Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mostanában a budapesti Bajcsy...

Mostanában a budapesti Bajcsy Zsilinszky kórházban szült anyukák. Leírnátok, hogy milyen tapasztalataitok voltak?

Figyelt kérdés

Szüléshez adtak hálóinget? A babának pelust vinni kellett ugye? Meg kistányért és kiskanalat? Kinél szültetek? Sima vagy császár? Minden érdekelne!

Köszönöm!

34 hetes kismama


2012. okt. 26. 18:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Szia!


Pont ma 4 hete,hogy ott szültem,nem volt fogadott dokim,sem pedig szülésznőm. Hajnal négyre értünk be,akkor a kedvenc dokim Dr.Palcczert Miklós volt bent,de váltás volt közben,így Zsófi nevű nagyon kedves szülésznő helyett Móni lett( ő nem volt annyira kedves,de mindegy). Palczert doki még burkot repesztett,aztán elment. Adtak hálóinget,volt beöntés és borotválás is,pedig karban tartottam magam.(mondjuk nem zavart) Adtak gimnasztikai labdát,de a burokrepesztés után igazából elég erős fájások jöttek,a labda sokat nem használt,majd a szülésznő átvitt a hatalmas kádba,és a kitolásig ott is vajúdtam. A vajúdás alatt bent volt a párom,a barátnőm és az anyukám is. Aztán közvetlenül a kitolás előtt visszamentünk a szülőszobára(a párom oda nem jött már be,de bejöhetett volna még ő is) ahol kaptam egy kis adag oxytocint majd hívták a doktornőt,Dr.Oláh Orsolyát(nagyon tündéri fiatal) és lehetett nyomni. 10perc alatt megvolt a lánykám,a hasamra fektették,és anyukám elvághatta a köldökzsinórt. Aztán a babucit elvitték,anyukámék is mentek vele,kint pedig míg fürdették már apukája is vele volt,és az anyósom is,szóval ezt se vették szigorúan,bár örültem volna,ha azért nincsenek bent ennyien. Közben a dokinő összefércelt,mert hát gátmetszés is volt és belül is repedtem. A varrás előtt egy csomó lidokain injekciót kaptam a területre,és nagyon finoman is varrt a doktornő. Aztán behozták a babámat,bejöhetett a család,még virágot is engedtek behozni. Majd már csak hárman maradtunk Apukával,aztán a szülésznő segített a páromnak átpakolni a szobára,majd megkért,hogy üljek fel,mivel szédültem adott infúziót és nem engedett felállni,áttolt tolókocsival az osztályra. Babám végig velem volt,csak a fürdetésekre kellett betolni az oltásánál is vele lehettem. Pelenkát,popsitörlőt és textilpelenkát kérnek a babának,meg cumisüveget,ha kellene pótlás,mert csak sajátba adnak. Ruhát ők adnak a babucinak meg takarót is,ja még sapit vinned kell sajátot. Illetve aznap mikor hazamentek a hazamenős ruhát adják rá a babavizit után. Evőeszközöket vinned kell magadnak,meg poharat,wc papírt,bár én Neked is inkább a nedves törlőkendőt ajánlom. A szobák kulturáltak és tiszták,a mosdó is. Nagyon meg voltam elégedve!! Bár az igaz,hogy engem senki sem vizsgált meg onnantól kezdve,hogy összevarrtak. Nagyon jó kórház,csak ajánlani tudom.

2012. okt. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

A Dr Oláh Orsolyáról még nem is hallottam,pedig 7 éve az ottani orvosokhoz járok nőgyógyászatra...

Gratulálok a babádhoz! Milyen méretekkel született és súllyal? Mennyit tippeltek az utolsó uh-n? Hányadik hétre született? Mikor van a váltás az orvosoknál és szülésznőknél?

2012. okt. 26. 19:03
 3/24 anonim ***** válasza:

=) Köszönöm szépen :)

az utolsó uh-n 3500grammra tippelték a 38.héten. Kereken 40.hétre született 3440grammal és 55cm-el. A váltást sajna nem tudom,fél hétkor volt a burokrepesztés,és utána nem sokkal,szóval én 7órára tippelnék :) Én elsőnek,mikor 26hetesen bent feküdtem,azt hittem róla,hogy gyakornok,de nem az :) Imádni való,és aranyos :) Nemsokára Te is babázol,kisfiú,kislány? Izgulsz?

2012. okt. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Igen december első hetére vagyok kiírva, fiút várunk, első baba. Igen, nagyon izgulok, és félek is.

Most pár napja pl azon gondolkodom,hogy mivan ha éppen vásárlás vagy utazás közben jön rám a szülés, vagy elfolyik a víz.... Persze nagyon várom már a fiamat,meghát kezd tlnyleg terhesség lenni...

Nekem 4 kg körüli babát saccolnak...

2012. okt. 26. 19:41
 5/24 anonim ***** válasza:
Gratula a trónörököshöz =) Ne izgulj,ha esetleg vásárlás közben indul útnak,akkor vegyél magadnak egy csokit,szükség lesz az energiádra :) Jó nagy babád lesz akkor :) Kis vasgyúró :) Én is nagyon izgultam,de vajúdás alatt felőlem lebonthatták volna a kórházat a fejem felől,se tűnt volna fel :D Tény,hogy nagyon fáj,de nagyon őszintén,amint kibújt a pici,elfelejted a fájdalom milyenségét. Én se hittem el,és az se igaz,hogy a fájdalmat felejted el,mert emlékszek,hogy pokoli volt,de arra,hogy hogyan fájt,már akkor nem emlékeztem :) nagyon jó élmény volt a szülés,nagyon jónak tartom a Bajcsyt =)
2012. okt. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
4 hónapja szültem ott a második babámat,most nem volt fogadott dokim,és szülésznőm sem.Sokkal több oda figyelést kaptam mint amikor volt.Nekem pedig pont a Palczertről van negatív tapasztalatom (az elsőnél ő volt a dokim)Szikszay Ádámnál szültem,nagyon kedves,aranyos doki,a varrás után még viccelődött is.:) A szülésznő az elsőnél Babika volt,meg voltam vele elégedve.Szegénynek volt dolga velem,végig hánytam a vajúdást :( cserélgethette a vesetálat.... A második babámnál Ildikó volt az ügyeletes (molett,vöröshajú),nagyon kedves .05:05-kor bújt ki a kisfiam,ezért a 2 órás megfigyelés végére már másik szülésznő jött,na ő nem volt olyan kedves,sipákolt,hogy véres lett a hálóing is.A csecsemősek is nagyon aranyosak voltak.Annyi hátránya volt a dolognak,nagyon sok baba született akkor,nem volt hely a csecsemős részleg,átkerültünk a sima nőgyógyászati osztályra.
2012. okt. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tapasztalatokat!

Igen,nekem is van rossz(abb) tapasztalatom a Palcertról, nem szivesen szülnék nála ügyeletben,de van még egy ilyen doki. A többiek mondjuk,hogy normálisak voltak amikor nőgyógyászatra jártam,de bárkinek lehet rossz napja, de remélem amikor én szülök, a szülésznő is aranyos lesz,mert nem fogadtunk,csak orvost...

Akkor ezek szerint 1-2 darab hálóing elég lesz bepakolni? És tényleg kell kistányér meg kiskanál?

2012. okt. 27. 16:31
 8/24 anonim ***** válasza:
6-os vagyok,saját részedre kell kanál,villa,kés,pohár,én később hozattam ,be kistányért is.Mert a szendvicsem,nem tudtam volna megcsinálni,vagy megenni.Persze kaját sem árt vinni,mert én a 3 nap alatt egyszer tudtam megenni az ebédet.De hát nem is hízlalda . :D
2012. okt. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Szintén 6-os vagyok,még hirtelen eszembe jutott valami.Pihenni nem igen tudtunk.Egésznap jöttek mentek a takarítók,kb.3-4-szer,vizit minimum 3-szor reggel 2-szer,este azt hiszem 1-szer,de lehet,hogy 2-szer.Közben,jött a reggeli,ebéd,uzsi,na és a látogatók,nem telt el úgy 1-2 óra,hogy ne jött volna valaki.
2012. okt. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

mert a honlapon azt irták kell a babának is vinni kiskanalat meg tányért. De akkor nem viszek,csak cumisüveget.

És milyenek a szobák? 3 ágyasak? Éjjel is voltak látogatók?

2012. okt. 27. 17:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!