Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni testalkat?

Kathrin01 kérdése:

Szülés utáni testalkat?

Figyelt kérdés

Lányok! Ma voltam a starndon és nagyon sok kisbabás/kisgyermekes anyukáknál feltűnt, hogy nagyon striás a köldök körűl a hasuk, és a köldökűk is befelé fordult. Ha ez a szüléstől van, akkor lehet ezen vátoztatni, hogy lapos legyen a has, vagy ilyen kinyúlt marad örökké? Azt persze tudom, hogy a csíkok megmaradnak.

Én most tervezem a babát, van egy kis felesleg a hasamon, amit még most le akarok adni, de szeretném ha szülés után is kinéznék valahogy.

Ha ti ilyen helyzetben voltatok, sikerült tornával szebb hasat prudukálni? Légyszi ne azok a "mázlista" anyukák írjanak, akiken meg sem látszik, hogy szültek, hanem olyanok, akik megdolgoztak a szép alakért. Köszönöm.


2009. aug. 2. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Még a mai napig van hasam.Igaz kicsi maradt,meg a köldököm sem olyan mit elötte.18 hónapja szültem.1 év kellett mire lefogytam,30 kg volt rajtam babával eggyütt.....

ez van.Nem megy lejjebb.Most pedig úton a kistesó. :)

2009. aug. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szia

rajtam nincs felesleg , de a hasam mégis olyan "löttyedt" és a köldököm is ronda lett.

1éves a picim

2009. aug. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azzal vígastalom magam, hogyha nagyon nem tudok megbarátkozni az új helyzettel, akkor a babaprojectek után, végső megoldás lehet a plasztikai műtét. legalább remény van.

L.38+2

2009. aug. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Ha erős a hasizmod nagy valószínűséggel visszaáll majd az eredeti állapot, ha teljesen visszafogysz majd.

A csíkokat műtéttel sem tudják eltávolítani, max ha egyesével kivágják őket, ebben ne reménykedj :) inkább tornázz és speciális testápoló- de eltűnni nem fognak soha :( Egyébként ez főleg hajlam kérdése (meg persze súly...) de sokat lehet javítani edzéssel! :) hajrá

2009. aug. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Én a terhesség során végig használtam a Mother Love pocak és mellkrémet, ami megelőzi a striák kialakulását. szülés után pedig ajánlották a haskötőt. Ezek használnak a legtöbb esetben.

A striák illetve a bőr megnyúlása egyébként nagyban függ a bőrörd rugalmasságától és a hajlamtól is.

2009. aug. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A striáknak és a nagy, lógó hasnak semmi köze nincs egymáshoz, ez alkati kérdés.

Én a DM-es terheseknek való testolajjal kentem a hasamat fürdés után, mikor már elkezdett gömbölyödni a pocakom. Egy darab repedés nincsen rajtam! Persze nem tudhatom, hogy a nélkül milyen lennék!

VISZONT a mai napig van rajtam legalább 8 kg fölösleg! Ellenben láttam olyat, akinek már lapos volt, de hát igen, a csíkok ott virítottak! Úgy érzem, én is kinézek valahogy, szülés után, túlsúlyosan, ez legyen a legnagyobb bajom!!! A lapos has pedig, mint ahogy te is írod, nem csak a kisgyerekes anyukáknak marad álom!!

2009. aug. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is kentem a Dm-s olajjal, meg olivás testápolóval, és a 34-35. héten mégis szétrepedt:( nagyon elkeseredtem, mert bár hallottam, hogy alkati kérdés, illetve a bőr milyenségétől függ, azért reménykedtem. az világos, hogy torna stb, de a csíkok ellen ha a plasztika sem marad reménysugárnak, akkor szomorú vagyok:(

L.38+4

2009. aug. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 4. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!