Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A 41. hét után gyakoribb a...

A 41. hét után gyakoribb a magzati halálozás és sérülés?

Figyelt kérdés
most olvastam egy oldalt ahol orvosok válaszoltak és ezt olvastam és kicsit megilyedtem :( én még csak 1 nappal vagyok túl a kiirt időpontnál
2012. szept. 21. 06:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
Addig míg nincs baj ne aggódj hidd el többet árt mint használ.
2012. szept. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Kisfiam 42+0.héten született.Semmi probléma nincs vele:)

Nyugodj meg és gratulálok a babádhoz:)

2012. szept. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Baromság. Ha így lenne mindenkinek elindítanák a szülés 40 hetesen.
2012. szept. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%

Ez butaság,ne agyalj ilyesmin =) Nem lesz semmi baja a kisbabádnak. A magzati halálozás sajnos több okból is bekövetkezhet,de általában nincs köze ahhoz,hogy betöltötted a terminust. Az ismerősömnek a 38.héten halt meg a babája,mert valahogy csomó lett a kzs-on. Elhiheted,végigizgultam a hetet. A dokik ilyenkor,mikor már betöltötted a terminust gyakrabban nézik,hogy rendben van-e a kicsi,és általában csak akkor indítják,ha indokolt. Ennyi erővel tényleg a terminus napján indíthatnák. Próbálj meg nem aggódni,tudom,hogy nehéz,mert én is rettegek,annyi ilyen sztorit meséltek már nekem,de arra kell gondolni,hogy minden a lehető legnagyobb rendben lesz,és most már tényleg csak nagyon de nagyon kevés választ el attól,hogy láthasd a kisbabádat =) Könnyű szülést és nagyon sok boldogságot!

39hkm

2012. szept. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

mindkettőt túlhordtam és semmi bajuk :)

minden hülyeségben lehet összefüggéseket keresni, pl. aki fekete pólóban volt tegnap a plázában, az fagyizott... stb. szóval csak pozitívan!

2012. szept. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Én pedig pont azt olvastam, hogy minden bent töltött nap növeli az agyi kapacitást. Szóval okosabb lesz.

De ez sem feltétlenül igaz. Ne parázz, én is túlhordtam és semmi baja. Sőt még maradhatott is volna, csak én is paráztam és császár lett a vége.

2012. szept. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%

Márpedig terminus betöltése után gyakoribb. Ez orvosilag bizonyított tény. Ezért nézik naponta, 2 naponta az értékeket. Én is kérdeztem a dokimat, osztályvezető főorvos, de nem engedi elkezdeni a 42. hetet a kismamáinak és a 41. héten naponta nézi őket. Nálunk is indítás lett volna, de elkezdett aznap reggel folyni a magzatvizem. Nem tágultam oxira sem és császár lett a vége. A túlhordásnak nem csak az az egyetlen oka, hogy a baba jól érzi magát, bizony lehet probléma, de ezért van az orvos, hogy erre figyeljen.

2,5 hónapos babó anyukája

2012. szept. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
30%

Nem tudom, hogy a válaszolók mi alapján írják a válaszaikat. Ha nem tudják a választ, akkor miért írnak?


Orvosi oldalról:

[link]


Igen, gyakoribb a halál.

2012. szept. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
4-es vagyok. Hát azt hiszem akkor ezt nekem nem szabadott volna elolvasni. Most rettegek =( az első életévben is? Hát akkor sose nyugszom már meg. Édes istenem,úgy megnyugodtam,hogy befejeztem a kritikus 38.hetet hát most akkor megint idegeskedhetek =(
2012. szept. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jajj Istenem,miért kell ilyenekkel rémisztgetni magatokat? Ha már idáig eljutottatok,miért nem tudtok a szépre koncentrálni? Én jövő péntekre vagyok kiírva,szerintem nem fog megindulni a dolog,de bármi lehet. Nem hiába van a terminus túllépése után 2 naponta nst,köztes napokon meg magzatvíz vizsgálat. Sőt,valahol be is fektetnek. Nem lesz senkivel semmi gond,gyönyörű és egészséges kisbabátok fog születni. Ne stresszeljétek magatokat feleslegesen! Persze,minden megtörténhet,de mennyi az esély,hogy pont Veletek? Erre nem szabad gondolni,csak magatokat teszitek tönkre. Inkább arról olvasgassatok,hogy milyen lesz a szülés utáni élet,vagy nézegessetek babás blogokat,tök megnyugtató tud lenni,ha más történetét is elolvasod,elképzeled,hogy Nálad hogy lesz.
2012. szept. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!