Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vége felé járó kismamák, ti...

Vége felé járó kismamák, ti is éreztek így?

Figyelt kérdés
36 hetes kismama vagyok.Nagyon várom,hogy megszülessen a kisbabánk.DE..más részről pedig annyira izgulok,úgy érzem,valami nincs még kész,hiányzik valami,pedig babaágy összeállítva,ruhák mosva vasalva,minden el van készítve,mégis olyan hiányérzetem van, hogy nem lesz rendben valami mire megszületik és emiatt nehezen fogok majd boldogulni az ellátásával.Hogyan győzhetném ezt le?
2012. okt. 29. 08:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha ez megnyugtat, akkor nem vagy vele egyedül. Mondjuk én magától a szüléstől jobban félek.


38+5hkm

2012. okt. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem készíts listát és pipáld ki ami kész. Mindent irj fel amit a korházi pakkba bepakolsz azt is, amire szükségetek lasz ha hazajöttök, Mindent,még anyukád is kérdezd meg h jut e eszébe valami ami esetleg kellhet és még nincs..HA kész a lista mind pipálva, szerintem megnyugszol..

Mert ami hiányzik róla az a baba.:)Sok sikert, könnyü szülést, és rengeteg boldog pillanatot..:)

2012. okt. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 9 hónapos a kisfiam. Én is izgultam emiatt. Én azt tudom ajánlani neked, hogy sertepertélj, mert az leköt. Annak idején olvastam, hogy ha lekötöd magad takarítgatással minden nap, mondjuk itt nem ablakpucolásra gondolok, hanem mondjuk letörlöd a port egyik nap, másik nap mondjuk felporszívózol, akkor az majd eléggé lefáraszt. Amúgy speciel nekem egy idő után ez sem segített, de azért ideírom, hátha. Nekem volt listám a babakelengyéről, és azt ellenőrizgettem, és mivel szembesültem a dologgal, hogy minden megvan, ezért kénytelen voltam azzal is szembenézni, hogy igazából én az ismeretlen miatt aggódom, és a baba az egyedüli, ami hiányzik. Szó szerint szét izgultam az agyam, minden viccet félretéve, úgyhogy ne aggódj, ez normális. És hidd el, majd ha 1 év múlva te is visszagondolsz, összeszorul a szíved, mert eszedbe jut, hogy mit éreztél akkor. Én mingyárt bőgök! :-) Kitartás, már nincs sok!

Jah, és nekem még segített az is, hogy utánaolvastam ilyeneknek, hogy hogyan kell gondozni a babát, mi van, ha hasfájós lesz, stb. Előre felkészültem, így nem ért meglepetés, mert sajnos az volt. És bár ez morbid, de én elolvasgattam, és megnéztem olyan videókat, ami sürgősségi ellátást írt le, mert hát sosem lehet tudni... Nem bántam meg, egyszer a kisfiam nagyon csúnyán férrenyelte e tejcit félálmában, és jó volt, hogy tudtam mit kell tenni.

Szóval így a 8000 mondat után teljesen normális, amit érzel. Szöszmötölj, díszítsd ki a gyerkőcöd szobáját, pihenj sokat, amíg lehet, olvasgass, nézz jó kis filmeket. :-) Kitartás neked!

2012. okt. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolok, de én még csak közeledek ehhez az időhöz az első babánkkal. De azért jó tudni, hogy ha ilyet érzek majd, akkor az teljesen normális lesz. Na meg, hogy mit lehet "ellene" tenni.

Boldog babavárást a még hátralévő időkre, könnyű szülést és jó egészséget Nektek!

31 hkm

2012. okt. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rengeteg listát átnéztem,ismerősöket megkérdeztem,de szerintem minden fontos dolog megvan.Valóban már csak a baba hiányzik:)Köszönöm a kedves, megnyugtató válaszokat és a jókívánságokat:)Én is mindenkinek hasonló szépeket kívánok!
2012. okt. 29. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!