Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » SOTE II. (Klinika) - 2012 -...

SOTE II. (Klinika) - 2012 - tudtok a lentiekben friss infókkal segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Valaki le tudná írni, hogy mi szerepel azon a listán, amit a szülésznő ad a SOTE II-n, hogy mit kell vinni a szülésre, ill. az azt követő napokra a kórházba?


Valamint arról mit tudtok, hogy most mekkora a felfordulás a felújítás miatt?


És tényleg 2 napot kell csak bent tölteni?


A látogatás hogyan zajlik, mi ez az üvegfalas megoldás? Én sem mehetek ki a látogatókhoz? És ha kimehetek, akkor addig ki figyel a babára?


Bocsi a sok kérdésért. De első gyerek :o)! Köszönöm szépen! B.



2012. júl. 18. 09:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nekem a húgom szült ott tavaly, ezért 2 kérdésre tudok csak válaszolni.

A babát egy kerekes dobozban tologatta. Azt bent lehet hagyni ott, ahol éjjel is őrzik a babákat, vagy ki lehet tolni a folyosóra, ahol ajtó helyett üvegfal van. Te kimehetsz a látogatókhoz, addig a baba az üvegfal mögött van, és látod, mit csinál.

A 2 nap akkor két nap, ha veled és a babával is minden rendben van, a húgom szülés +3 napot volt benn. Ha császár, akkor ennél is több.

2012. júl. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

én 3 éve ott szültem. A szülésznőtől semmit nem kapsz, max pelenkát majd a gyereknek. Amennyire emlékszem az ápolónök egy kivételével, szemetek voltak. Semmit nem mutattak meg, fogalmam nem volt hogy tegyem cicire, hogy pelenkázzam, fürdessem.. semmit nem mondtak el.

A netről le tudod tölteni hogy mit vigyél. Kb. magadnak legalább 2-3 hálóinget, tisztasági csomagot, tena lady betétet, papucs amiben fürdeni tudsz, köntöst, hasszorító bugyit.. ennyit jutott eszembe ami fontos. A gyereknek utolsó nap apuka behozza a ruhát amiben hazaviszitek (te azért készítsd ki neki olyan helyre ahonnan csak elhozza, mert fogalma nem lesz arról majd szüléskor mit vigyen.) Császáros voltam, és 3 nap után hazazavartak. A felújításra nem tudok válaszolni. Az üvegfal csak a gyerek védelmében van, te kimehetsz a folyosóra és látod a fal mögött a gyerekedet. Mindenki láthatja de nem foghatják meg, nem mehetnek az üvegfalon túlra a látogatóid.

2012. júl. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Juj, de gyorsak vagytok, hogy már van is válasz!! Nagyon köszönöm az infókat!! :o)
2012. júl. 18. 11:38
 4/16 anonim ***** válasza:

Én 2 hete szültem a 2 - es Klinikán, úgyhogy frissek az élményeim. Igaz,hogy felújítás zajlik, de a gyermekágyas részleget ez nem érinti. Minden csecsemős nővér nagyon kedves és segítőkész, bátran és udvariasan kérdezz tőlük, segíteni fognak. Az üvegfal belső olfdalához tolod a babát, kintről látják a látogatók, te is kimehetsz hozzájuk. (A látogatók csak a lépcsőfordulóig, az üvegfal ig jöhetnek be tehát)

Ha hosszabb beszélgetést szeretnél folytatni, betolod a babát a csecsemősnővérekhez, szólsz, hogy látogatóhoz szeretnél kimenni, és akkor lementek az udvarba, vagy a büfébe.

Szülés = 0. nap, 3. napon lehet hazamenni.

2012. júl. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

amit ne hozz: ruha a gyereknek, mert ott adnak, a saját elkeveredik, hazavivős rucit apa behozza (de tényleg készítsd ki, mert azt sem tudják mi fán terem a body:))


amit hozz: pár pelust pluszba, mert ugyan adnak, de kevés és popsitörlőből sem árt egy csomag (meg az neked is jó szülés után, nem sima wcpapír, mert az durva)


mi kell még? egy szokásos 3-4 napos utazás cuccai (tisztálokdó szerek, két papucs, köntös, melegítő vagy valami benti ruha, irataid, esetleg ami a szoptatáshoz szerinted kell stb), csak több hálóing, több bugyi és gigabetétek, van aki visz a dereka alá plusz törcsit6lepedőt. hogy ne vérezzen át mindent

.

Nővérek segítenek, csak merj kérdezni, irtó leterheltek, nem fognak rohangálni, hogy segítsenek, de ha kérdezel, mindenki segít.


Felújítás egyelőre csak a fűtéskorszerűsítést jelenti, de az ambulancia is állítólag átalakításra kerül, a gyeremekágy egyelőre változatlan, de ott is lesz ez-az elvileg...


szülésre vigyél vizet, szőlőcukrot, enni nem ehetsz szülés alatt, de utána viszont igen, így érdemes szendzsót/péksütit vinni

2012. júl. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nagyon drágák vagytok: köszönöm a sok infót!! :o)
2012. júl. 18. 16:15
 7/16 anonim ***** válasza:

Mindent leírtak a többiek, én hozattam be mellszívót, tejtartópoharat (hazaküldtem benne a tejet, mert nagyon sok volt), mellbimbóvédőt, sterilizátort. Nem tudom, írták-e a babának a pelenkát, és a szoptatáshoz és pelenkázóalátétnek néhány textilpelust. Popsikenőcs. Popsitörlő magadnak.

Nagyon kedvesek a nővérek, mindenki segítőkész. (pedig itt szinte csak rosszat olvastam róluk). Hazavitelkor tolhatsz egy kocsit a szobába, amire rápakolod a cuccot, aztán kitolod apunak. A babát is te készíted el, nem a csecsemősök.

2012. júl. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!! :o)
2012. júl. 18. 20:21
 9/16 anonim ***** válasza:

Én 2,5 éve szültem ott, és 1 hónapon belül megint fogok. Előttem már leírtak mindent. Nekem a felújításról a dokim nagyon sok rosszat mondott, lehet, hogy még nem kezdtek neki igazán, de zajt és port említett, és hogy káosz lesz a gyermekágyon, mert a csecsemős osztály is átkerül majd a terhespatológia ebédlőjébe, meg ilyenek. Hogy mikor, nem tudom, lehet, hogy már augusztusra...


Én pont éjfél előtt szültem meg, tehát az a nap már nem számított 0.-nak, hanem csak a következő volt a 0. és 3. napon mehettünk haza.

Mellszívót meg társait nem vittem, alig indult be a tejem, ezért most fogok vinni mindent: mellszívót, sterilizálót, cumisüveget is, mert azt elég bénát adtak. Én már nem is emlékszem, de csodálkozom, hogy nem halt éhen a fiam... nem nagyon tudott szopizni, nem jött a tej sem, bimbóvédővel kellett próbálkoznunk, amit ott meg lehetett venni és meg is mutatta egy nővér, hogy hogyan kell használni. Medela volt, és be is vált.

Volt két anyuka a szobában, akinek korszülött volt a gyermeke, ezért ők mindig fejtek, sterilizáltak fejtek és cumisüvegben vitték 3 óránként a tejcsit a picinek. Nekem azt mondta a védőnő, hogy amíg nem indul be a tej, addig ne használjak mellszívót.... hát nem is indult be, csak aznap, mikor hazamentünk, ezért most tuti viszek.


Bocs, hogy belekérdezek, de hátha valaki tudja, hogy a kislányoknak kifúrják e a fülét most is, és mikor kell bevinni neki a fülbevalót? Kell e alkoholba áztatni előtte? Mert úgy tudom 2,5 éve hazamenetel napján csináltak ilyet...

2012. júl. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 iringo03 válasza:

Én 3 hete szültem ott, nekem is friss az élmény.


ÉN A 2-ON feküdtem fizetős szobában, ott nem észleltem a felújítást.


Szerintem a csecsemősök egyátalán nem kedvesek, sőt kifejezetten bunkók, semmit nem magyaráznak el.

Popsitörlőt pelusokat feltétlen vigyél mert a fürdetéshez naponta vinni kell.


Problémamentes szülést!

2012. júl. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!