Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárral szülő kismamák,...

Császárral szülő kismamák, mit tartalmazzon a kórházi csomag?

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 09:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az egyébként szükséges dolgokon kívül nekem nagyon jól jött:

pohár, szívószál

tejszelet v. könnyen ehető dolog, ha felébredsz, és éhes leszel könnyen meg tudod rágcsálni

mellszívó (ez egyéni, de a császárosoknak általában később indul be a tej, nekem a baba nem nagyon akart szopizni, így a mellszívót használtam, főleg, amikor kék fény alatt volt sárgaság miatt)

vettem extra tena lady betétet, de tök felesleges volt, kb. kettőt használtam el, simán elég volt az éjszakai betét is

nekem még nagyon jó szolgálatot tett az intim törlőkendő v. nedves wc papír

2011. szept. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az előttem szóló tök jól leírta! Én még áldottam azt is aki feltalálta az egyszer használatos eldobható bugyit!

Nem szorította a hasam,kényelmes volt, esti zuhanyzás után csak kidobtam, nem kellett raktározni a balesetet szenvedett szép fehérneműimet. Még otthon is használtam pár napig.

2011. szept. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A szívószál tényleg elengedhetetlen,mert sokat kell inni,de nem emelheted még a fejed! Intim törlőkendő,mellszívó (nekem is kellett használnom. Betétből nekem szükségem volt a legnagyobb tenna-ra és még így is történt baleset!
2011. szept. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Én a minap pakoltam össze!!! :)

-2db köntös

-3db hálóing(elölgombolós)

-3db hasszorítós bugyi(vehetsz eldobhatósat is abból többet vegyél)

-3pár zokni

-2db szoptatós melltartó

-1 doboz melltartóbetét(ha megmarad otthonra is jó)

-20db betét(én tenaladyt vettem 10 nagyot 10 normált)

-2-3db rongypelus

-1db bögre+ szívószál

-1db kés,villa,kanál+ szalvéta vagy konyharuha

-1db mellszívó

********************************************************

-2pár papucs (1.sima 2.gumi-> zuhanyzáshoz)

-2db törölköző (sötétszínűek)

-1db fürdőszivacs

-1db tusfürdő

-1db fogkefe+fogkrém

-1cs.zsepi,wc papír

-1db fésű,dezodor

*********************************************************

Ahol én fogok szülni ott a babának kell vinni: pelust, popsitörlőt és popsikrémet

*********************************************************

Egyebek amiket még viszek: bimbóvédő krém, aloevera first(én a hegre szoktam fújni, nagyon jó), kézkrém,szemceruza! :)

Iratok: személyi igazolvány,lakcímkártya,tajkártya, házassági anyakönyvi kivonat, leletek!

********************************************************

Alap: telefon+töltő,fényképezőgép+elemek!

********************************************************

Az első pár napban rengeteget kell inni úgy hogy szénsavmentes vizet vagy üdítőt viszek egy kartonnal kb. 6db de kevés lesz az is! :) Azért nem írom a rágcsálni valót meg az ennivalót mert az első napokban csak háztartási kekszet fogsz kapni!!! :)

2011. szept. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha valami kimaradt a listámból írjátok meg légyszi!!! :)
2011. szept. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon jó szolgálatot tett a szopi párna! Azzal támasztottam meg a hátam, ha felültem, merthogy a párna sz.rt se ért, az ágy vége meg nagyon kemény volt!
2011. szept. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

- Domestos törlőkendőt vittem ezeken kívül, amivel tudtam a vécédeszkát tisztítani magam előtt-után. Nem egyedül voltam a szobában, tehát nem csak én használtam, a vécé fölé guggolni meg lehetetlen lett volna a császáros hasammal. Így viszont rá mertem ülni. Ha esetleg találtok eldobható, egyszer használatos papír vécéülőkét, az se rossz.

- Nagy, fél lityis poharat vittem be szívószállal, tényleg jól jött a műtét után, mert a fejemet nem emelhettem, de csak odafordítottam, és bele tudtam szívni az innivalóba.

- Bimbóvédőt vittem, sajnos rossz méretűt, és nagy hasznát vettem volna, ha azonnal megtalálom a helyes méretet magamnak.

- Mellkenőcsöt, garmastant is használtam bent, az jól jött.

- Vittem egy cumisüveget is, tuti ami biztos, és annak is hasznát vettem, kisfiamnak pótolni kellett tápival, mert nem volt tejem. Nem voltam annak a híve, hogy 3 napon keresztül csak cukrosvizet kapjon...

- Tena bugyit vittem, ez eldobható, benne van rögtön a betét is, amikor elhasználódott, csak letéptem magamról, és felhúztam a következőt. Nem csúszott el a betét, nem kellett szenvedni a bugyival, és még itthon is ilyet használtam, bár tény, nem egy olcsó dolog sajnos.

2011. szept. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én csak annyival egészíteném ki a dolgokat,hogy szívószál helyett sportkupakos ásványvizet vittem.Abból könnyebb volt inni,mert a pohár a szívószállal az asztalon volt és ha inni akartam mindig szólni kellett a nővérnek,hogy adja a kezembe.Ez az üveg meg csak ott volt az ágyon mellettem.Ebből szinte fekve is tudtam inni!
2011. szept. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én megkértem a párom, hogy hozza be a vízforralót. :) A tejserkentő teához kellett, amit ittam. Nem akarom elmesélni, hogy hogy nézett ki a teakonyhában a közös mikró. :(

A sportkupakos víz, a Domestosos törlőkendő,a popsitörlő, a tena betét és az eldobható bugyi valóban nélkülözhetetlen!!!

2011. szept. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És ez a tenna bugyi mennyibe kerűl??? Én eddig hasszorítós bugyit vettem, darabja 1500 körül volt!!!
2011. szept. 23. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!