Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléskor ha nincs fogadott...

Szüléskor ha nincs fogadott doki és én nem kívánok hálapénzt adni, akkor van e másfajta bánásmód az anyukával szemben? Amúgy a debreceni klinikán szülünk! Esetleg az itteni klinikával van valakinek ilyesfajta tapasztalata? Egy Apuka!

Figyelt kérdés
2009. aug. 4. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nincsen. Saját doki/szülésznő a normál eseteken túli szituációban lehet fontos (pl. gátvédelmet szeretnél, vagy normálon kívüli esetben császármetszést elkerülni, ilyesmi). Vagy csak egyszerűen aggódsz és extra törődést szeretnél.

Ha sok szülés van épp akkor, akkor nem sok figyelmet tudtok kapni (érthető okokból). A saját doki szabadidejében van, mással nem foglalkozik jó esetben, csak veletek. Ezt kell megfizesd neki.

2009. aug. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Pesten a Szent Istvánban szültem. Nem volt fogadott dokim, csak a szülésznőt fogadtam meg. Az ügyeletes orvosnál szültem, aki nagyon-nagyon rendes volt a szülés alatt és a kórházban töltött időszak alatt is. Minden nap bejött a kórterembe és megnézte hogy vagyunk!! Pedig nem adtam neki pénzt!! A kórház többi dolgozója is segítőkész volt, így én teljesen elégedetten távoztam (2 nap bent lét!! :-)után) haza.

A kistestvért is itt szeretném majd a világra hozni.

6 hetes kislány anyukája

2009. aug. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A hálapénzt utólag szokták adni, ha nincs fogadott orvos, akkor senki nem is mondja meg, hogy mennyit kér.
2009. aug. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem a kismamával tolsz ki ha nincs doki,mert akkor csak a szerencsén múlik hogy épp milyen doki van bent.Mert ha pont akkor a dokinak is szül saját betege akkor szerintem azzal fog inkább foglalkozni.Ha tervezett baba akkor ezzel tisztában kellett volna lenni hogy ez pénzbe kerül.
2009. aug. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólóhoz! Hát szerintem minden doki azért kapja a fizetését, hogy normálisan ellásson! Bunkó dolognak tartom Magyarországon ezt a helyzetet, itt mindenki csak a markát tartja!Az átlag magyar ember megdolgozik a fizetéséért! Vagy neked csak úgy adogatnak a fizetéseden kívül is pénzt? Mert akkor nagyon szerencsés vagy! Egyébként Angliában egyik doki sem fogad el plusz pénzt a fizetésén kívül! Vicces nem?
2009. aug. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A Klinikán szültem 2009 decemberében. Nem volt fogadott dokim, aki ügyeletes volt (dr. Orosz László) mind a szüléskor,mind a benn töltött időben- 2,5 nap- úgy foglalkozott velem, h le a kalappal előtte! Pozitív példája az orvosoknak!!!!!!!!!!!
2010. máj. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!