Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Budapesten melyik kórházakban...

Budapesten melyik kórházakban támogatják a Leboyer-féle szülési módszert?

Figyelt kérdés
Tudom már van egy ilyen kérdés de az nagyon régi és kevés válasz is jött rá. Ezért felteszem hátha most több értékes válasz érkezik.
2012. szept. 28. 20:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Meselner errol?
2012. szept. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én sem hallottam még róla, de kíváncsi vagyok.
2012. szept. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Egy könyvben olvastam róla. Pontosan leírom ami a könyvben van. Leboyer úgy döntött: megpróbálja a születést simábbá, kevésbé megrázóvá tenni a baba számára. A szülőszoba ettől kezdve az ő osztályán meleg, otthonos helységgé vált, tompított fényekkel, halk zajokkal, és ami a legfontosabb: a babát azonnal az anya hasára fektették, hátát pedig gyengéden, a test belső ritmusához igazodva masszírozták. Leboyer a köldökzsinórt csak ezután - amikor már nem pulzált többé, hiszen a gyermek a tüdejével lélegzett- vágta el. Majd a babát óvatosan leemelték anyja, testéről, és meleg fürdőbe helyezték, ahol a kellemes, langyos víz úgy ölelte körül, mint a kilenc hónapon át a magzatvíz az anyaméhben. Gondos kezek finoman kiemelték a vizből és kellemes tapintatú, meleg pelenkába bugyolálták.
2012. szept. 28. 21:17
 4/17 anonim ***** válasza:

Jól hangzik:) de sajnos nem Pesti vagyok, így fogalmam nincs, hogy hol alkalmazzák:)

Könnyű szülést neked:)

2012. szept. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Jol hangzik:)

Saknos nem tudom a hol van ra lehetoseg!

A noverem nemregen szult, 10.keruletben a Bajcsi korhazban, nem fogadott orvost sem szulesznot es azt mondta hogy nagyon nagyon megvolt elegedve (50 e adott a szulesznonek utana). A szuloszobaban sok minden volt ami segitett neki labda bordasfal kotel meg talan kad vagy mi mar nem emlekszem miket meselt

2012. szept. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Első gyerekemet ott szültem (Bajcsi). És én nekem nagyon rossz a véleményem a kórházról.
2012. szept. 28. 21:29
 7/17 anonim ***** válasza:

Kórházban sehol nem lehet így szülni Magyarországon.

Ez biztos.

Egy-egy lehetőség van, pl. azonnal hasra teszik a babát több kórházban (még pulzáló köldökzsinórral és ott vágják el), de a tompított fény stb. nem fog menni sajnos.

2012. szept. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Én 5 hónapja szültem a Telki kórházban.

Nagyon jó élmény,már eleve a terhesgondozás is az volt.

Lehetett kádban vajúdni,hangulat világítás,gyertya,halk zene.

Szuper orvos-szülésznő gárda,akik tényleg hagyták,hogy szép szülésem legyen,feleslegesen nem zargattak.

Gátvédelemmel szültem,azonnal a mellkasomra tették a babát,a köldökzsinórt is azután vágták el.

Ha bármi kérdésed van,írj nyugodtan:)

2012. szept. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Disi ***** válasza:
Nekem egy barátnőm úgy szült, hogy tompított fény volt mellette a szobában Szegeden. Mesélte is, hogy nagyon jó érzés volt így vajúdni. Gondolom mikor a méhlepényt átvizsgálják akkor kapcsolnak erősebb lámpát, mert azt is mesélte, hogy azt ő is látta kiterítve. Én is ott szültem, de engem császároztak, nem hallottam róla hogy ilyen szülési módszert alkalmaznának.
2012. szept. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
szent imrében is van tompitott fény, egyből felteszik a pocakodra, nem vágják el mig pulzál és nem avatkoznak be feleslegesen (alternatív szemléletű szülésznőt fogadj itt).
2012. szept. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!