Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van az, hogy mig egyesek...

Miért van az, hogy mig egyeseknek azt mondja az orvosa, hogy attól hogy 1-2 héttel nagyobb a babaája a méretei alapján, még nem fog elöbb születni, míg másoknak pedig mondják, hogy készüljön fel hogy elöbb jön?

Figyelt kérdés
Nem a súlybecslésre értem,hanem a BPD,FL,AC stb mért értékekre vonatkozóan. Kinek milyen tapasztalata van e téren?
2012. okt. 16. 10:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem is mindig nagyobbak a babáim 1-2 héttel uh szerint, mégse jönnek előbb. Konkréten megint túlhordásban vagyok éppen a 3.babával...

Az én orvosom soha nem "ijeszteget", hogy mikor jön a gyerek, ő mindig azt mondja, hogy akkor jön a gyerek, amikor akar, mérettől függetlenül.

2012. okt. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az én dokim is mindig azt mondta, hogy jön, amikor akar:)
2012. okt. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Orvosilag 2hét eltérés a méretekben normálisnak számít. Nekünk azt mondták h az első UH-n a méretek alapján megállapítják a magzat korát és ez időközben nem változik akkor sem ha kicsit nagyobb a baba. Az én babám 2-3 előrébb van méretekben és súlyban is.
2012. okt. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 gabszem ***** válasza:
nálunk is végig , a terhesség elejétől hetekkel nagyobbra saccolták a babát, de végül 41. héten született.
2012. okt. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

na ez engem is érdekelne!

nekem is mindig azt mondja mindenki a méretei alapján hogy nagy baba lesz, holott én is és a párom is 160cm-ek vagyunk...szóval nem vagyunk magas emberek.

36.hétben vagyok, pont ma mondta a védőnőm hogy biztos előbb jöna baba...hát..kíváncsi leszek, meg arra is hogy mekkora lesz a drágám :)

Főleg így hogy már 9 hónapja azzal "riogatnak" hogy nagyobb az átlagnál..

2012. okt. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha a korai uh-kon is már nagyobb volt annyival, akkor valószínűleg előbb fog jönni, mert a korai uh-kon (12 hét előttieken) nem lehet akkora eltérés még.
2012. okt. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Gondolom ez olyan esetekben merül fel, amikor a fogantatás időpontja bizonytalan (pl. szoptatás alatt esik teherbe valaki, és ciklusa sem volt, későn ment dokihoz, így csak az UH méret alapján tapogatódznak), és ilyenkor úgy gondolják, hogy biztos azért akkora, mert már korábban megfogant, így "előbb is jön".
2012. okt. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Gondolom, hogy nézi a méhszájat is és mondjuk a 25. héttől nyitott méhszájnál kevesebb az esély a 40. hétig hordani egy eleve nagyobb babát.
2012. okt. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom 12 hetesen 5 nappal volt kisebb, ezt tartotta is 37 hetes koráig, akkor volt pont akkora, mint amennyi a számított kora volt. Mégis előbb jött 2 héttel, 3100g-al, 52 cm-el, és a buksija 36-os volt, tehát még kicsi se volt.


A bátyja 4 nappal később jött, 3460-al és a buksija 34-es volt:)

2012. okt. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor igaz,hogy nem lehet adni azokra akik azt mondják nagy lesz a babád???
2012. okt. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!