Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ilyen sokára küldik? Június...

Ilyen sokára küldik? Június 1. -e óta táppénzen vagyok, július 22. -től megigényeltem a Tgyást. Augusztus 18-ra vagyok kiírva. Még eddig egy forint táppénzt sem kaptam.

Figyelt kérdés
Előfordulhat,hogy hónapokat kell várni a táppénzre?Akkor mennyit kell a Tgyásra?
2009. aug. 2. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Sajna lassan működnek a dolgok, mint általában. Én május eleje óta vagyok táppénzen és még nem kaptam egy fillért sem. Azt mondják 2 hónap körülbelül!
2009. aug. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

akkor én szerencsés vagyok.nekem 2 hét alatt elbírálták és meg is kaptam.

a gyedemet pedig 4nap alatt.itt elszúrtam mert később küldtem.mégis ők időben utaltak.

lesz egyszeri anyasági is.nyugi csak az eleje zötyögős.

2009. aug. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de nekem 5 hónap volt mire a táppénzt utalták. Én az utolsó időben telefonon kerestem őket többször is, és elmondtam, hogy nekem rettenetesen szükségem van a pénzre, ezért kérem járjon utána, hogy mi is lehet a probléma. A végén kiderült, hogy néhány igazolás hiányzott, ami lelasította a folyamatot, mert elküldték a munkáltatónak, akinek 30 napja van reagálni, aztán ha megkapták, nekik szintén 30 napjuk van arra, hogy elbírálják....Szóval lassú procedúra. Szerintem érdeklődd meg a területileg illetékes Tb-nél, mint kismamának biztosan nagyon szívesen segítenek.

A Tgyást 28 nappal a a szülés előtt lehet igényelni. Szintén függ az ügyintézőktől....

2009. aug. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!