Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mivel védekeztetek párotokkal/...

Mivel védekeztetek párotokkal/férjetekkel szülés után a 6 hét eltelte után? Aki nem szoptatott egy idő után, az mikor kezdett el szedni rendes fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
2012. okt. 29. 19:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Gyógyszer. Rendes fog. gátlót csak akkor kezdhetsz ha megjön a mensid.
2012. okt. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11 hete szültem, de csak minimális tejem volt kb. 2 hétig. Fogamzásgátlót szeretnék szedni, már fel is írattam, csak sajnos még nem jött meg, mert csak akkor lehet elkezdeni.
2012. okt. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Óvszerrel.
2012. okt. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én 12 hete szültem, 7 hétig volt tejem, óvszerrel védekezünk a párommal, de szeretnék már fogamzásgátlót szedni, volt is vérzésem 7 napig, ma múlt el, csak nem tudom, hogy ez már a rendes ciklus volt-e vajon.
2012. okt. 29. 20:40
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha egy terhessegi tesztet csinalsz akkor mar 4 hettel a szules utan is elkezdheted a fog gatlo tablettat.Itt Hollandiaban 3 hetel szules utan mar ajanlott elkezdeni hogy az elso szexnel kb 5-6 het mar vedo hatasa legyen. Hiszen ha szoptatsz eltarthat akar 8 honapig is mire megjon az elso menszes.Akkor addig hogy szeded a minitablettat amit szoptats alatt is lehet. Hiszen a menszes mindig a peteeres utan van tehat akkor ha mar volt peteeresed fennall a lehetoseg a terhessegre.
2012. okt. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak is köszönöm a választ. Már nem szoptatok, csak 7 hétig volt tejem, mint említettem, ahogy azt is, hogy volt 1 hetes vérzésem, ami ma múlt el, csak az nem biztos, hogy ez a rendes ciklus volt már. 2. babát egyelőre nem tervezünk, úgyhogy amíg nem szedek gyógyszert, addig az óvszer marad.
2012. okt. 29. 23:46
 7/13 Jégtánc ***** válasza:
Óvszerrel védekezünk mi is.Nem szedek fogamzásgátlót,szita az agyam,elfelejtem beszedni bárhova is teszem hogy szem előtt legyen
2012. okt. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk én még szoptatok, ezért nem vagyok hajlandó semmilyen hormonális fogamzásgátlót szedni, tudom, hogy lehetne, és minimális mennyiség kerülhet át, de nem szedem. Óvszerrel és kúppal védekezünk, mert semmi esetre sem szeretnék teherbe esni. Ha már nem fogok szoptatni, akkor a spirálon gondolkodom, mert nem szeretnék több babát, egyet terveztünk, aki gyönyörű és 4 hónapos :)
2012. okt. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6 hetes vizsgálatkor írattam fel gyógyszert és rögtön másnap elkezdtem szedni. A tájékoztató is úgy írja és az orvosom is azt mondta, hogy rögtön kezdjem el, csak 1 hétig még védekezzünk máshogy is.Nem kell megvárni az első vérzést!
2012. okt. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
nem értem hogy ha nem akartok gyógyszert szedni akkor miért nem rakattok fel spirált? Ha utána akartok babát akkor meg leszedetitek. Én jövőhéten megyek vissza a 6 hetes kontrollra és azt szeretnék felrakatni.
2012. okt. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!