Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől lesz valakinek fájdalomm...

Mitől lesz valakinek fájdalommentes a szülése? Azt olyan nehezen tudom elképzelni!

Figyelt kérdés
2012. szept. 15. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem olyan nem is létezik. Lehet, relaxálni közben, meg még ki tudja mit, de akkor is fájdalmas, csak másként éled meg. Első gyerekemnél borzasztó volt, amikor közeledtek a fájások, tényleg szörnyű volt. A második gyerkőcnél, kicsit áttudtam az agyam kapcsolni, persze ugyanúgy fájt, ha nem jobban, de könnyebben viseltem.
2012. szept. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az eda-tól. Mástól nem.
2012. szept. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
eda sem total fajdalom mentes mert akkor utana faj.nincs konnyu megoldas nem lehet csalni ki kell birni ez az anyasag ara.ami segit ha biztonsagban erzed magad es az tamogat akit szeretsz.ha tudod mi var rad es nem felsz akkor a fajdalmat hasznosnak erzed es kibirod sot buszjkae leszel magadra amiert egy gyereket meg tudsz szulni onerobol. az tuti jo erzes pont mintha egy maratont futottal volna teljessen feldob es elmulik minden faradsag buszken csodalod a kis lenyt a kezedben ez az erzes semmivel nem potolhato
2012. szept. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Alkat kérdése.


Én 2,5 óra alatt szültem (elfolyt a víz, 2,5 óra múlva kezemben volt a babám) Szinte fájások nélkül tágultam, de olyan gyorsan, hogy hánytam is közben. Fél óra alatt 10 percesekről 1 percesek lettek. Enyhe mensi görcsöket éreztem. De a kitolás aaaaa, na az iszonyú fájdalmas volt... Én nem felejtettem el. Csak ennek a fájdalomnak van értelme!!

2012. szept. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én eda-val szültem, 16 órát vajúdtam, úgy kb 10 óra után kaptam. A végén már nem, hogy a tolófájásokat érezzem. Fájdalmas volt, de bevallom, rosszabbra számítottam :-)


Szerintem fájdalommentes szülés nincs.

2012. szept. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Állítólag 10000-ből 1 van. Unokatesóm az az 1. Ő állította, hogy szinte egyátalán nem fájt. Fájás nélkül tágult, a kitolás meg pikk pakk megvolt. Nagyon nagyon könnyű szülése volt. Reménykedtem hátha családi vonás:-)))) hát nem... sajna császár lett a vége.
2012. szept. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A 3. válaszolónak írom, hogy nekem már megszületett a kislányom 6 hete, szóval tudom, hogy milyen fájdalmas a szülés, ugyanis 12 órát vajúdtam, egyszer kaptam fájdalomcsillapítót, de nem használt semmit. Csak azért kérdeztem, mert az oldalon olvastam róla, hogy valaki fájdalom nélkül szült. És ha én belegondolok, hogy nekem hogy fájt, akkor sehogy sem tudom elképzelni fájdalommentesen.
2012. szept. 16. 15:34
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fájdalom nélkül, de kevés szenvedéssel szültem. Elfolyt a magzatvíz, aztán semmi. Fél óra múlva, hirtelen olyan fájásaim lettek, hogy azt hittem a szemem ki veri a szülőszoba ablakát. 2 percesek (egyből, előtte semmi nem volt.) Jelzem semmit nem kaptam, ami beindította volna a fájásokat. 10 perc múlva jöttek is a tolók! Fájt, de az már megváltás volt. Első tolótól 3 perc alatt kint volt a fiam (első baba.) Azaz 13 percet vajúdtam. ( a doki annyit mondott, hogy: hú ilyen gyors szülésem még nem volt!) Szerintem erre mondják esetleg, hogy fájdalom mentes, mert olyan gyorsan szültem, hogy mire fel fogtam volna, hogy fáj, addigra kint volt a kicsi. De azt nem hiszem el, hogy valaki nem érzi. Bakker egy gyerek jön ki ott alul! Azért az legkevésbé sem kellemes!
2012. szept. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az eda-tól. Nekem, ahogy bekötötték, és elkezdett hatni, minden fájdalmam megszűnt. Nagyon jó volt, mintha nem is vajúdnék. Pihenni is tudtam. Amikor ment ki a hatása, kaptam a következő adagot. Szóval a 12 órából, kb. 7 órát egyáltalán nem szenvedtem. 7 adag edát kaptam, egy adagnak, olyan 50 percig tart a hatása.
2012. szept. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem :)

Aznap indították volna, de reggel elkezdett folydogálni a magzatvíz. Bekötötték az oxit, semmit nem éreztem, lement 1 1/2 üveg és a derekam fájt a fekvéstől, végig poénkodtuk az egész napot ( fél 8-fél 5-ig) mondjuk császár lett a vége, mert nem tágultam. Megkaptam a spinális érzéstelenítést a műtőben, szóval fájdalommenetes volt.

10 hetes babó anyukája

2012. szept. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!