Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hányszor keltetek fel az...

Hányszor keltetek fel az újszülött babátokhoz etetni? Van ennek valami rendszere vagy ha nem kel fel magától, akkor hagyjátok aludni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 14. 21:41
 1/9 A kérdező kommentje:
mármint éjszakára gondoltam!
2012. szept. 14. 21:42
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem kell keteni. Csak akkor ha koraszülött volt esetleg, vagy sárga. Amúgy majd kel magától ha megéhezik.
2012. szept. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az első napokban még 4-5 alkalommal kelt fel, aztàn ez szépen lassan csökkent. 2 hetesen aludta végig először az éjszakát, én nem keltettem fel, az orvosunk is azt mondta, hagyjuk aludni, majd szól ő ha éhes. Most 5 hónapos, mostanában kétszer is megéhezik egy éjszaka.
2012. szept. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 gabszem ***** válasza:
Ne keltsd fel, ha éhes majd jelzi. Nálunk elejétől fogva tápszeres volt a baba, és kb. 2x evett éjszaka. De 6-7 hetes korától átaludta az éjszakákat.
2012. szept. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én este 10-kor megetettem, lefektettem. Hajnal 2-3 körül etettem, mert amúgy sosem kelt volna fel, de nem ébresztettem, álometetés volt. Reggel 8-9 körül ébredt így. Mondjuk nekem be is volt sárgulva a fiam. Napközben akkor evett, mikor kért, akkor nem keltettem soha, igény szerint szoptattam.
2012. szept. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hetes a fiam, azt mondta a gyerekorvos, hogy amíg nem éri el a 4 kilós súlyt a baba, addig keltsem 3 óránként. De a fiam úgy tud aludni mint a bunda, ami nekem újdonság, mert a kislányom 21 hónapos koráig minden áldott éjjel felkelt 2-3 alkalommal. A fiam pedig már most képes lenne átaludni az éjszakát, de nem merem hagyni. Nem keltegetem 3 óránként, de azért 4-4,5 óránként álometetem.
2012. szept. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A mi babánk picit sárga volt, így keltegetnem kellett 3 óránként, ami nem éppen volt egyszerű, volt h fél óra volt mire felbírtuk kelteni. Szerencsére túl voltunk gyorsan ezen az időszakon és gyorsan rendbe jött a kisfiunk. Azóta is tartja nagyjából a 3 óránkénti evést, bár azért előfordul h 4-5 óránként kel fel enni. Már megvan a rendszere. Most 4 hetes a picink.
2012. szept. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha nem kelt fel akkor én nem keltettem viszont mindig megnéztem megvan e még :) mai napig ránézek este ha nem kel fel a szokásos időben 9 hónapos.
2012. szept. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Még a kórházban mondta az egyik csecsemős nővér, hogy 3 óránként ébresszem fel a kislányom szopizni. Mikor mondtam neki, hogy ha a fene fenét eszik is csak akkor kel fel, ha éhes (4-5 óránként), hááát... elég csúnyán nézett rám. Akkor hitte csak el, amikor a 3 óra leteltével kigurítottam hozzá a kislányomat, hogy itt a lehetőség, mutassa meg, hogyan ébresszem fel! Na, neki sem sikerült... :D

25 hónapos, energiabomba, esténként még mindig kéri a cicit!

Szerencsére nekünk minden rendben volt, DE: koraszülött és/vagy besárgult babánál viszont tényleg fontos a 3 óránkénti tejcsizés.

2012. szept. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!