Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tapasztalatok a Szent Imre...

Tapasztalatok a Szent Imre kórházról? Milyen ott szülni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 31. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem ott szültem, de 2 barátnőm igen.Ami nekem nem tetszik az elmondások alapján, hogy közös vajúdó van, így a férjed nem lehet melletted a vajúdás alatt.De ez csak egy vélemény...:)
2011. máj. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ott szültem, és mivel nem volt telt ház, én elég hamar bekerültem a szülőszobára és ott vajudtam órákig a férjem társaságában.


Szülni szerintem nagyon jó ott, kedves, rendes a személyzet, jók a szakemberek. Nem az alternatív szülőszobába mentem, d enekem a "sima" is tökéletesen megfelelt.

Van gátvédelem, nem siettetnek ha nem muszáj.


A baba születées után még 2 órát együtt voltunk, ap is bent volt velünk.


Ha konkrétan írsz, mire vagy kíváncsi, válaszolok, de már pár hasonló kérdésre leírtam mindent, szerintem próbálj utánanézni a keresőben.

2011. máj. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Ha sokan vannak akkor nem mehetsz a szülőszobára??Volt orvosod vagy szülésznőd?Egyáltalán szükséges-e?Babának mit kell vinnem?

2011. máj. 31. 16:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!!

Úgy kell elképzelni, hogy a szülészeten van 4vagy 5- pontosan nem is emlékszem külön szülőszoba, és van egy 5ágyas vajúdó. Amig még vizsgáltanak, hogy mi újság- akkor még csak ottvagy- de ha már a doki- szülésznő úgy látja akkor irány a szülőszoba. Akkor "rossz" ha pl úgy érsz be a kórházba, hogy lassan tágulsz és még csak 1ujjnyi a méhszáj, és mondjuk még kb 8-10óra, mire rendesen kitágul a méhszáj, akkor az elején még a vajúdóba fektetnek. Nálam pl úgy volt, hogy 2ujjnyi méhszájjal értem be a kórházba reggel 8kor de nem nagyon volt fájásom- kint üldögéltem apával a folyosón 1-ig. De nagyon gyorsan ment az idő, közben vizsgáltak, 12körül megkaptam a beöntést, előkészítettek a szülésre, és utána már együtt apával 1kor mentünk a szülőszobára. Onnantól 3.5óra alatt lett meg a baba.

Másodjára viszont apa összsen 1órát állt a folyosón, addig az CTG gépen voltam, utána még 20perc volt a beöntés, borotválás, és már mentünk is a szülőszobára. Mondjuk ott egy órát sem voltunk és már meg is született a babánk. :)


Az ügyeletes szülésznők nagyon kedvesek aranyosak voltak nálam mindkétszer.

Én dokit fogadtam, de lehet érdemesebb lenne szülésznőt fogadni- vele szeritnem rögtön mehettek majd a szülőszobára is.

Akit én ajánlanék a Kondor Kata, vagy Kecskeméti Vera- mindkettő szuper! Bár a többi is jó állítólag, csak nekem velük van személyes tapasztaltom.

szülés után a babát a szülőszobán mérik,

fürdetik, nézheted, amíg a varrás tart- ha kell varrni. Utána pedig még 2órát együtt lehettek.

A csecsemős nővérek nem mindig kedvesek- bár nekem nincs rossz tapasztalatom velük sem. Kérdezni kell tőlük, szólni ha nem tudod mellre tenni a babát... Én mindkétszer meg voltam velük is elégedve.

A csecsemős orvosok is nagyon jók voltak szerintem- odafigyeltek a babákra nagyon.

2011. máj. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

A vajúdóba nagyon kevés ideig voltam. CTg-t ott csinálták az elsőt, onnan mentem vizsgálatra, stb... Mire a szülésznőm megjött, már mehettem is a szülőszobára. Akkor egyébként a vajúdóban is egyedül voltam, mert minden ki más a szülőszobák egyikében vajúdott.

2 szülőszobához tartozik egy-egy tusoló, ott sem "futottam"össze senkivel.

Nekem volt orvosom is, szülésznőm is, én így éreztem biztonságban magunkat, és a másik, hogy így előre tudtam, ki lesz ott velünk. (Szülésznő: másodjára Csizmadia Erika, az első nem írom, fogadott volt, de valami maitt nem voltam vele megelégedve), de az ügyeletes szülésznő, aki fogadott, szintén nagyon kedves volt. Erikát nagyon merem ajánlani.)


Babának ruha nem kell, csak amiben hazaviszed. Kis plédet, sapit érdemes bevinni, ha netán lenne egy kis huzat a folyosón, ha kiviszed. Nem tudom mikor szülsz, de fázni tuti nem fogtok.

Pelenka, popsitörlő kell még, egy pár textilpelenka is szoptatáshoz, büfizéshez. Popsikrémet, púdert adnak, hasznos az eldobható pelenka alátét is.


Magadnak a szokásos kórházi cuccok, (ha fogadsz szülésznőt, akkor ad listát, vagy a szülésfelkészítő előadások valamelyikén is elmondják - ezekre érdemes egyébként is elmenni, ha tudsz).

Sok vizet, gyümölcslevet vigyél, ill vigyenek majd neked be. A kaja kevés, és nem valami fenséges, jól jön a pótlás.

Csecsemősök: első gyerekemmel tanácstalan, bizonytalan voltam, és hülye, mert nem jártam a csecsemősök nyakára. Maguktól nem sok minden t segítenek, de ha mész és kérdezel, akkor nem küldenek el, max. annyit mondanak, hogy menj vissza később, mert fullon vannak. (És tényleg azon szoktak lenni...)

2011. máj. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is ott szültem. Lehet csecsemőst is fogadni. Az óriási segítség lehet.
2011. jún. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!