Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire gyakori az extrém...

Mennyire gyakori az extrém szülés, amikor kocsiban, mentőben vagy véletlenül otthon szül a kismama?

Figyelt kérdés
2012. okt. 15. 15:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Elég ritka . mentősök tudnának jobban többet mesélni mert a hiradóba nem mind kerül be szerintem nem az összes eset . de néha szokott hír lenni hogy az M3 -as pihenőjében v. taxiban szültek . ált. az a szerencse hogy többedik babák ők már jobban tudják az édesanyák hogy mi merre hogy történik csak nem tudják kiszámolni az időt hamarabb jönnek a tolófájások.
2012. okt. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Hogy mennyire gyakori,azt nem tudom,de tavaly 2 ilyen eset is volt a környéken :-) Az egyik Anyuka kb 8 km-ert ment a mentővel,amikor tolói lettek,Ő így szülte a 3. babáját. A másik anyuka szintén a 3. babával én voltam :-) Én csak a bejárati ajtóig jutottam,a mentősök segítettek be a kocsiba. :-)

Nem sokon múlt,hogy anno az 1. -t nem a mentőben szültem! Ha csak 10 perccel később szólok a Páromnak,hogy hívja a mentőket,akkor a kórháztól pár km-re,a mentőben született volna meg a leányzó :-)


Üdv:3 lányos,23hkm

2012. okt. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Anyukám László kórház liftjében született éphogy át tudták vinni a szülőszobára a nagyit.

a saját édesanyját ment látogatni mert ott dolgozott és felgyorsultak az események. 3. babánál.

2012. okt. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
nagyon jó olvasni válaszolók,a történeteiket. Boldog babavárást!
2012. okt. 15. 15:49
 5/20 anonim ***** válasza:

ezt találtam Neked:


[link]


első v.

2012. okt. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
előző én végig olastam,és elég ritkák
2012. okt. 15. 16:03
 7/20 anonim ***** válasza:
79%

Ritka.

Mentőstől tudom, hogy nagyon igyekeznek beérni a szülő nővel, mert nekik baromi sok adminisztráció egy szülés. Viharzanak, nekik már az is jó, ha a kórház előtt szül a nő, mert ha már a kórház parkolójában vannak, akkor az már "kórházi terület", és akkor nem nekik kell adminisztrálni az esetet...

Amúgy ezt arra a kérdésemre mondta, amikor megkérdeztem, hogy megvizsgálják-e a szülő nőt a mentőben, mire ő hogy "dehogy is", csak ha nagy baj van, inkább igyekeznek be vele...

Háát. Magyar egészségügy. :S

2012. okt. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
Nem annyira gyakori, de azért megesik. Valóban többedik babák ezek, néha az elsők, amikor rájön anyucira az otthonszülhetnék, és amikor beindulnak az események, rájön, hogy mégiscsak fél egyedül. Mentősként meg elmondhatom, hogy nem csak a papírmunka miatt rohanunk be, hanem mert mindnekinek (babának, mamának) az a legjobb, ha kulturált körülmények között, kórházban születik és nem egy autópályán, udvaron, vagy a mentőben.
2012. okt. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
95%
Még egy gondolat. MEgvizsgálhatom mentősként és mit érek el vele? Tudni fogom mennyire van nyitva, és? Attól még ne szüljön a kocsiban. Időt veszítünk vele, és semmi használhatót nem ad, ha toló van, akkor toló van, azon a korábbi vizsgálat sem segítene. Ez olyan, mint nézni a buszmegállóban, hogy mikor jön a busz. Ha nézed, ha nem, akkor jön, amikor itt az ideje. Akkor miért vizsgáljam meg hüvelyi úton nem kórházi körülmények között? Nem látom értelmét (nem a vitális paraméterekről beszélünk, gondolom,mert az természetesen alap, hanem szülészet-nőgyógyászati vizsgálatra gondoltál).
2012. okt. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszolok :D: P =)
2012. okt. 15. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!