Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi a kitolási idő általában?

Mennyi a kitolási idő általában?

Figyelt kérdés
Még csak 16 hetes vagyok, de érdekelne a szüléssel kapcsolatban, hogy mennyi idő van aközött mig megjelenik a baba feje a hüvelnyilásnál és mig teljesen ki nem jön? Köszi :) Boldog babázást mindenkinek!!!
2012. okt. 13. 17:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
Első szülésnél 30-50 perc, többediknél 20-30 perc.
2012. okt. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Szia.Nekem nagy szerencsém volt.Csak 15 perc volt az egész onnatól kezdve hogy elfolyt a magzatvizem.Első baba.
2012. okt. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
93%

Kb annyi idő ahogy az első írta, de hogy valami "jobbat" is írjak nekem kb5perc volt :)

Szólt a szülésznő hogy itt az idő és a 3. nyomásra kint is volt a kislányom!Azt hittem még most jön a neheze erre szóltak körülöttem hogy nyissam ki a szemem mert már meg is érkezett :)

Csak ilyet kívánok neked is!

Vigyázz magatokra szép várandóságot :)

2012. okt. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Első baba 15 perc, második meg pont 8:)
2012. okt. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%
Nekem 1-1,5 óra volt.
2012. okt. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ! Azoktól akik 50 percet és több mint egy órát irtak, megkérdezhetem, hogy ilyenkor csak a feje van olyan sokáig kinnt, vagy még megsem jelenik és ugy 50 perc? Remélem érthetően kérdezem. Tehát tegyük fel a feje már teljesen kint van, és míg ki nem jön teljesen! Az 50 per több mint 1 óra???
2012. okt. 13. 18:26
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
Amikor a feje búbja kijön , ÁLTALÁBAN követi a teljes fej. A baba valamelyik oldalra fordítja a fejét, így a teste egy picit elfordul, könnyebbé téve a vállak kibújását. (ha nem fordul a baba feje, a szülésznő fordítja). Vagyis maga a kitolás egy viszonylag egybefüggő folyamat. Csak az nem mindegy, h mennyi idő, míg a feje teljesen a hüvely bejárathoz érkezik? Az lehet 30 p, de 2 perc is. Mert ha már ott van, akkor onnan ki kell jönnie, nincs mese, minél gyorsabban.
2012. okt. 13. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%
Nekem másfél óra volt a kitolási szak.
2012. okt. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszi 18:53-as a részletes magyarázatot :))) Erre voltam kíváncsi! Mert néztem videókat, és ha már kint van a baba feje, akkor ugye még nem vesz levegőt, csak hamár teljesen kint van! Ezért fogalmazódott meg bennem, hogy szegény ha több időt tölt ugy hogy már a feje kint van de a vállát még nem tudja kitolni az anya addig honnan kap oxigén elláátást. De ahogy írtad, most már értem hogy maga a hüvelyen áti kitolási szakasz gyorsan megy, csak abba lehet a több idő, míg elérkezik a méhtől a hüvelykijáratig!


Köszi amugy mindenkinek a válaszát! Szép estét

2012. okt. 13. 19:40
 10/21 anonim ***** válasza:
86%
Amúgy a köldök zsinóron keresztül akkor is kap oxigént a baba. Az addig teljesíti a feladatát amíg el nem vágják illetve amíg a bab nem vesz levegőt. Persze a fájások alatt nem teljesen úgy funkcionál de amikor épp két fájás között kapp a bab "levegőt" azért szokták szülés során ellenőrizni a bab szívhangját mert ha az nagyon lecsökken akkor már nem érzi jól magát a baba.
2012. okt. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!