Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kell félni a szüléstől?

Kell félni a szüléstől?

Figyelt kérdés
Mindjárt szülök, és az egész család folyton hívogat, nagyon aggódnak. Én meg nem izgulok. Ez normális? Első szülés, nem tudom, mi vár rám, de nem hiszem, hogy jobb attól, ha parázok rajta. Vagy szerintetek erre készülni kell valahogy? Adjatok tanácsot vagy írjátok le, Ti hogy éltétek meg, légyszi.

2012. szept. 11. 11:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

En nem feltem, meg sem hallottam a rinyat sot volt akit szepen megkertem, hogy ne meseljen! Normalis, hogy nyugodt vagy en is az voltam. Nem lehet arra felkeszulni amit meg nem tapasztalt meg az ember.

Mikor az en idom eljott, igen szelsoseges volt es a lelkesen meselok nyomaba nem ertek...de tul vagyunk rajta, mindenki egeszseges es csak ez szamit.

2012. szept. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A kilenc hónap alatt testileg-lelkileg felkészül az ember a szülésre,:) és nálad mentálisan nagyon jól sikerült ez a folyamat készen állsz rá! :) A kívülállóknak pedig marad az aggódás és az izgalom,ez így kerek!Pozitív élményű szülést kívánok,valamint jó egészséget nektek!
2012. szept. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A szülőszobán összesen cc. 15 órát töltöttem el. Éjjel fél egy magasságában kerültem be, mert elfolyt a magzatvíz. Nem volt kibírhatatlan a fájdalom, csak nagyon kellemetlen volt, ctg-t és fájásmérőt tettek rám, majd az utóbbit le is vették reggel, hogy úgyse mutat semmit. Inkább a szigorú oldalfekvés volt a rossz, elfáradt a derekam, a hátam, mindenem. Egyedül nem fordulhattam a másik oldalamra, kérni kellett segítséget, de szégyelltem, hogy tíz perc után megint fogrdulni akarok, mert mégsem kényelmes úgy. Iszonyat kényelmetlen az az ágy! Inkább csendben tűrtem. Reggel szóltak, hogy menjek pisilni, kakilni, zuhanyozni, mert ma még valszeg nem szülök. Felüdülés volt, hogy végre felkelhetek! Na, a zuhanyzóban rám jött egy rosszullét, alig birtam visszamászni az ágyra. Megvizsgáltak, semmi változás, ma nem fogok szülni. Feküdjek, olvassak, aludjak, gyűjtsem az erőt, és szóljak, ha kell valami. 11-kor doki vizsgál, minden ok. Fájás van? Mondom, nincs jelentős. Akkor csak pihenjek tovább. Negyed egy körül szóltam, hogy fordulnék. Segítettek. Öt perc múlva iszonyat fájdalom, szólok, hogy baj van. Nézi a szülésznő: négy ujjnyira nyitva, SZÜLÜNK! Innentől felgyorsultak az események, egy órakor már anyuka voltam, apuci is épphogy megérkezett. A doki utólag mondta, hogy volt vagy tíz értelmes fájásom. Nem hisztiztem, nem ordibáltam, csak tettem amit kellett, nyomtam, amikor mondták. Pedig fájt, nagyon is. Mégis, életem legnagyobb élménye a szülés volt! Sokkal rosszabb volt az a két plusz óra, amit még a szülés után ott kellett maradni a szülőszobán.
2012. szept. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
EGyáltalán nem kell félni. Így is úgy is megtörténik, szóval jobb higgadtan végigcsinálni. Lazíts és élvezd az utolsó napokat, a telefonálókat meg nyugtasd meg, hogy majd TE szólsz, ha van valami :)
2012. szept. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem már fel vagy készülve, ennél jobban nem is lehet....úgy értem, ennél többet nem is tudnál tenni, mint nyugalommal hozzáállni az egészhez, ezzel segítesz ugyanis magadnak és a babának is a legtöbbet. Ha nyugodt vagy, gyorsabban tágulsz, és hamarabb túl leszel rajta. Ha valaki fél, ideges, izgul, akkor akárcsak más feszkós szituációban, az egész teste megfeszül, görcsbe áll, megfeszülnek az izmok, és nagyon nehezen lehet ellazítani. Márpedig itt a relaxálás, ellazulás lenne a cél, úgyhogy szerintem nagyon jól csinálod! Nem szabad félni! Egy egészséges izgalom természetesen mindenkiben van, de annél több nem kell, azzal jobb nem lesz. :) A legjobbakat kívánom!
2012. szept. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Félni, izgulni semmiképp sem kell. Az senkinek sem jó. Tudom én milyen okosak tudnak lenni a kívülállók, de Te csak magadra figyelj. Nekem nagyon nehéz szülésem volt, de olyan hamar elfelejtődik a dolog és utána olyan csodás, hogy ott van veled, szeretheted. Én a saját hibámból kiindulva azt tanácsolom, hogy lélekben úgy készülj, hogy sokat gondolj rá milyen érzés lesz amikor kibújik. Tudom nem ismered az érzést, de próbáld elképzelni. Beszélj sokat a babádnak, hogy együtt milyen ügyesek lesztek és együtt sikerülni fog gyorsan és szépen. Nehéz, de amikor már a kórházban vagy és beindultak az események próbálj befelé koncentrálni és a babádra figyelni. Könnyű szülést kívánok!
2012. szept. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is kb. 2 hét múlva szülök, s én sem izgulok. Csomó könyvet elolvastam, s úgy érzem fel vagyok készülve. Nem szeretnék kérni EDA-t sem oxitocint, magamban próbálok majd lazulni, s remélem sikerül.
2012. szept. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha félsz, attól nem lesz jobb. Sőt.

Én is úgy voltam, hogy mindenkinek megmondtam, hogy szülésről rémtörténeteket nem akarok hallani. Mert bárki meglátta, hogy terhes vagyok, máris elkezdte mondani, hogy egy ismerőse ... Én ezeket nem hallgattam végig. Nem segít, rontani meg minek.

Gyors és fájdalommentes szülésed lesz, és gyönyörű kisbabád, így kell hozzáállni.

2012. szept. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én nem foglalkoztam vele.Igazából nem is tudatosult bennem hogy szülnöm is kell :) Csak kíváncsi voltam milyen lesz.Én a szülőszobára is teljesen nyugisan mentem be,3 perces fájásokkal még sétálgattam.Az igaz hogy fáj nem is kicsit,de nem kell tőle parázni.Én a tolófájásoknál estem kicsit pánikba,de csak kb akkor amikor már 2 órája voltak és még mindig nem volt baba.Végül császároztak,de ha felkészülök,hogy milyen szép szülésem lesz akkor szerintem nagyobb csalódás lett volna a császár.

Engem is hívogattak rokonok ismerősök,mond nekik majd szólsz ha van baba.

Könnyű szülést neked!

2012. szept. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
persze,hogy mindenki hivogat nálam is így volt,2 nappal túlhordtam a fiam,már én szóltam a dokinak,hogy szüljünk már mert elegem van,a 2 nap alatt állandó görcsök,végig lépcsőztem hátha segít de csak baromi fáradt lettem.8kor burokrepesztés,fájások között megbeszéltem a fiammas,hogy siet kifelé mert megnyugtattak,hogy félnapos móka lessz.10:50kor megszületett.neked is ilyen gyors szülést kívánok!!ez a jó hogy nem tudod mi vár rád és hogy nem parázol rá,majd jön magátol minden :)
2012. szept. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!