Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Létezik, hogy 21 óra vajudás...

Létezik, hogy 21 óra vajudás után császároznak vagy természetesen megszületik a baba?

Figyelt kérdés

2012. szept. 12. 14:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Természetesen születik. Én 19 órát vajúdtam.
2012. szept. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Attól függ!

Barátnőm kb. 18-20 órás vajúdás után úgy elfáradt,hogy a doki nem látta biztosnak,hogy maradt elég ereje a tolásra, ezért inkább a császár mellett döntött!

2012. szept. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Miért huzodik el,ilyen sokáig az egész?
2012. szept. 12. 14:58
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
Hát az biztos, hogy sehol nem szokták 24 óránál többet hagyni vajúdni a kismamát. Egy szülésznő ismerősöm azt mondta, hogy "Jaj annak az asszonynak, akinek vajúdásánál a nap kétszer kél..." Szóval, ha nem halad a szülés, akkor császár és kész.
2012. szept. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Ezek szerint most is előfordul az,ami régi időkbe
2012. szept. 12. 15:18
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként egyet nem értek. Nekem sem haladt a szülésem, és a dokim beadott edát, hogy erőt gyűjtsek a kitolásra, ahol tulajdonképpen az anya aktív fázisa van. Mikor már majdnem teljesen tág voltam leállította az edát, jöttek a fájások, fél óra múlva a kitolási szakasz. Normál úton szültem, de a dokim látta, ha nem ad nekem kis pihit, akkor nem leszek képes kitolni. Így nem lett császár. De szerintem az a mai korban elfogadhatatlan, hogy azért csinálnak nagy hasi műtétet, mert a tágulási szakasz ennyit kivesz az anyából, ezt el lehet kerülni.
2012. szept. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azért húzódhat el, mert nem tágul az anyuka. Még kézzel tágítással is lassan. Ha sehogy, akkor császár lesz, az biztos.
2012. szept. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Indítás lett volna, de reggel elkezdett folyni a magzatvizem, oxit kaptam, semmit nem tágultam fél 8-tól fél 5-ig, fájásom sem volt, az értékeink jók voltak. Húzhattuk volna még, de a fogadott dokim és a szülésznőm szerint sem lett volna értelme, és én is jobban szerettem volna a császárt, már nem bírtam sehogy feküdni, enni nem ehettem, csak szőlőcukrot. Szerintem doki függő is, kit mennyi ideig hagynak vajúdni, ezért nem bántam meg a fogadott orvost, ki tudja, meddig vártak volna....ez 2 hónapja volt.
2012. szept. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. szept. 12. 20:40
 10/13 anonim ***** válasza:
Hajnal 1-kor keltem 5 perces fájásokra.3-kor bementünk a kórházba,5-re teljesen kitágultam és mivel még 9-kor sem született meg a fiam ezért toltak a műtőbe.Uh alapján 3 kg környékén kellett volna lennie,ehhez képest 4 kg volt hatalmas buksival és nem fért ki.Várhattak volna akármeddig akkor sem tudtam volna megszülni :(
2012. szept. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!