Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mire számíthatok, ha császárra...

Mire számíthatok, ha császárra kerülne a sor?

Figyelt kérdés
Ikreket várok és azt mondták, hogy nagyobb az esélyem, hogy császáros szülés lesz. Helyi érzéstelenítést alkalmaznak, vagy altatnak? Hogy zajlik le az egész?
2008. máj. 19. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kórháza válogatja.Talán szerintem a helyi érzéstelenítés jobb,mert akkor azonnal láthatod a kisbabákat.

Ideális esetben úg történik,hogy beindul a szülés,és természetes úton meg is szülöd mind a kettőt.De ha nem sikerül a természetes befejezés valami miatt,akkor beadják az érzéstelenítőt,és 15 perc múlva már vágnak is.Katáter ilyenek...Te nem fogsz látni semmit,mert egy zöld lepedővel eltakarnak,csak azt amikor már kint vannak a babák.Nagyjából a fél tested teljesen béna lesz,de talán még ez a jobb.A babákat elviszik lemosdatják megmérik,majd feltolják az osztályra,amíg téged rendberaknak.Olyan fél óra az egész.A belső varratok felszívódnak a külsőket többnyire kivevősnek csinálják.Az első néhány nap lesz fájdalmas,de utána hamar rendbe jössz.Főleg,ha tudsz szoptatni.Ugyanis a szoptatás olyan fájdalomcsillapító és méhösszehúzó hormonokat termel(nem mellesleg örömhormont),amik segítik a szervezeted regenerálódását.

Az altatós is valami hasonló,csak ott nem látod nem hallod az eslő perceket,ami szerintem meghatározó.


Mikor legutóbb voltam NSTn,pont akkor vittek el császározni egy anyukát.Leírhatatlan volt hallanai ah felsírt a gyermek..

2008. máj. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én mindkét gyerekemet császárral szültem 3év különbséggel ugyanabban a kórházban és máshogy kezeltek mégis.Az elsőnél vízszintesen kellett feküdnöm órákig a műtét után a 2.-nál nem.Elsőnél 12 óra elteltével kelhettem föl a 2.után 8-9 óra.Ha kedves nővért fogsz ki segít és kedves.Nekem a 2-nál elég bunkó volt.Pedig ilyenkor jólesik az együttérzés.

Császár után 3 napig szurit is kapsz,reggel,este.És rengeteg boldogságra számíthatsz!!!!!!Ja!ÉS a baba a legjobb fájdalomcsillapító.Ezt én is csak akkor hittem el mikor tapasztaltam.

2008. máj. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én császármetszésel szültem két éve.Ha előre megmondja hogy császár akkor val érzéstelenítőt ad,miért altatna el.Nekem altatással volt sürgös császár a szivhang miatt,sokáig vártak elöbb mütennek akkor csak érzéstelenítöt kapok.Az altatás csak nem olyan igaz semmit nem érzel, de jobb lett volna látni a babát.Felébresztett az orvos pár óra után,sokat aludtam még aznap is az altatótól.
2008. jún. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!