Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés mindennél jobban...

A szülés mindennél jobban fáj? Pl csonttörés

Figyelt kérdés
2012. okt. 8. 14:36
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
72%
Igen, a csonttörésnél 1000x jobban fáj. Olyan érzés, mintha belülről szét akarna szakadni a medencéd.
2012. okt. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
78%

Annál aztán biztosan jobban fáj. Elvileg akkora a fájdalom mintha egyszerre 20 csontodat törnék el.

Viszont jó hír, hogy anyák milliói élik túl ezt és amikor a pici megszületik megszűnik minden fájdalom.:)

2012. okt. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen fájdalmat kellett megtapasztalnom,ami még a szülésnél is jobban fáj,amikor elvetéltem.Ott nem csak a fizikai fájdalom volt borzalmas,hanem a lelki is.
2012. okt. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
67%
Én császárral szültem és az első felkelés mindennél jobban fájt, amit eddig tapasztaltam életemben. Tört már csontom nem is egyszer, varrtak is itt-ott, mégis ez volt a legszörnyűbb - és egyben legcsodálatosabb dolog az életemben.
2012. okt. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
Őszinte emberektől kaptál választ.Én császáros voltam, de kérdeztem a férjem ismerősétől, hogy fáj vagy nem, amikor kitolás van?Erre ő azt mondta, hogy az nem fáj.Az anyám erre azt mondta, hogy persze, ezt azért mondta, mert akkor már féleszméletlen vagy :D.
2012. okt. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

Nagyon nagyon fáj!!!

Még nem tört el csontom, de kétszer szültem....

2012. okt. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

minek ezzel foglalkozni... rá lehet készülni ha azt mondják hogy nagyon nagyon fáj? Persze. Rágörcsölni.

Még nem szültem, de úgy görcsölök minden hónapban amikor megvan, hogy szó szerint össze vissza...arom magam.

Januárban pedig jön a babó..

Biztos nem lesz pedikűrös kezelés, de minek vele most foglalkozni hogy mennyire fog fájni. Esetleg a fájdalomcsillapítási lehetőségeknek nézz utána, ha foglalkoztat a dolog.


25hkm

2012. okt. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
Igen, fáj a szülés, de amint kinn a baba minden fájdalom megszűnik. A szülés legvégét már nem is éreztem, egy hang nélkül kitoltam a bébim. :) Most viszont sajnos méhen kívüli terhesség miatt voltam kórházba, ez jobban fájt, ráadásul lelkileg is...
2012. okt. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim válasza:
maga a szülés màr nem annyira fàj,csak mintha hatalmasat kellene kakilni.ezt a kitolási fàjásokra értem.abban a szakaszban már annyira fàradt vagy,hogy két fâjás között képszakadás van.nah a vajjúdás az rettenetesen fáj.mintha százezerszer törnék darabokra a medencédet minden öt majd hàrom percben.én két hete szültem a fiam,de érte ezt mindennap àtélném ha kellene.hidd el,olyan hamar elfelejted hogy mekkora fájdalmaid voltak a fáradsàgtól hogy else hiszed hogy szültél.:-)
2012. okt. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
50%

Annyira azért nem drasztikus!

Mindenkinél más! Nekem,minden féle rásegítés nélkül 10-es skálán 1-2-es,de inkább 1-es... Alig éreztem az elsőt,éppen csak enyhe mensis görcsöcskéket éreztem,csak a magzatvíz elfolyás és a rendszeresség ami utalt arra,hogy idő van. Majd fél óráig semmi,majd jöttek a tolók,amik szintén nem fájtak,csak éreztem,hogy nyomni kell.

A másodiknál a 10-es skálán eleinte 2-3-as,később a vége fele 4-es erősségű volt. A harmadiknál ugyan ezen a skálán 3-4-es erősségénél nem volt több, pedig igen kicsi a fájdalom küszöböm!!

Egyiknél sem volt epidurál vagy más fájást enyhítő dolog! Mind a maga természetes ütemében zajlott,a gátmetszést leszámítva az első kettőnél,és a burokrepesztést leszámítva a másodiknál.


A szülés nem olyan borzalmas,ahogy néha elképzelik! :-)


Üdv: 3 lányos,22hkm

2012. okt. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!