Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt valaki tatabányán szülősz...

Volt valaki tatabányán szülőszoba látogatáson? Meséljetek légyszi, hogy miket mondtak?!

Figyelt kérdés
2012. okt. 27. 11:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szülőszoba látogatáson nem voltam, de ott szültem. Mire vagy kíváncsi?
2012. okt. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én is ott szültem 2x is, most megyek majd 3-ára szülni.
2012. okt. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

hogyan zajlik a vajúdás?

milyen könnyítőeszközök vannak?

vajúdás alatt lehet-e bent velem valaki?

mi lehet nálam vajúdás alatt(pl egy kis szütyő benne egy törcsi,wc papír,szőlőcukorral)vagy semmit nem engednek bevinni?

hány ágyas a szülőszoba?

szülés után hova kerülök?

szülés után vehetek-e fel egyből betétes bugyit vagy hagynak még a megfigyelés alatt úgymond "vérben állni"?

mennyi a megfigyelési idő és ott mit csinálnak velem vagy csak fekszem?

megfigyelés alatt velem lehet-e a párom?

ha babás-mamás szobában kérem magam,de nagyon kimerülnék,akkor beadhatom e a babót 1-2 órára a csecsemősökhöz?

babás-mamás szobában hogyan zajlik a látogatás?hol és mikor?a babát megfoghatja-e az apuka vagy csak ablakon keresztül nézheti meg?

segítenek-e a baba fürdetésében a csecsemősök?

a pelenkázás a szobában van-e vagy valami külön helységben?

tejbeindításban tudnak-e segíteni?

esetleg teát lehet-e ott főzni(tejserkentőre gondolok)?

a babára adhatom-e a saját ruhácskáját?

mit adnak a baba ápolásához és mi az amit mindenféleképpen vinni kell?

egyenlőre ennyi! :) de lehet,hogy jut még eszembe!

szerettünk volna menni mi is ilyen látogatásra,de elég messze van tőlünk és egyszer már elmentünk,de a sok szülés miatt lemondták! :(

előre is köszönöm annak,aki szán rám egy kis időt és válaszol!

2012. okt. 27. 12:34
 4/19 anonim ***** válasza:

Egy ágyas szülőszobák vannak, plusz van egy vajúdó szoba. Én végig a szülőszobán vajúdtam, mert volt hely, rajtam kívül egy szülés volt csak.

Mondjuk sétálni nem nagyon lehet, mert végig fent van az NST. Én sokat ültem a labdán, nekem az nagyon jó volt. Van egy alternatív szoba, ott van bordásfal is, meg fotel. Nekem jó volt a sima szoba, mondom, nekem a labda volt a legjobb. Feküdni nem engednek, az lassítja a folyamatot.

Persze, vajúdás alatt is bent lehet egy hozzátartozó. Feltéve, ha épp nincs látogatási tilalom (influenza idején előfordul).

Én szatyorral mentem. Volt benne törölköző, zokni, MP3 lejátszó, szőlőcukor, a homeopátiás bogyók. De a szőlőcukrot nem engedték. Sőt, inni sem szabad. Néha megnedvesíthettem a számat, ez rossz volt. Egy-két korty jól esett volna.

Szülés után, ha nem kell a hely másnak, akkor maradsz a szülőszobán. Ha kell ahely, akkor kitolnak a folyosóra. Ott is veled lehet a párod. Szülés után, amíg pihensz (1-2 óra), addig nem lehet bugyit felvenni. Adnak papírvattát. Engem összevarrt a dokim, aztán pihentem is még ott bent. Mielőtt visszavisznek a szobába, pisilni kell. Nekem sikerült. Ha nem megy, adnak katétert.

De mielőtt visszatolnak a szobába, vehetsz fel bugyit.

A rooming-in szobában az első éjjelre bevitetheted a babát. Annak nem szoktak örülni, ha csak úgy beadja valaki 1-2 órára. Általában 4-kor elviszik a babákat, és fél 5-től a váróban lévő TVben megmutatják őket a rokonoknak. Az osztályra senki nem mehet be, csak a váróba. Az első 24 órában (szülés után) a közvetlen rokonoknak, pl. nagyszülőknek akármikor megmutatják így tv-ben a kicsit, utána csak az adott időpontban.

A bemutató után általában nem viszik vissza őket azonnal, hogy a látogatókkal lehessen az anyuka.

A csecsemősök segítenek fürdetni, az én lányomat minden nap ők fürdették, én nem mertem. :)

A pelenkázás a szobában van. Ott van egy szekrény, aminek a fele pelenkázó, a fele fürdető. Vagyis egy nagy mosogató, mert itt még folyó víz alatt fürdetik a babákat.

Teát főzni nem lehet, általában a hozzátartozók szokták bevinni. Mondjuk mikró van, de szerintem abban nem olyan jó vizet forralni.

Amit adnak: popsitörlő, krém, pelenka. Van kórházi ruha, de adhatsz rá sajátot is. Törölköző kell a babának, én egy kis takarót is vittem még pluszba.

Adnak a köldökcsonk ápoláshoz is mindent, meg is mutatják, hogyan kell.

Adnak kamillás vizet, azt lehet adni a babának, amíg nem indul be rendesen a tej. De amúgy segítenek is a mellre tételnél, adnak bimbóvédőt is, ha kell.

Most így ennyi, ha van kérdésed, írj. :)

Mikorra vagy kiírva amúgy?

2012. okt. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

uhh!!!nagyon szépen köszönöm a bőséges választ! :)))

nálunk első baba lesz és a páromon kívül nem sok támogatást kapok,akár szülés témában vagy bármi másban,így nem tudtam volna hol leinformálódni!amúgy január 01.re vagyok kiírva,de bízom benne,hogy egy nagyon picit előbb megjön,mondjuk a Jézuskával,mert már most óriási pocakom van! :)

2012. okt. 27. 13:34
 6/19 A kérdező kommentje:
ööö!eszembejutott még valami:napközben is csak hálóingben és köntösben lehet lenni?vagy nappalra fel lehet venni szabadidőalsót mondjuk egy zipzáras pulcsival?
2012. okt. 27. 13:37
 7/19 anonim ***** válasza:

Nappalra nyugodtan felvehetsz melegítőt, vagy ami jól esik. Én pl cicanadrágban voltam, meg hosszabb felsőkben. És senki nem szólt érte. Ha meg szólt volna: honnan tudja, hogy nem ez a pizsamám? :D

Kellemes babavárást Neked!

2012. okt. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

lenne még egy kérdésem!

szüléstől számítva hány napot kell még bent maradni a kórházban?és azon napok alatt ki jön valaki illetékes a baba TAJ kártyáját intézni?vagy mik azok amiknek az ügyintézését már megkezdik a kórházban?

2012. okt. 27. 17:07
 9/19 anonim ***** válasza:
hú ezek nekem is nagyon hasznos kérdések és válaszok voltak, én december 29-re vagyok kiírva és szintén itt fogok szülni.
2012. okt. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Igen, jön egy nő. Megkérdezi még egyszer a baba nevét, alá kell írni egy papírt, aztán ő továbbítja a papírokat. Ha jól emlékszem, a TAJ kártyát a kórházban lehetett átvenni. De akkor már otthon voltunk, úgy ugrott be érte a férjem.

Ha minden oké, akkor a 4. napon lehet hazamenni. Legalábbis természetes szülés esetén. Aznap reggel a gyerekorvos megnézi a babát, és ha ő bólint, akkor mehet haza.

2012. okt. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!