Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Budapesten melyik kórházakban...

Budapesten melyik kórházakban támogatják a Leboyer-féle szülési módszert?

Figyelt kérdés
Tudom már van egy ilyen kérdés de az nagyon régi és kevés válasz is jött rá. Ezért felteszem hátha most több értékes válasz érkezik.
2012. szept. 28. 20:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ez a háborítatlan szülés (ha jól tudom se erősebb hang, se erős fény ne érje a babát )nekem barátnőm részben így szült a Szent Istvánban a főorvosnál, választott szülésznővel, igazából annyi volt hogy gyenge fény volt meg ő is halkan próbált "szenvedni" de ezt így elképzelte előre és persze nem igazán ment neki (első baba). Rátették megszületés után csak utána vágták el a köldökzsinórt, a segítők nyilván nem kiabáltak (hisz nekik nem volt miért:))

De a varrásnál lámpát kapcsoltak persze meg elvitték ellátni az újszülöttet ugyanúgy mint más esetben.

2012. szept. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én a Péterffyben szültem, a vége stimmelt: baba a mellkasomra, a köldökzsinórt csak akkor vágta el apuka amikor nem pulzált, utána füdetésnél nagyon vigyáztak rá, szeretettel fogták.
2012. szept. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos választ. Már megijedtem hogy csak rossz kórházak vannak. Mert mindenhonnan azt hallom hogy milyen pocsék volt a kórházban. Tesóm a bajcsiban szült és hát maradt méhlepény emiatt majdnem meg is halt mert olyan sokat vérzett. Mikor én szültem volt egy nagyon kedves szobatársam és nagyon sokáig húzták a terhességünket és kiderült hogy a szobatársamnak a babája bekakilt. Egyből vitték is el inkubátorba. Aztán a kórterembe csak az ágyon tudtam tisztába tenni a gyerekemet. És hát kezdő voltam ezért sokszor össze piszkolta. És utolsó nap már üvöltöztek velem hogy nekik nincs ennyi lepedőjük és remélik hogy már ma elmegyek.
2012. szept. 29. 15:03
 14/17 A kérdező kommentje:
22:54 Nagyon durva árak vannak a Telki kórházban
2012. szept. 29. 20:59
 15/17 anonim ***** válasza:

Sajnos,valóban nem olcsó:(

Első terhességem 34.hetében-sajnos-elvetéltem,mint később kiderült,mert nem vették észre az inzulinrezisztenciámat.

Állami kórház volt,magánorvoshoz jártam,a telkis összeg kb.70%-t otthagytam..

Ezek után nem tudtam megbízni az állami ellátásban,arról,hogy félvárról vesznek,állandó fejetlenség,rohanás van mindenhol.

A Telkiben mindig mindent ezerszer elmagyaráztak,ha kellett éjjel 11kor hívhattam az orvost,szakmailag is hihetetlenül alaposak voltak.

Úgy döntöttük nem ezen fogunk spórolni,és nem bántuk meg.

Alig 3 évvel a 34.heti császármetszésem után,egészségesen,sima,gátvédelemmel jött világra a kislányom.


Sajnos,nem olcsó,ez tény:(

2012. szept. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia, amit leírtál, én a szent imrében úgy szültem. Februárban született a babám 4kor kerültem a szülőszobára, még éppen világos volt- de erősen sötétedett, mire 6órára meglett a babám, full sötét volt kint, és a fejem mellett felett egy lámpa égett, ami a plafont világította meg- és mikor megszületett, (semmi beavatkozás nem volt) rögtön a hasamra rakták, egy melegíetett takarót is és simogatta a szülésznő és csak jópár perccel később vágták el a zsinórt. A szülésznő vágta el, mert apa nem akartak. :) Aztán jött a csecsemős nővér,és ott mellettünk fürdette meg meleg vízben a babát-felöltöztette, és bebugyolálta, majd apa kezébe nyomta, ő dajkálta, amig velem végzett a doki.(méglepény szülése, meg méh kitisztítás, átvizsgálás)

olyannyira gyér fény volt- hogy rendes fotót sem tudtunk csinálni az első meghitt pillanatokról mert vakuzni sem lehet a pici babákat... így minden fotó sötét lett. Miután már magunkra hagytak, akkor én kértem meg a férjemet, hogy kapcsolja fel a villanyt, hogy legyen már egy kép róla, amit majd a szüleink is látnak... :))

Utána megszoptattuk, szóval nyugi volt- nagyon szép emlék nekem is!! én ugy gondolom hogy háborítatlanul születhetett meg a kisfiam! és ez olyan jó érzéssel tölt el. :)

2012. szept. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok- természetesen amikor a lepény született meg a rendberakott a doki, volt fény- de egy lámpát toltak oda mellém, és az csak a célterületet világította meg, a baba apa karjaiban a sarokban ült egy kényelmes széken.
2012. szept. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!