Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A méhlepényt és a köldökzsinór...

A méhlepényt és a köldökzsinórt úgy húzzák ki az anyából?

Figyelt kérdés

Bocsi a butus kérdésért, de még nem szültem, és szeretnék kicsit tanulni a témáról.

Szóval az is olyan, mintha azt is megszülné a Nő?

Vagy a köldökzsinór végénél fogva húzzák ki az Anyából?


2012. nov. 2. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem húzzák, megszületik, úgy mint a baba - igaz nyomni már nem kell , a méh összehúzódásai kilökik.
2012. nov. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt is meg kell szülni, mert ha húznák, akkor beleszakadhat, ami nagy galibát okozhatna. Amikor megszülöd, az orvos meg is nézi, hogy egyben van-e, nem e sérült.
2012. nov. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy emlékszem, hogy egyet kellett rá nyomni.
2012. nov. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy normális válaszokat kaptam!
2012. nov. 2. 12:40
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mikor világra jön a baba,pár perc múlva illetve következö úgy mond enyhe fájásnál nyomni kell és enyhe húzással dr kihúzza és átvizsgálja..Legalább is nekem így volt mind a négy szülésnél.


Minden jót !

2012. nov. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

1. babánál megvárták a fájást, megszültem

2. babánál kihúzták belőlem azonnal

2012. nov. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem vált le a lepény, ezért az orvos megpróbálta "kihúzni", de úgy sem sikerült(és marhára fájt)! Úgyhogy rögtön toltak a műtőbe és altatásban kiműtötték. Közben rengeteg vért vesztettem és nagyon rossz állapotba kerültem. De a műtét csak fél óra volt és utána toltak is vissza a fiamhoz szoptatni.
2012. nov. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Miután a baba megszületik rá pár percre meg kell szülni a méhlepényt is. Az már igazán semmit, de én pl.nem is gondoltam volna, hogy ilyen nagy.Húzni elvileg tilos lenne, bár olvastam, hogy vannak orvosok akik nem bírják kivárni azt a pár percet.

Aztán a doki kiteríti a burokkal együtt és megvizsgálja. Érdekes látvány.:-)

2012. nov. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A húgom, miután megszült, altatással műtötték ki belőle, mert nem akart a méhlepény kijönni magától.
2012. nov. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha baba megszuletik csak akkor szabad elvagni a k zsinort ha az mar nem luktet.Ezuta a babat mellere kel tennni ez segiti a lepeny levalasat.Ha a kismama nem verzik a lepeny akar egy orat is varhat magara Ha a lepeny jon a kismama megint egy eros gorcsor erez es magatol kitolja a lepenyt az orvos ccsak tartja a koldokzsinort a kezeben enyhen iranyitva a lepenyt a szulocsatornaban.

Van mikor gyogyszert adnak ez egy eros osszehuzodast eredmenyez es levellik a lepeny ha nem es a kismama sok vert veszt akkor irany a muto. Itt ovatossan huvelyen keresztul kezzel valasza le a doki a lepenyt a mehfalrol.ezutan gyogyszert adnak ami a mehet osszehuzza erossen ezzel a verzest csokkenti.

2012. nov. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!