Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első terhességnél apuka bent...

Első terhességnél apuka bent vagy ott szokott lenni. Nálatok hogy volt a másodiknál/sokadiknál? Ki volt veled a szülőszobán? És addig a kicsivel/kicsikkel ki volt otthon? Ha éjjel indult be a szülés, akkor a gyerekkel mit csináltatok?

Figyelt kérdés

#szülés #terhesség #szülőszoba #gyerekre ki vigyáz
2012. szept. 9. 16:48
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az elsőnél ott volt mellettem,a másodiknál nem akart jönni. Megvettük a kórhàzi ruhát;aztán majdnem későn értünk be,így mire beért a parkolásból már sírtunk. A harmadik bébi szerdán született,ide már nem is terveztük apukát. A szülésznő barátnöm volt velem,ami mindennél és mindenkinél többet ért. A gyerekek minden esetben a nagyszülőknél voltak már a kiírt idő előtt,hogy ne legyen gond ha menni kell.
2012. szept. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nekünk úgy volt hogy

amikor rám jött a szülhetnék hajnalban,gyorsan felöltöztünk összeszedtük magunkat a férjemmel, hívtuk a szüleimet és bevittek minket a klinikára, ott vártak egy ideig odakinn,de mivel azt mondta az ügyeletes hölgyike hogy ebből csak délután lesz szülés ,mondtam hogy menjenek haza, anyuéknak amúgy is menni kellett dolgozni ,férjem meg hazaindult főzni :)

apukám már nem tudott visszajönni,mert ő biztonsági őrként dolgozott, anyukám viszont igen ,meg másnaptól már szabin volt 2 hétig hogy velem legyen mikor hazamegyünk.

a férjem is jött vele, és pont jókor mert rá 20 percre már meg is született a kislányunk, addigra anyósom is odaért.


egyedül voltam a szülőszobán, nem terveztünk apás szülést.


ennek 2 éve.



most újra babát várunk, kisfiú lesz, 32 hetes vagyok

a menet úgy lesz, hogyha éjjel kezdődik a dolog, akkor mivel már itt van a leányzó is akkor mikor megjönnek anyukámék ő itt marad vele reggelig, és ha majd felébred akkor jönnek utánunk a kórházba, de szerintem addigra meglesz a kistesó is,.

szóval apám ugyanúgy bevisz minket a férjemmel, és ő majd kint vár én meg bent kinlódok majd :-)


bár szeretném ha anyukám bejönne velem de ő nem fogja bírni azt mondta hogy engem szenvedni lát..


így ki kell bírnom egyedül....

2012. szept. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk három van. Az elsőnél bent volt. A másodikról kicsúszott, mert külföldön volt. Lett volna még 2 hetem hátra így elment. És bár mondtam neki, hogy ha hamarabb jön a gyerek és nem lesz ott megölöm nem tettem. Így összehoztunk még egy gyereket :) Az ő születésénél már bent volt. A második gyerek születésénél Apukám volt a fiammal, anyukám pedig be vitt a kórházba, és bejött a szülésre is. Egyébként az is jó volt, anyukámmal szülni, persze nem olyan mint a férjemmel, de szuper emlék maradt (fájdalmat leszámítva..) A harmadik gyereknél Anyukám vigyázott a gyerekekre míg "mi" szültünk. Szerencsére egy városban élünk, így mind kétszer simán átértek, a gyerekek végig aludták az egészet.

Ha nem lettek volna szülők, szerintem egy barátnőt kértem volna meg. Biztos szívesen jöttek volna, nem sokszor szül az ember életében, én is megtenném, hogy átmegyek bármikor.

2012. szept. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
előző vagyok: nem kicsúszott, lecsúszott :)
2012. szept. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia!Első lánykámnál bent volt a párom,nagyon szeretett volna jönni,hát legyen:-)Végül császár lett belőle,de így is szép emlék maradt mindkettőnknek.A második programozott császár volt,reggel elvittük a nagyot a barátnőmhöz,ő volt vele,míg apa bejött velem a szülőszobára.A császár 11-kor volt,a férjem kapta először kézbe akislányunkat,míg engem rendbe tettek,aztán együtt voltunk még kb.4 óráig.Akkor elment a nagyért,és együtt töltötték az elkövetkező 4 napot:-)
2012. szept. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elsőnél ott volt a férjem.

Másodiknál is ott volt a férjem, az első gyerekre addig egy barátnőm vigyázott. Meg volt beszélve vele még éjjelre is. Rajta kívül volt még B terv is (másik barátnő).

Most a harmadik szülésnél is bent lesz a férjem, megint van A,B terv, még éjjelre is, két barátnőm bevállalta mindkét gyerekemet, majd amelyik előbb felveszi a telefont. Mindkettő kisgyerekes, egyiknek kettő, másiknak három, bőven elfér ott még kettő.

2012. szept. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az első gyermekem SOS császárral született, a férjem is bent volt velem. A második gyermekem születésénél a férjem és az unokatestvérem voltak bent velem a szülőszobán. A férjem csak addig, amíg vajúdtam. Jött volna ő tovább is, csak sajnos császármetszés lett a vége, és a műtőbe nem engedték be. Az unokahúgom volt bent velem, szülésznőnek tanul, és abban a kórházban volt gyakorlaton, ismerték őt, így beengedték. A fiamra az é
2012. szept. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7. vagyok. Szóval a fiamra az édesanyámék vigyáztak!
2012. szept. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Elsőnél bent volt. A másodikra meg nem ért be, illetve akkor lépett be a szülőszoba ajtaján, amikor kibújt a babó. :) A köldökzsinort el is vághatta. :)

Nagyot még elvittem az oviba fél 9-re. 10:26-kor pedig már megszületett a kisfiunk.

2012. szept. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!