Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Margit Kórházról tapasztalatok?

Margit Kórházról tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Leírnád a tapasztalataidat ha a Margitban szültél? Mikor, kinél, milyenek voltak a szobák, a csecsemősök, stb. Fogadott orvosnál vagy ügyeletesnél szültél? Szóval bármi ami eszedbe jut. Nagyon köszönöm a válaszokat.
2012. okt. 15. 12:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én ott szültem.Egy kimondhatatlan nevű nőnél.Úgy őszintén a szülésznő nevét sem tudom, ilyen alacsony kicsit duci fekete.Elég tárgyilagos, nem igazán kedves.Bezzeg arca volt elkérni 10 ezret a gerincérzéstelenítésért. (pénzéhes társaság az). A szülés rendben lezajlott, ha a párom nincs velem, akkor kb fél óránként láttam volna embert.Ahol a beöntést csinálják, az felér egy putrival..az ott lévő wc-vel együtt.Engem szülés után a szülő ágyon altattak!!!!

A csecsemősök se igazán kedvesek, 1-2 kivéve.De ha segítséget kérsz persze segítenek.

Én 3 ágyas szobában voltam, wc fürdő nincs benne.

Mindent egybe véve szerintem egy nagy kalap kaki az egész.Egyáltalán nem volt szép élmény a szülésem hála ezeknek.Persze varrat szedésen tudott mosolyogni szépen a doki, én meg vissza mosolyogva megköszöntem mindent.

Az biztos, hogy soha az életben többet nem teszem be oda önszántamból a lábam.

2012. okt. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
oh :( az első fiamat a Jánosban szültem, nem volt szörnyű, de nem is volt olyan jó hogy visszamenjek oda. A Margithoz tartozunk és gondoltam hogy majd most akkor ott szülök. Egy két véleményt olvastam, azok jók voltak, de ez nem túl biztató. Sajnálom hogy így alakult.
2012. okt. 15. 12:51
 3/18 anonim ***** válasza:

Júniusban szültem ott fogadott dokinál. A szülésznő ügyeletes volt, de egy tünemény, amúgy akikkel találkoztam szülésznők mind kivétel nélkül aranyosak voltak. A szobák elviselhetőek voltak, igazából nem is vártam mást, hárman voltunk egy szobában, ez tetszett, mert tudtunk egymásnak segíteni (amíg egyikünk kiment pl WC-re addig a többiek figyeltek a babára pl.). Meg nekem a szobatársaim mutattak meg szinte mindent, mert a csecsemősök olyan kőbunkók, hogy mutogatni kellene őket. Folyamatosan nyomatták h adjuk a cukros vizet meg a tápszert (kötelező bevinni két db cumisüveget, enélkül ki sem viheted a babádat a csecsemősöktől). Ami viszont tetszett az az, hogy 24 órában velem volt a babám, csak a vizitre meg fürdetni vitték el. Az is jó, hogy látogatók nem jöhetnek be, hanem neked kell kimenned az előtérbe hozzájuk (a babát addig betolhatod a csecsemősökhöz). Így nem kell parázni szoptatás közben h a szomszéd ágyon fekvők családja ott tobzódik fél napig, és a te értetlen rokonságod sem tudja végigtaperolni a babádat, mert nem jöhetnek át az üvegajtón a babát meg nem viheted ki :) (ha magánszobát fizetsz akkor oda viszont bemehetnek, 10 ezer/nap azt hiszem).

Hűűű...így hirtelen ennyi, de ha van konkrét kérdésed szívesen válaszolok.

2012. okt. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Első,mikor szültél ott?

Én májusban szültem a kislányomat,és semmi ilyet nem tapasztaltam.

A kórházban a kórtermek szépek voltak,minden nap takarítottak,szerintem a magyar viszonyok között messze kiemelkedő(első babámat a Dél-Pestiben szültem,ahhoz képest,kész Hilton:)).

Támogatják az alternatív,természetes szülést,nincsen fixen megkötve a kezed,én például álló helyzetben szültem a kislányomat.

Volt fogadott orvosom,dr.Szigethy Adrienn,őt a terhességem elején találtam meg,a Szépvölgyi úton van a magánrendelője.Nagyon rendes nő,alapos,végig jó kezekben voltunk.A vajúdás alatt is végig velünk volt,maximálisan meg vagyok vele elégedve.Fix tarifát nem mondott,adtunk neki,amennyit tudtunk.A csecsemősök között van aranyos,és kevésbé az is,a Dél-Pestihez képest,azonban itt ugyancsak segítőkészek,a fürdetésnél,szoptatásnál is jöttek,mondták a tudnivalókat,igaz,én nagyon nem voltam már rájuk szorulva,mert második baba:)

Összességében nekem abszolút szép élmény,a kórházban nincs nagy rohanás,van idejük az emberekre,a kórtermek is felújítottak.

Nagyjából ennyi,ha van kérdésed,írj nyugodtan.

2012. okt. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

21 hónapja szültem ott, és mint írtam nem volt fogadott dokim és valószínű ez volt a baj!Én még mozogni sem mozoghattam,(nem, hogy majd úgy szülök ahogy akarok!!??) és a fájások között volt hogy lejött rólam a ctg gép és el nem tudjátok képzelni, hogy a szülésznő milyen arccal tette rám vissza és közölte, hogy maradjak nyugton!!!Hát köszönöm...nem sikerült.

A takarítással végül is tényleg nem volt baj, sőt a "kedves" takarító néninek annyira sok dolga volt, hogy a szobatársamra zuhanyzás közben rányitotta az ablakot reggel, mert, hogy szellőztetni kell, és még is mit képzel hogy ő pont akkor akar zuhanyozni!!Ezt mind Januárban!!!

Valószínű, h én is fizetek valakinek akkor nem járok így, de se nem tudok, és egyébként is egy undorító dolognak tartom már bocsánat.De ez teljesen más téma úgy hiszem.

Ismét terhes vagyok egyébként, és most az Istvánban fogok szülni...hááát arról is hallottam hideget-meleget.Majd meglátjuk mi lesz.Mondjuk amilyen mázlim van, itt is szívni fogok!! :D

1. voltam

2012. okt. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Én 2010 nyarán szültem ott. Fogadott dokim volt, Dr. Pálffy Imre. Elég fura stílusa van, de hihetetlen jó szakember. A szülésznők szerintem mind aranyosak, a ctg-ken sokukkal találkoztam. Nem volt fogadott szülésznőm, Tódor Éva volt éppen bent, amikor szültem. Viszont a csecsemősökről megvan a véleményem (lehet, hogy az volt a baj, hogy nem dugdostam pénzt a zsebükbe). Nagyon bunkó volt az összes egytől-egyig. Szoptatásban kértem volna tanácsot, soha nem értek rá egy percre se, második éjszaka ki akartam vinni a babámat egy picit hozzájuk, erre közölték velem, hogy most aludt el a többi csecsemő, erre én viszek nekik egy ordítót és még sorolhatnám... A szobával nem volt bajom, az teljesen átlagos, a tusoló sem vészes.
2012. okt. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Februárban szültem ott,dr.Balogh Beánál.

A 35.héten mentem át hozzá és a Margitba,mert a korábbi dokim,akkor közölte,hogy szabadságon lesz a szülésem várható ideje alatt és pont egy olyan dokinak passzolt át,aki nagyon bunkó volt,és neten is csak rosszat lehetett róla olvasni(Egyébként István kórház volt).

Mivel helyileg ide tartozunk,egyik reggel bementem,Balogh doktornő volt ott,vázoltam a helyzetet,nagyon rendes volt megmutatta a szülőszobát,megvizsgált,el is vállalt.

Császáros szülés lett,a heg nagyon szép,bikiniben sem látszik.

A csecsemősök nem az igaziak,de nem is számítottam jobbra.

A szobák egyszerűek,de tiszták,a Szent Istvánhoz képest szerintem jobbak.

És Te,kedves kérdező?Van már dokid?Mikorra várod a picit?:)

2012. okt. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. Nagyon hasznosak voltak (ment is értük a zöld kéz) és szerencsére több a pozitív mint a negatív.

Én áprilisra várom a picit. Első szülésem a Jánosban volt, fogadott orvosnál, horribilis összegért. Hosszú hogy miért alakult így, nem bántam meg, de nem is érzem hogy nagy jelentősége lett volna a választott dokinak. Viszont a János nagyon nem tetszett. Elsősorban a csecsemősökkel volt gondom, meg a szobával.

Úgy látom a csecsemősök itt sem jobbak, de mivel második baba, ezért már nem leszek annyira rájuk szorulva. Egyelőre nincs választott dokim. Sztk-ba járok rendelésre Dr Magyar Attilához, aki nagyon szimpatikus. Itt ahol lakom jókat hallottam róla. De még nem fogadtam fel. Részben azért nem, mert az is benne van a pakliban hogy Angliában szülök. De attól egy kicsit ódzkodok. Ugyan jól beszélem a nyelvet, és a szülészetek jók kint, kórházak higiénikusabbak, de valahogy mégis, ide húz a szívem. Szóval nehéz..

Várom a további tapasztalatokat.

2012. okt. 15. 19:11
 9/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 2010-ben szültem ott a kisfiamat és most megint babát várok, így márciusban ismét ott fogok szülni. Akkor nem volt fogadott dokim, így a Magyar Attilánál szültem. Nem volt vele gond, bár nem is az a kedves típus, de jól végezte a munkáját. Két szülésznővel is találkoztam, mindketten kedvesek voltak. Az előkészítő ahol a beöntést adják valóban nem valami nagy szám, de tisztaság van, ami a legfontosabb. A szülőszobák szépek, bent lehet veled valaki. A csecsemősök tényleg bunkóak, tisztelet a kivételnek. Amikor ott voltam fullon volt a császáros szoba is, ehhez volt össz-vissz két wc.

Én háromágyas szobában voltam, ebből van 4 szoba. Egy császáros szoba van, abban 6 ágy volt, ha jól emlékszem. Rooming-in rendszer van, egész nap veled lehet a baba, csak a reggeli és esti vizitre kell betolni. Első éjszaka be kell tolni éjszakára a babát, hogy tudjál pihenni, de utána végig veled lehet.

2012. okt. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Mikor szülsz? Én elvileg márc 31/ápr1-re vagyok kiírva.
2012. okt. 15. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!