Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tudom, hogy fájdalmas a...

Tudom, hogy fájdalmas a szülés, de mesélnétek olyan sztorykat, ahol viszonylag gyorsan és könnyen jött a baba a világra és szépként éltétek meg?

Figyelt kérdés
2012. okt. 28. 12:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
na ez jó kérdés:)bocsi, hogy offolok, de szívesen olvasok én is ilyeneket, nemsokára szülöm a 2. babám, és hát parázok tőle kicsit.Nem volt semmi gond elsővel, minden jól ment hála Istennek, de akkor is jó ilyeneket olvasni:)
2012. okt. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
hát igen! :) nekünk első baba lesz és viszonylag elég jól viselem,mármint ahhoz képest,hogy első szülésem lesz,annyira még nem is félek tőle,de kezd az agyamra menni,hogy közeli ismerősök mindig csak olyanokat mesélnek meg rémisztgetnének,hogy "ajj majdnem belehaltam" meg hogy "el nem tudod képzelni,hogy milyen nehéz és fájdalmas"!gondolom,hogy nem lesz sétagalopp,de szeretnék már olyat is hallani,ahol szépként élték meg és nem csak a rosszra tudnak emlékezni! :) remélem van ilyen is! :)
2012. okt. 28. 12:23
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

A második babámat nagyon vártuk, teljesen problémamentes terhesség volt, se rosszullét, se hányinger, vizesedés vagy eféle.:)

2 nappal voltam túl a kiírt időponton, amikor délelőtt 10kor nst utáni vizsgálatkor azt mondta a dokim hogy már 2211 vagyok (mindenféle fájdalom nélkül) így már csak a táskámért menjek haza és jöjjek is vissza.

Hazafelé még bevásároltunk a férjemmel, délben áthoztuk anyósomat hogy vigyázzon a nagyobbunkra, lezuhanyoztam, hajmosás minden ilyesmi.:) És csak fél2kor indultunk vissza még ekkor sem fájt semmim, csak úgy gondoltam, hallgatok a dokira. Fél3kor felvettek a szülőszobán, ctgt készítettek de még mindig csak ilyen enyhe mensis görcsöket éreztem. 3kor burkot repesztettek, onnantól nagyon fájt, de sétálhattam és 4.30kor éreztem hogy jön a feje, 2 tolónyomásra kint volt a "kis"lányunk, 4400 grammal 58 centivel. A hasamra tették és csak kis időre vitték el már hozták is vissza, ügyesen szopizott és gyönyörű volt persze:))

Lett egy kis gátmetszésem, de 2 órával szülés után törökülésben szoptattam az ágyon, és később se volt semmi gondom:)

Álom szülés volt, mindenkinek ilyet kívánok:)

2012. okt. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én is ilyet szeretnék... :)
2012. okt. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ne hallgass senkire mindenkinek más a szülése. augusztusban született meg az első kisfiunk már nagyon vártuk kicsit féltem én is milyen lesz A SZÜLÉS..Este 10 kor lefeküdtünk aludni 11 kor arra keltem hogy pisilnem kell elfolyt a magzatvíz siettünk a kórházba és éjjel 2 kor meg is lett a kicsi. Nem mondanám hogy nem lehet kibírni közel sem volt olyan ahogy azt beállították mások már most szülném a következőt!!10 hetes kisfiú anyukája
2012. okt. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinél más. :) Sógornőm az elsőt épp hogy bent tudta tartani, míg beértek, és rögtön meg is lett a pici. A második gyerek már otthon kibújt, a férje vezethette le a szülést, mert nem ért ki a mentő, már meglett a gyerek. A harmadik félúton a kórház felé a város szélén született meg a mentőben.

Persze ennek is megvolt a rossz oldala: össze-vissza repedt ott lent.

2012. okt. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szia. En is feltem kicsit az ismeretlentol(elso csaszar volt),persze en is csak remtorneteket hallottam.

Aztan eljott a nagy nap. 39+6,csutortoki reggel.

Mar voltak elojelek nyakdugo elment kedden. Attol a naptol fajasaim voltak de nem veszesek. Szerdan mar "baromira"fajt,aludni nem tudtam de elsetaltam a ferjemmel akar orakat is.Az valahogy jobban ment mint az alvas. Szerda este lefekudtunk en forgolodni masok aludni:)

3kor elfolyt a magzatviz. Gyorsan tusoltam ,taxit hivtunk,felhivtam a korhazat hogy megyek. 3oraval kesobb megszuletett a fiam. Repedtem(nem volt gatmetszes tul gyors voltam) amit mellekesen eszre sem vettem. Osszevarrtak 1ora alatt addig vegig velunk volt a kicsi. Az ules sem volt

2012. okt. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

konnyfakaszto mint hallottam. Siman ultem meg a foldon is.

Konnyu szulest kivanok.

Bocsi a 2reszletu valaszert. Telefonrol nem egyszeru.

2012. okt. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én csak jókat tudok írni,mindhárom szülésemről(4-3-2 óra volt).A 3.elég friss,ma 1 hónapos a kislányom.2.5 ujjnyira nyitva voltam,amikor bementünk a kórházba.A szülésznőm mondta,hogy máris hívja a dokimat,itt baba lesz.Fél 2-kor burkot repesztettek.Addig csak ilyen kis görcsölgetéseim voltak,ám kkor beindult a dolog.Fájt persze,azt hittem betojok,de kibírható.Nem kaptam oxit,minden ment a maga útján.Negyed 4-kor már az első tolófájás jött,meg is született a baba feje.A 3.-ra az egész baba(fél 4-kor).Gátmetszésre nem volt szükség,és nem is repedtem(belül sem).A lepény szintén percek alatt kijött.És ezzel vége is volt.Én nem kaptam egy szurit sem az egész kórházi tartózkodásom alatt,de ez pont így volt a 2. gyereknél is(az első is ilyen problémamentes volt).Hasonló gyors,könnyű,beavatkozásmentes szülést kívánok!
2012. okt. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
40+6 napra indítottak, a dokim nem engedi a 41. hetet elkezdeni a komplikációk miatt. Előző este beültünk egy étterembe egy romantikus vacsorára és sétálgattunk a városban éjszaka. Reggel 6kor felvettük a szülésznőmet. Előkészítés (beöntés, én ragaszkodtam hozzá) után a liftben elkezdett folyni a magzatvíz, így burkot nem kellett repeszteni. Bekötötték az oxitocint, alakultak a méhösszehúzódások, de én mindebből szinte semmit nem éreztem, csak a derekam fájt (hogy ettől vagy az üléstől, nem tudom), a dokim megvizsgált, de éppen hogy nyíltam, továbbra sem volt fájásom, picit éreztem, amikor emeltek az oxin, aztán pár fájás után visszaállt. Kedélyesen elcseverésztünk a szülésznő, anyum, és a párom. Mivel 3-ig nem változott semmi és már majdnem lefolyt a 2. üveg is, ezért 5kor császárral megszületett a fiam. A műtőben mindenki kedves volt, folyamatosan beszélgettünk, pedig potyogtak a könnyeim, hát még akkor amikor az arcomhoz tartották a kisfiamat. Azért írom le, mert nekem nem fájt, és fantasztikus élmény volt, gyorsan felépültem (másnap már 1 ágyas szobában voltunk és simán elláttam magunkat), szóval császárral is lehet szép élmény a szülés, nem kell félni tőle. Azóta is szopizik, nyugodt édes baba és pár nap múlva 4 hónapos lesz.
2012. okt. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!