem volt se dokim se szülésznőm, így is viselkedtek velem.. A csecsemősökkel nem volt gondom, és a kislányomat szépen ellátták, mikor nem tudtam vele foglalkozni, mert 2. nap délután volt egy beavatkozásom, hogy ne fájjon a fejem. De a szülésznők és a dokik... Egyébként meg voltam arról győződve, hogy csak velem ilyenek, mert biztos nem vagyok szimpi, meg nem adok/adtam senkinek pénzt. Csak az ügyeleteshez tartozom..


Egyébként rettegek, ismét ott fogok szülni, ahol közel 2 éve a kislányomat és már voltunk ott CTG-n és ugyanolyan gonoszul viselkedtek, bár nem hiszem, hogy megismertek.. Ismét nincs dokim..


Ti melyik kórházról beszéltetek?

2012. szept. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

Vannak kedvesek, és vannak bunkók.

A szülészeten velem mindenki kedves volt. Ellenben utána a kórteremben! Hát, én szavakat nem találok.

Reggel rögtön úgy kezdte a főnővér, hogy bejött, és elkezdett velem ordítani, hogy miért nem pakolok össze magam után. Hát, én nem pakoltam szét, annyi volt, hogy a szülésznő bevitt éjjel szülés után, és letette mellém a csomagokat. Igen, nem tettem be a szekrénybe, de fel sem bírtam kelni, annyi vért vesztettem. Ettem egy csokit, leesett az ágy alá a papírja, igen, nem keltem fel felszedni. Hát, azért is rendesen megkaptam a magamét. Meg, hogy minek nyafogok, egy szülés az semmi, fel lehet kelni, ne hagyjam el magam. Hát, én azért megmondtam a magamét, mit képzelnek magukról. Kíváncsi vagyok ő szült-e 4,5 kg-s gyereket előtte 4 órával.

Szerintem azért ilyenek, mert belefásultak a dolgokba, na meg az alacsony fizetésre mindent rá lehet fogni. Csak akkor minek választotta ezt a hivatást. És szerintem a szülészet még mindig a legjobb, mivel ott nem halálos beteg embereket kell ápolni.

De azért voltak köztük kedvesek is. Ezt a pár napot ki lehet bírni ott, aki meg bunkó, annak meg megmondtam a véleményemet.

2012. szept. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%
5. vagyok.Én a Péterfyről,és a Szt.Istvánról.
2012. szept. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!