Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés miómával?

Szülés miómával?

Figyelt kérdés

teherbeesés előtt volt egy 2cmm-es és még 1-2 kisebb miómám a méh falában. Mivel kicsik voltak, az orvos azt mondta, nem kell velük semmit tenni, nem befolyásolják a terhességet. Viszont, a terhesség első felében a 2 cm-esből 8 cm-es lett a 16-ik hétre, azóta viszont azt mondják uh-on, hogy mivel már a baba nagy és kitölti a méhet, nem lehet látni. Most 37 hetes vagyok és aggódom, hogy szülésnél komplikációt okozhat.

Szült valaki miómával esetleg? Tapasztalatok?


2012. okt. 15. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:

3 gyereket szültem miómával.

Nekem is mindig azt mondták, hogy csak akkor távolítják el, ha császár lenne valami miatt (nem lett), egyébként nem foglalkoznak vele.

Nekem kb.5 cm volt a mérete, és sajnos mellső falon.

Engem a 3. terhességemnél már nagyon zavart, sok fájdalmat okozott, mert meszes tok veszi körül, és azon a részen nem tágul olyan jól a méh, a baba kinyomta és fájt.


Annyi volt nekem szülésnél, hogy bekötöttek egy branült, hogy ha fellép komplikáció, akkor tudják "uralni a helyzetet" gyorsan. A szülésznő szerint irtó ritka esetben előfordul, hogy elpattan szüléskor a méhfal azon a helyen, és vérzés lép fel, emiatt nem szülhettem alternatív szobában, de csak a harmadikat, mert sok panaszom volt miatta. (Viszont nagyon nagy baba volt!)

De mint írtam, minden simán ment, könnyű és gyors szülésem volt.


Ha Te nem is érzed hogy van miómád, csak tudod, akkor szerintem semmi gond nem lesz ezzel.

Nekem is mindig azt mondta az orvosom, hogy olyan anyukája is volt, akinek a méhe egy krumplis zsákhoz hasonlított, annyi miómája volt, de simán megszült ő is.


Szóval ne aggódj, és szép szülést Neked!

2012. okt. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Anyukám mindkettőnket gond nélkül megszült férfiököl nagyságú miómájával. Semmi komplikáció nem volt sem vele, sem velünk! Tavaly vették ki a miómát, addig vígan elvolt vele. Én 31, a Tesóm 25 éves. Ne aggódj, minden rendben lesz!
2012. okt. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a 3. gyerekem szültem három kb 6-7 centis miomával. Semmi gondot nem okozott.

Azóta mondjuk kivették a méhemet, mert az egyik gyerekfejnyire nőtt, és állandó vérzést okozott.

2012. okt. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, némiképp megnyugodtam.
2012. okt. 16. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!