Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki véletlen otthon szült?...

Aki véletlen otthon szült? Megtörölgette a baba szájüregét, orrlyukát? Vagy csak hasára tette a babát és megvárta a mentőket? Ki vágta el a köldökzsinórt?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 17:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Én otthon születtem 32 éve. :D

Már nem volt idő sehova se menni, olyan gyors voltam. 2. gyerek voltam, biztos emiatt. De szerencsére nem okoztam a gyorsasággal kellemetlenséget.

Szóval apukám mindent megcsinált.

Elvágta a köldökzsinórt, megtörölgetett, nem csinált nagy ügyet belőle.

2011. aug. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Nem szültem otthon még, de azt kapásból válaszolom, hogy a köldökzsinórt semmi pénzért nem vágnám el. 1. Azt se tudjuk hogy kell 2. ha megszületik a baba, a tüdejében felszakad a hártya, ami lehetővé teszi az oxigénnel való telítődést. Akkor már a köldökzsinór tulképp felesleges,tehát megvárnám mindenképp a mentőket vele.
2011. aug. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%

Ha otthoni szülésre készülsz, akkor inkább a szakirodalomból tájékozódj. Szerintem nagyon nagy felelőtlenség szakértő segítség nélkül otthon szülni. A gyerek egészsége nem ér annyit, hogy bemenj a kórházba?

Persze ha rosszul gonodlom, és valóban csak érdeklődsz, akkor bocsánat, de a kérdésedből nagyon úgy tűnik, erre készülsz.

2011. aug. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

bocsi az off-ért, de muszáj kérdeznem....

kedves első, és nem repedt a gátad??A méhlepényt is egybe megszülted?Aztért bevittek gondolom a kórházba, ott mi volt??

2011. aug. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Utolsó! Első otthon SZÜLETETT!!!! :) Max anyukája repedhetett.
2011. aug. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
37%
Ezt most miért kérdezed? De komolyan! Ez elég ilyesztő!! :(
2011. aug. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 sumergo ***** válasza:
49%

Még véletlenül sem szeretnék otthon szülni, és ezt javaslom neked is!


26+3 hkm

2011. aug. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
87%

Szövegértelmezés? VÉLETLENÜL otthon szült anyákat kérdez. Akinek esze ágában sem volt otthon szülni, de a baba olyan extrém gyors lett, hogy nem ért be a kórházba. (bár manapság taxi, mentő, autó van, tényleg nagyon extrém gyorsnak kell lennie ahhoz, hogy otthon bújjon ki... mondjuk egy hóvihar? :) ) Pár éve volt a híradóban, hogy egy tanyasi? falu szélén lakó? nőnek megindult a szülés, és az utcán szülte meg a gyerekét, egy arra járó hapsi segítségével, ha jól emlékszem.


Szó sincs a kérdésben arról, hogy otthon szeretne szülni...

2011. aug. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 sumergo ***** válasza:
48%

Azért augusztusban még kicsit korai lenne a hóvihar! A mobiltelefonok korában már szerintem nem nagyon kell VÉLETLEN otthonszülésre számítani, ezért furi kicsit a kérdés!


26+3 hkm

2011. aug. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fektetnek be túlhordás miatt, lehet, h itthon szülök meg.

Semmit nem éreztem, a kórteremben vajúdtam 2 órát, a szobatársaim hívták a szülésznőt, h elég egyenletesen nyögdécselek, én azt hittem, h ezek még csak jóslók.

Alig értem be a szülőszobára, ha itthonról indulunk, biztos a kocsiban szülök meg.

Szóval lehet otthon "véletlenül" szülni.

Első baba volt egyébként.

2011. aug. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!