Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az anyukák miért nem értik...

Az anyukák miért nem értik meg, hogy a szülési helyzetben/után semmi nem ciki? Meg a ne adjanak tápot a babának.

Figyelt kérdés
Állandóan azt hallom,hogy "jaj nem akarok ordítani" szülés közben és a hasonló szövegek.Miért nem értik meg,hogy a szülési helyzetben semmi nem ciki,illetve,hogy ott rohadtul de nem az fogja érdekelni őket,hogy a külvilágban mi a helyzet.Meg a csecsemős semmit ne csináljon a babával,és hagyja a családot békén...Kissé fárasztó...
2012. szept. 29. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a dokik nem szeretik ha ordít a nő,és sok esetben rájuk is szól.Biztos ettől tartanak.De amúgy azért sem szabad ordítani mert erre megy el az ereje a nőnek,csak éppen biztos tartanak tőle hogy rájuk parancsol e miatt a doki.
2012. szept. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem az ilyen kérdések a fárasztóak. Mindenki azért aggódik, amiért akar.
2012. szept. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az első felére a kérdésednek, meg az első hozzászólásra írom: igazából a dokik nem azért nem szeretik, ha egy nő kiabál, netán ordít szülés közben, mert "idegesíti" őket -a jó biztos ezért is- de ami fontosabb: minden felesleges ordibálás, kajabálás energiát vesz el a szüléstől. Ez nem vicc. Ezzel nem azt akarom írni, h teljes csöndben kell szülni, mert az se normális, de az ágyszaggatós, meg "jajjdemagamonkivülvagyok"os jeleneteket a baba miatt kell mellőzni.
2012. szept. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
vagyis egészen pontosan nem azért nem szabad ordítani, h a "doki nehogy rossz szemmel nézzen már rám", hanem a baba miatt. A kiabálás is erőkifejtés , pláne vajúdás alatt. LE kell ...hogy mi van tényleg szülés alatt, jön ott minden, csak ez az az egy, ami tényleg fontos: hogy az erő a szülésre használódjon fel.
2012. szept. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt erőm ordítani, de nem is emlékszem rá, hogy éppen akkor szükségét éreztem volna. Én szépen halkan beszéltem a fájások között, fájások alatt megszólalni sem tudtam, a férjem kezét szorítottam, ami majdnem eltört. :)
2012. szept. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én sem kiabáltam vajúdás közben.Fájások között beszéltem,amikor már nagyon sűrűek voltak a fájások akkor sírtam is,mégjobban sírtam amikor közölték ez nem fog menni császár lesz,császár közben már beszélgettem a "stábbal".

Én is szoptatás párti vagyok, mégsem szóltam egy szót sem amikor a csecsemős megetette táppal a babámat,sőt volt olyan amikor még nem lövellt be a tejem,hogy én kértem etessék meg,mert sír és hiába szopik már 5 óra hosszája,pihenni szeretnék én is.szó nélkül megetették,visszahozták hozzám,aludtunk egy nagyot és belövellt a tejem :)

2012. szept. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát én ordította mint a vágós malac, igaz csak a kitolás alatt, az volt mondjuk 1 perc. Nekem ez esett jól. Utólag inkább viccesnek találom mint cikinek. Engem az akaszt ki, hogy mkinden héten jön egy kérdés, hogy jajj, mi lesz ha odakakilok szülés közben. Mi lenne? Amikor az ember teljesen túllépve a határain próbál életben maradni, szerintem ez a legkisebb probléma ott akkor.
2012. szept. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Te biztosan szültél már...

Had aggódjon már az ember olyan miatt amit még soha nem élt át, nem tudja mi vár rá. Teljesen jogos az aggódásuk, hiszen nem tapasztalta még!

Én is nagyon paráztam de utólag rájöttem hogy tényleg felesleges volt aggódnom. De ezt előre nem tudhattam..

2012. szept. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!