Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák! Milyen esetben...

Kismamák! Milyen esetben döntenek úgy az orvosok, hogy császárral szül valaki?

Figyelt kérdés

Olvasok itt ilyeneket, hogy már valaki tudja, hogy március elején császározzák. Ez vajon mi miatt lehet? Meg néha már javában vajúdik a kismama, amikor azt mondják, hogy inkább császározzák.

19 hetes kismami



2012. okt. 31. 15:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl olyan rossz a szemem, hogy a szemész ezt javasolta, de én megvártam, míg magától beindul.
2012. okt. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
2 ismerősömnek is azért lett császár, mert rövid volt a köldökzsinór, menet közben derült ki.
2012. okt. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Előző szülés császár a heg elvékonyodott, első gyerek és faros baba, nagyon erős szemüveg. Ilyenekről hallottam, de biztos vannak más okok is.


Ikreknél úgy tudom, lehet kérni a császárt.


Különben orvostól is függ, hogy milyen esetben javasolja a császárt.

2012. okt. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

szia!


többedikterhesség, előtte császáros volt

Farfekvéses lesz a baba úgy néz ki

Ikerterhes

Keresztbefordult a baba, és már nem tud lefordulni.

....stb.


A vajúdás alatt:

-gyenge fájások, vagy nincsenek is, oxitocinnal sincsenek.

- beszorul a baba a szülőcsatornába

-leesik a baba szívhangja

-leesik a mama vérnyomása....

stb.

2012. okt. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Nekem programozottaim voltak előzetes nagy méh műtét miatt.A méhem heges vékonyodott nem biztos hogy kibírná/ki bírta volna az összehúzódásokat,és a kitolást.

2012. okt. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Akkor tudják sokkal elöbb, hogy császár lesz, ha valami olyan ok áll fenn, ami miatt nem lehet természetes úton levezetni a szülést. Pl csak egy ilyen, ha már volt elötte két császár, akkor túl nagy lenne a méhrepedés kockázata, vagy ha valamiért annyira szük a medence, hogy kizárt, hogy eleget táguljon, illetve vannak betegségek is, amikor ez a a legkisebb kockázat.


Amikor szülés/vajúdás közben mondják, hogy császároznak, akkor valami elöre nem látható dolog az oka, pl. a gyerekre van tekeredve a köldökzsinór (sajnos elég sok orvos nem mindig müti meg idöben, és ezért már több gyerek halt meg szülés közben), nem tágul rendesen az anya, esetleg túl lassan halad a szülés, a gyerek szivhangja nagyon leesik, stb. Ezt hivjßak sürgösségi császározásnak.

2012. okt. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Gerincbántalmak, szembetegség, előző császár hegszétválásának veszélye, sikertelen szülésbeindítás, nem megfelelő tágulás, baba nem száll le a szülőcsatornába, fertőzésveszély (anyáé a babára nézve), anya túl szűk medencéje (baba nem férne ki), a méhlepény rossz helyen tapadt meg, túl nagy baba, rosszul fekvő baba, akit nem lehet rendes irányba fordítani, baba oxigénhiánya (belekakilt a magzatvízbe.)
2012. okt. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem toxémia volt császárom a 35.héten
2012. okt. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
huhh, köszi ezt a sok választ! :)
2012. okt. 31. 15:43
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem első baba lett császáros, nem tervezetten. Okok: relatív téraránytalanság, szűk medence. Fájásgyengeség oxis segítséggel sem jöttek erős fájások. Baba szívhangja esni kezdett. Nem számoltam császárral, mégis az lett.
2012. nov. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!