Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Igaz az, hogy a vese vagy...

Igaz az, hogy a vese vagy epegörcs fájdalmasabb a szülésnél?

Figyelt kérdés
Van itt olyan kismama akinek volt esetleg és hozzá tudná hasonlítani a szüléshez? kíváncsi vagyok, hogy mennyire fáj... 37hkm....
2012. szept. 13. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
sztem a szülésnél-vajúdásnál nincs nagyobb fájdalom,főleg mert: sokáig tart,és vagy kapsz fájdalomcsillapítót vagy nem. egy vesegörcs nem tart 12-24 órán át
2012. szept. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Volt vesemedence gyulladásom vesekővel egyszerre. Nem akarlak elkeseríteni, de a közelében sem járt annak a fájdalomnak, amit vajúdás közben éreztem. Ezt nem azért írom, hogy megijesszelek, mert megéri hidd el, túl vagy rajta akkir már ott a baba és mindenért kárpótol. :)
2012. szept. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez annyira egyén függö.


nekem a szoptatás alatti mellfájdalomnál nagyobb fájdalmam nem volt. 2 gyereket szültem föleg a másodiknál olyan mély mellgyulladásaim voltak hogy csak paracetamollal tudtam szoptatni és a mellcsontom is annyira fájt hogy levegöt alig kaptam.

Szóval ahhoz képest a szülés semmi nem volt. Vajúdások nem is igazán fájdalmasak, a kitolás már az, de azt elfelejtetik a szülés utánni hormonok, míg a mellgyulladást semmi nem felejteti.

2012. szept. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem férfi volt aki ezt kitalálta...:D Az előttem szólóknak teljesen igazuk van!
2012. szept. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Talán azért gondolják így mert a szülés után van valami ami megszépít(het)i a fájdalmas emlékeket...!:D
2012. szept. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a 3. válaszolóhoz.2 babát szültem,a 2.-al,amikor 1 hónapos volt,kaptam egy mellgyulladást.Sírva könyörögtem,hogy vágják le a mellemet,de én ezt a fájdalmat nem bírom tovább(hiába kaptam injekcióban Algopyrint semmit nem ért).Olyan szinten,hogy akaratlanul sírtam,és egész testemben kontrollálatlanul remegtem...kellett 2 nap-az antibiotikum addigra hatott-mire elviselhető lett.A szüléseim 4,illetve 3 órát tartottak.38hkm
2012. szept. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igaz, hogy ez nem vese vagy epegorcs de nekem egyszer a csonthartyamat kellett letisztitani/levakarni mert genyes volt (csunya foginygyulladas). Mai napig van ott egy melyedes es sosem fog beforrni hacsak vissza nem epitik a csontot. Nem is volt semmi godn mert erzestelenito alatt csinaltak de kb. 2 orara ra ahogy elmult az erzestelenito orditottam. A jo eg tudja, hany paracetamol meg anadin fajdalaomcsillapitot vettem be mert mar nem is szamoltam. Nem erdekelt az sem ha felfordulok csak ez a fajdalom szunjon meg. Senki nem tudott hozzam szollni mert egyszeruen nem hallottam, az agyam blokkolt mindent csak orditva jartam fel ala. Aztan valahogy hatott a fajdalom csillapito de addig parszor hanytam, kivert a viz majdnem elajultam, feher voltam mint a fal... Ehez kepes tiszta szivembol mondom, hogy a szulesem setagalopp volt a parkba. Igaz csak 4 oras szulesem volt az elso fajastol a kisfiam megszuleteseig, tehat nem volt nehez es nem szenvedtem 10-20 oran keresztul. De az a fajdalom amit a csonttisztitas utan ateltem a poklok pokla.
2012. szept. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Anyósom hajlamos a vesegörcsre, így átélt már párat. Ő azt mondta rosszabb, mint a szülés (náluk általában 24 óra egy ilyen, szóval még hosszabb is, mint egy átlagos szülés). Szóval ez teljesen egyéni!
2012. szept. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

kétszer szültem fájdalomcsillapítás nélkül, oxitocinnak, erős görcsökkel

az első szülés után 4 héttel begörcsölt az epém, kivizsgálás, kövek, műtét

a műtétig volt még néhány epegörcsös rohamom, pont azonos fájdalomszinttel, mint a szülések

akkor még élénken emlékeztem a szülés közben átélt fájdalomra is, pont ahhoz hasonlítottam a dokinak, akit ki kellett hívni, ő pedig egyből még vizsgálat előtt közölte, hogy akkor ez epekő lesz, mert az fáj pontosan ugyanúgy

szóval nekem egyforma intenzitású volt a fájdalom, de inkább szülnék harmadszor is, annak legalább kézzel fogható az eredménye :-)

2012. szept. 14. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos sokszor volt epegörcsöm, két műtétem, kétszer hasnyálmirigy gyulladásom(ez a műtéttől is rosszabb). A szülésem oxitocinos volt, erős görcsökkel, közben hánytam, stb... De akkor is azt mondtam hogy forma-forma, csak az egyiknek nincs értelme, a másiknak pedig van.
2012. szept. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!