Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért csak negatív élményeket...

Miért csak negatív élményeket mesélnek a nők a szülésről?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nekem még nem volt alkalmam megtapasztalni, de minden ismerősöm csak a negatív tapasztalatait osztja meg velem és másokkal. Kinek hol fájt, meddig, repedt, szakadt, vérzett, stb. Sorolhatnám...A pozitív oldaláról senki nem beszél. Szerintetek miért van ez?
2012. okt. 18. 09:20
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
100%
Mert a tökönrúgásról is nehéz szépeket mondani, pedig ott is nagy öröm, mikor végre elmúlik a fájdalom.
2012. okt. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. okt. 18. 09:24
 3/22 anonim ***** válasza:
74%

Akkor még nem találkoztál vele:)

Érdekes én találkoztam olyan nőkkel, nem is eggyel, aki szép szülésről áradozott.

2012. okt. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez a valóság.

És gondolom zért hozzáteszik, hogy mennyire csodálatos, amikor a baba kibújt.:)

2012. okt. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
30%

Szia!

Tipikus magyar mentalitás, sajnos:-( Csak a rosszat vesszük észre és szeretünk panaszkodni! Ne törődj vele, remélem te pozitív beállítottságú vagy és szép élményként fogsz visszagondolni a szülésedre! Nagyon sok szép pillanat van benne! Nekem hosszú és fájdalmas de csodás szülésem volt, nagyon boldog voltam hogy a férjem ott van mellettem, mikor a közös gyermekünk megszületik, jó volt mikor a babát a mellkasomra tették, mikor édesen prüszkölt, kíváncsian szemlélődött, a férjem büszkeségét látni, gyönyörű pillanatok ezek, ilyenkor már az ember elfelejti hogy előtte mennyit szenvedett:-)

2012. okt. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

azért maga a SZÜLÉS,az nem egy leányálom.valakinek jobban,valakinek kevésbé-de fáj..!

a kellemes része amiről itt írtak,az már a baba előbújása után jön.


Majd ha részed lesz benne,akkor fogod igazán megérteni

2012. okt. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát..én az elsővel sokat szenvedtem éjszaka már nem volt alvás,reggel kórház majd délutánig fekve kellett kínlódnom mert oxitocint kötöttek be és nem lehetett sétálgatni stb aztán kívűl vágtak belül repedtem,a dokival a hasamon nyomtam ki...miután megszületett volt egy kis fellélegzés,de örülni sokáig nem tudtam mert elkezdtek belül összevarrni ami felül múlta az addigi fájdalmakat,de azután a külsőt már meg se éreztem.A varrás miatt se ülni,se állni,se menni nem tudtam rendesen,1,5 évig hallani se akartam második babáról mert én ezek után soha többet.A másodiknál éjjel kezdődtek a fájások, 2 óra múlva már indultunk is a kórházba,papír kitöltés jött a doki megvizsgált egyből fektetett is a szülőágyra mert már csak ott mert burkot repeszteni,rá fél órára már meg is született a babám :) A legfájdalmasabb a kitolás volt ami a gátvédelem miatt picit lassabban ment,előtte a fájások noha azért fájtak,de még nevetgélni is simán tudtam fájások alatt.Szülés után 2 órával amikor már fel lehetett állni úgy jöttem mentem mintha semmi se történt volna és nem is éreztem úgy magam mint aki pár órája szült.Semmi rossz emlék nem ért és délután már mondtam is a dokinak,hogy akár már most azonnal megszülném a 3. babát.
2012. okt. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, különösen a pozitív élményeket. Mi is rajta vagyunk a témán, ezért is fogalmazódott meg bennem a kérdés.

Alapjában véve inkább pozitív beállítottságú ember vagyok, de könnyen ki lehet zökkenteni, ha valamit sokszor hallok. Nem ringatom magam álomvilágban, tudom hogy nem piskóta megszülni egy gyereket. Mi már évek óta próbálkozunk, lassan bármit bevállalnék.

Viszont abban szerintem igazam van, hogy az előtte álló nőket halálra tudják rémíteni ezek a történetek.

2012. okt. 18. 10:00
 9/22 anonim ***** válasza:
80%

Kedves Kérdező, olvasgass ezeken az oldalakon és sok szép szülésélménnyel fogsz találkozni:).

[link]

[link]


Az sajnos nagyon igaz, hogy sokkal kevesebb nőnek adódik meg a szép szülés élménye, mint ahányan megérdemelnék. Mert minden nő megérdemli. Sajnos nehéz olyan történetre találni, ahol nem történt felesleges beavatkozás, ezekből adódó komplikáció, ahol nem nincs szó a kórházi nem éppen kielégítő bánásmódról(természetesen tisztelet a kivételnek!) és így tovább.

2012. okt. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Kedves 9:51-es!

Annyira jól esett ezt olvasni! Köszönöm neked! :)

2012. okt. 18. 10:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!