Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Dél-pestiben apuka hol tartózk...

Dél-pestiben apuka hol tartózkodik a császár műtét alatt? Akinek progis császár volt, és reggel ment be, mikorra esett a műtét? Addig apuka hol várakozik? Megvan a fix műtéti időpont vagy egyszer csak sorra kerülök?

Figyelt kérdés
2012. okt. 1. 08:55
1 2
 1/14 anonim válasza:
Egyszer csak sorra kerülsz.
2012. okt. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nálunk nem progis volt, de a műtő előterében várakozhatott apuka, és felvette videóval, ahogy a picit ellátták, miután kiemelték belőlem. :)
2012. okt. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
speckó ruha-steril- kellett neki? odaadták neki a babát,vagy csak messziről nézhette? mi az amit jó ha tudok a kórházról és a műtétről?
2012. okt. 1. 14:08
 4/14 anonim ***** válasza:

Úgy emlékszem, hogy adtak neki egy cipőre húzható eldobható zacsiszerűséget, és adtak neki egy hátul kötős steril műtősrucit is. Akkor rögtön nem foghatta meg a picit, csak lefilmezte, ahogy bebugyolálták, ellátták, köldökcsonkot elkötötték, meg ilyenek.

A műtétről: nekem azért kellett császárral szülnöm, mert nem tágultam. Saját lábamon besétáltam, felülve az asztalra be kellett görnyednem, beadták gerincbe az érzéstelenítőt, lefektettek, és kb. fél óra volt az egész (reggel 6-kor történt). Utána a császáros őrzőben voltam másnap reggelig. Ami fontos volt: műtét után 6 óráig nem lehetett felemelni a fejet, csak a párnán forgatni. Hogy tudjak inni, bevittem magammal poharat, és szívószálat, és ez nagyon jól jött, csak a fejemet kellett elfordítanom, és már ihattam is. Kb. 6 óra múlva lehetett felkelni, akkor le is kellett zuhanyozni. Egyébként közben, olyan 11 körül behozták hozzám kisfiamat, és ott aludtunk - ő pólyában a karomon, nővérek odatették mellém. Este szopiztathattam meg először a császáros őrzőben. Másnap reggel kerültem át a szobába (kétágyas, direkt én kértem így), ahová hozták a prüntyőt minden nap este 10-ig voltak velünk a picik, éjszakára elvitték őket, így jó volt, hogy tudtunk pihenni is kicsit.

2012. okt. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Évi1979 válasza:

Szia!


Én 37 hetes kismama vagyok, és valószínűleg én is programozott császárral fogok szülni a Dél-pestiben, mert még mindig farfekvéses a bébi.

Te mire vagy kiírva?

2012. okt. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia!Pont ma 2 hete császároztak a Dél-Pestiben farfekvés miatt:nos nekem volt szülésznőm délre kellett bemenni és 15.46-ra meglett a pici lányom.Ki írt ki téged progis császárra ő meg tudja mondni hogy mikor lesz kb a műtét,mivel sürgősségi császár bármikor lehet,Progis császárt csak hétfőn,szerdán és pénteken csinálnak.Nálunk én besétáltam a műtőbe,a hátamba megkaptam a szurikat és kb fél óra múlva kész is volt minden,apuka a folyóson várakozik neki is megmutatták és lefényképezte,majd levittek az őrzőbe oda apa bekísért kipakolta a bugyit tusfürdőt betétet vizet és kb 15 perc múlva mennie kellett.Kell neked ásványvíz és Nestea mivel nem ehetsz de abban van cukor.Én "szópos" kupakot vittem így jobb volt inni,de jó a szívószál is,a fejedet csak jobbra és balra mozgasd ne nagyon emelgesd és ami a legrosszabb volt nekem az amikor az ágyban el kellett kezdeni jobbra balra mozogni de muszáj a te érdeked annál jobb lesz a felkelés,nekem pl a felállás már nem is fájt annyira és amit fogadj meg hogy amint felkeltenek minél többet mozogj annál hamarabb regenerálódsz.Nos a babákat reggel 7-8-ig kihozzák szopizni utána van náluk is+nálatok is vizit és reggeli majd 10 körül visszahozzák és kinnt vannak este 11-ig,a látogatási időre adhatod be.Első babásként elég fárasztó volt kezdésnek.A csecsemősők közül párat fel tudnám rúgni műholdnak,de kibírható:lényeg állj a sarkadra és ne félj kinyitni a szádat!!Bármilyen kérdésed van írj nyugodtan,akár privit is!Mikor érkezik a pici?És ne félj!!Julcsi
2012. okt. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves Julcsi!

Köszi az infókat!


Hétfőn megyek 6-ra,eddig többet nem tudok,nincs fogadott dokim,akihez járok elég szűkszavú,úgyhogy fix dolgokat pénteken tudok meg. olyan kuppakos kulacsot már beszereztem,mert próbáltam szívószálasból is inni,de az kiborulhat,úgyhogy marad ez. valahogy nem is bánom h a férjem a műtét közelébe se jöhet, így is tiszta ideg :))


köszi mégegyszer mindenkinek,ha bizonytalan vagyok még pénteken is valamiben akkor jelentkezem!

2012. okt. 4. 08:01
 8/14 anonim ***** válasza:
Okés,és minden rendben lesz!!Apukának csokit pakolj be jót tesz a vércukrának én férjem is azt evett!!Julcsi
2012. okt. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

csoki minidig van nála :)))


nem mondott megint semmit a doki,csak annyit h menjek és majd ott megtudom.. szuper..:(

2012. okt. 5. 10:12
 10/14 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg!!Ha reggel 6-ra kell menned akkor tuti hogy az elsők között leszel és szerintem csütörtökön ha minden rendben a babával haza is engednek!Ne idegeskedj,kapsz infuziót,katétert és mehettek a műtőbe.Én a gerinc szuritól féltem a legjobban,de mindent pontosan elmagyaráznak és végig beszéltetnek majd kérdezik hogy vagy stb.Én nem éreztem semmit csak annyit hogy mintha jobbra balra húztak volna,de nem fájt és utána meg volt a babám.Julcsi
2012. okt. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!