Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárnál is bent lehet az...

Császárnál is bent lehet az apuka? Nálatok bent volt? Hogy éltétek meg? MESÉLNÉTEK POZITÍV CSÁSZÁROS SZTORIKAT! Kicsit félek tőle.31hkm

Figyelt kérdés
2012. okt. 29. 19:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
26%
Egy hasfeltáró műtétnél mit keresne bárki?
2012. okt. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
52%
Nem, a műtőben én úgy tudom senki nem lehet bent. Esetleg kint az ajtó előtt megvárhat. De ha bent lehetne se tudna sokat segíteni Neked. :) Igazából függ attól is a dolog megélése, hogy programozott császárról van szó vagy a szülés alakul úgy, hogy császározni kell az anyukát. Engem 7 óra után császároztak, engem akkor a világon semmi sem érdekelt már, csak, hogy túl legyek rajta! :D
2012. okt. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%
Nekem bennt volt a férjem most augusztusban és nagyon jó volt.
2012. okt. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Ahol én szültem ott az apuka üvegfal mögül nézheti a császárt.Mivel mi nem apás szülésre készültünk és a vége császár lett,így nem nézte,de nem is baj.Én sem akartam és ő sem.

Nekem azért volt csalódás a császár,mert az utolsó pillanatig természetes szülésre készültünk,8 óra vajúdás (4 óra toló) után toltak a műtőbe.Az viszont jó volt,h nem altattak,mert így tudtam mi történik körülöttem és hallottam amikor kivették a babámat,hogy azonnal felsírt,meg is mutatták szinte azonnal.Azon mai napig nevetek amit a dokim mondott amikor meglátta a babát:-Úristen!Ha az előző 3,90 ez van 4,30!Várhattuk volna egy hétig is hogy megszülessen!

Mérlegelés után kiderült hogy "csak" 4kg :) Császár után áttoltak az őrzőbe és pár óra múlva behozták a babát,nem adták ide szoptatni de ott volt mellettem és ez annyira jó volt.Aznap 3x hozták még be és akkor,bár még nem mozoghattam segítettek mellre tenni.Az első felállás borzalmas volt,de utána amikor a babámmal voltam napról-napra könnyebben ment és a 3. napon a tejem is belövellt.Mai napig szoptatok lassan 11 hós a fiam :)

Bocsi h hosszú lett!Ne aggódj minden rendben lesz!

2012. okt. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A műtő ajtaja előtt izgult az apuka, először én láthattam a fiunkat, majd apa elkísérte az első fürdésére:-) Nem szokás abban a kórházban a műtő előtt izguló apuka látványa, egyszerűen nem szeretik az orvosok..de a párom ott várt...az előkészítés egyeltalán nem volt kellemetlen, jókat beszélgettünk a teammal, mindég kérdezősködtem, hol tartanak( második császárom volt, első sürgősségi, altatásos, így minden kimaradt a lányom születésénél), majd amikor éreztem, hogy emelik ki a babát, mintha nem is velem történt volna, az a hihetetlen boldogság, megkönnyebbülés, és akkor ezt az idillt félbeszakítja egy oááááá, na akkor rendesen eleredt a könnyem:-) odahozták az én kicsi fiamat úgy maszatosan, hatalmas szemeivel pislogott rám, megsimogathattam az arcocskáját, hihetetlen érzés!!!!! Apuka is sírt rendesen örömében, behallatszott, majd kivitték megmutatni és együtt fürdették meg. Majd megint visszahozták a fiamat, immár gyönyörű tisztán, felöltözve, bemondták a súlyát, 3850 grammos kislegény. Mire észbe kaptam, már pakoltak is át a gurulós ágyra, vittek a kórterembe. Reggel műtöttek, aznap nem kelhettem fel, de 3 óránként hozták szopizni, aznap 60 milit szopizott, azóta is anyatejes! Másnap felkeltem egyedül, vicces volt, ahogy mi,a "csövesek" tápászkodtunk fel, a szobatársakkal jókat nevettünk ezen a szón:-) jó, fájt, persze, de minden nap egyre könnyebben ment, fájdalomcsillapítót nem kértem egyszer sem. Olyan csodálatos élményként maradt meg bennem a császár, hogy soha nem fogom elfelejteni!!!!! Azóta már egy éves múlt a fiam, igazi rosszcsont, eleven kis kópé, imádják egymást a nővérével:-) Vannak kórházak, ahol megengedik, hogy bemehessen az apuka is. Tudom, könnyű ezt mondani, de ne félj, mindenki vigyázni fog rátok, a műtétből semmit nem fogsz érezni, se látni. De amikor végre a kezedben tarthatod a babádat, na az örök emlék:-) boldog babavárást, remélem egy kicsit elhessegettem a félelmedet:-)
2012. okt. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk bent volt a műtőben végig a párom,a fejemnél:)

Tervezett császár volt,mert farfekvés+téraránytalanság is fenn állt.

Maximálisan megbíztam a dokimban,nem lehetett semmit se érezni,szólt a zene,nagyon jó hangulat volt.

Kb.40 percig tartott,kivették a kislányomat megmutatták,majd elmentek apukával felöltözni,és úgy hozták vissza.:)

Persze utána nem volt egy leányálom,de a baba mellett időm se volt nagyon az én nyavajáimmal foglalkozni.

Ez tavaly májusban történt,a heg nagyon kicsi,fürdőruhában sem látszik.

Szóval nyugi,nem minden császár rémálom:)

2012. okt. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Üvegfal mögül nézhette végig!

Nagyon jó volt.Programozott császárom volt.Műtét után 5 órával már zuhanyoztam és hozták a lányom!És onnantól 24 órában velem volt.Harmadik nap már törökülésben szoptattam.Tejem szinte azonnal megindult.Ha szülnék még(bár nem fogok :) ),akkor ugyanígy szeretnék...

2012. okt. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk akkor engedték be a férjemet a műtőbe, amikor már megkaptam az érzéstelenítést, és feküdtem. A fejemnél ültették le, előttünk elhúztak egy paravánszerűséget a hasamnál, hogy ne lássuk, mi folyik a másik térfélen. Utána gyorsan zajlottak a dolgok, a paraván mögött felmutatták az egyik majd a másik babánkat is (ikrek lettek) néhány pillanatra. Ez után a férjemet azonnal elküldték, de végignézhette, ahogy a babákat fürdetik, mérik, inkubátorba teszik. Engem elbódítottak a további műveletekhez. Később az őrzőbe bejöhetett a férjem hozzám, és lemehetett a kicsikhez is a koraszülött osztályra.

Pozitívumként tudom kiemelni, hogy mindenki nagyon rendes volt, biztattak, bátorítottak.

Jó egészséget neked is, minden rendben lesz, ne félj!

2012. okt. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem is bent volt.A fejem mellett ült,mikor kivették a kislányomat akkor pedig ment vele és le se vette róla a szemét amíg megkapta a karszalagot,megmérték stb.Utána pedig jött velem az őrzőbe.Engem megnyugtatott hogy ott volt velem.Ha nálatok is engedik akkor nyugodtan menjen be veled a párod semmit nem fog látni hiszen nyaktól lefelé teljesen letakarnak.Még annyit se lát mint egy sima szülésnél.
2012. okt. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi hogy közbekotyogok, mert-e téren nincsenek tapasztalataim, de ne félj, minden rendben lesz. Ha valaki rémtörténetet akar mesélni ne is hallgasd végig, vagy ha olvasod, ne olvasd el. Még néhány hét és a kezedben foghatod a babádat, és már csak nevetni fogsz rajta hogy miért is féltél ettől ennyire:) (ebben már van tapasztalatom)
2012. okt. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!