Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Migrénroham vagy vajúdás/szülé...

Migrénroham vagy vajúdás/szülés jár nagyobb fájdalommal?

Figyelt kérdés
Olyan édesanyák válaszát várom, akik migrénben szenvednek (tehát tudják, hogy nem szimpla fejfájás) és hajlandóak egy 10-es skálán értékelni a migrénjük és szülésük fájdalmának intenzitását is. Esetleg, ha van itt olyan, aki átesett nagyobb műtéteken, szervi betegségeken, annak az értékelését is szívesen fogadom!
2012. júl. 26. 10:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A vajúdás!
2012. júl. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Megkértelek, hogy a skálát használd. Megtennéd? Ez lenne a lényeg.
2012. júl. 26. 10:38
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem vesehomokom, és vesekövem is van, tehát "rendszeres" vesegörcseim! Amikor az első görcsöm volt, azt mondta a doki, hogy nyugi, legalább már kipróbáltam milyen a vajúdás, mert ez legalább annyira fáj! Hát tévedett!!!!!

A legkeményebb vesegörcsöm is csak fele olyan fájdalmas volt mint a vajúdás kemény része! Ha pontoznom kéne, akkor ha a szülés 10-es akkor a vesegörcs max 6-os.

Remélem tudtam segíteni! :)))

2012. júl. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem aranylag konnyunek mondhato szulesem volt. Delutan 16 orakor elfolyt a magzatviz. A fajasaim 18:30 korul kezdodtek (egybol 3 percesek) 19:20-ra ertunk a korhazba es addigra mar teljesen ki voltam tagulva. 20:30-kor szuletett meg a kisfiam. Az egybol 3 perces fajasok rettenetesek voltak de nem ez volt eletem legnagyobb fizikai fajdalma.

Iszonyu fogfajassal kerultem egyszer fogaszatra. Kozoltek velem, hogy genyes es ki kell tisztitani meg lekezelni a gyokeret. Ezzel nem is volt gond mert erzestelenito halmazok... szoval semmit nem ereztem. A geny viszont teljesen lent volt mar a csontnal igy jol le kellett kapargatni a csonthartyat. Nem is volt ezzel sem gond de ahogy vezettem hazafele az erzestelenito hatasa kezdett szunni. Mar rendesen markoltam a kormanyt es potyogtak a konnyeim. Mire haza ertem 3 oran keresztul csak jarkaltam fel-ala es szo szerint orditottam. Orankent kaptam be fajdalom csillapitot marakszamra es igenis hatott de nem elegge (mar olyan szinten voltam, hogy men erdekelt, hanyat mikor veszek be). Egyszeruen nem tudtam kommunikalni a fajdalomtol csak futkostam fel-ala. Leulni sem tudtam. Aztan a sok fajdalom csillapito hatasara bealjultam de nem tudtam jol aludni. Meg masnap is fajt igy 4 napig fajdalom csillapiton eltem mire megszunt a fajdalom. Azt a 3 orat miutan elszallt az erzestelenito nem kivanom senkinek. Na EZ a fajdalom rosszabb volt mint a vajudas meg a szules. Ugyhogy szamomra a csont lekapargatas/kitisztitas utani fajdalom 10-es a skalan a szules meg kb. 8-as de amint irtam en nem vajudtam sokaig.

2012. júl. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1es vagyok,ne haragudj!

migrén:6

vajúdás:10

Szülés:5

Azért írtam a szüléshez keveset,mert nekem mind a két szülésem könnyű volt.Szülés alatt a kitolást értem.

2012. júl. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A vajúdás tényleg erősebb mindenfajta fájdalomnál, amit ismerek, de teljesen más. Szerintem az egyetlen fájdalom, ami "pozitív".

Amikben volt részem: migrénes fejfájás, erős fogfájás, bordaközi ideggyulladás, aranyér műtét (helyi érzéstelenítéssel, és utána az első székletürítések).

Azt mondhatom, hogy mindegyiket rosszabbul éltem meg, mint a szülést és a vajúdást, pedig hármat szültem mindenféle érzéstelenítés nélkül, az egyik igen hosszúra is nyúlt.

Szóval én nem tudnék így rangsorolni.

Emellett azt is hozzá tenném, hogy én a nehéz szülésem után a gyermekágyi szakaszt is sokkal fájdalmasabbnak és nehezebbnek éltem meg, mint magát a szülést.

A vajúdás-szülés egy dinamikus valami, ami halad a "vége felé", és aztán ott a baba, a többi fájdalom meg egy "értelmetlen kínlódás".


Ne félj a szüléstől!

2012. júl. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ja, és kutyaharapásom is volt...

6-os

2012. júl. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nem írok kifejtőt csak pontozást,

migrén:7-es

vajúdás:9-es

szülés:7-es

2012. júl. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából, azért a szülést hoztam föl példaként, mert ez az, amit a legtöbben tudnak értékelni (majdhogynem divat-téma a nők között), de nagyon örülök, hogy ilyen sok más típusú fájdalomról is kaptam infót! Sajnos vannak betegségek, amikre nem merek rákérdezni, de így is sokat segítettetek!
2012. júl. 26. 10:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Migrén, amibe már majd belepusztulok: 3

Vajúdás kezdete (elég sokáig): 1

Vajúdás utolsó órája: 10

Szülés (kitolás): 6

Tüdőműtét és gyógyulás: 7

2012. júl. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!