Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Engedélyezik a kismama kérésér...

Engedélyezik a kismama kérésére, hogy miután megszületett a pici, ne vágják el egyből a köldökzsinórt, és pár óráig még ne vigyél el rendbetenni a babát?

Figyelt kérdés

Lehet ilyet kérni?


Miért jó, ha csak akkor vágják el a köldökzsinórt, mikor már leállt a pulzálása?


2012. jan. 19. 08:01
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Ezt nem engedélyezik. A köldökzsinórt csak akkor vágják el, ha már megszünt a vér áramlása, de ez pár perc - tehát a kérés elsö része a megszokott gyakorlat.

A babát meg azonnal rendbeteszik, mert meg kell vizsgálni, hogy minden rendben van-e vele - ha erz csak több óra múlva tennék, akkor addigra esetleg már meghalna, vagy maradandó károsodást szenvedne a pici. Eleve nem értem, mire lenne jó...

2012. jan. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hogy ne vigyék el simán.

Nem tudom a köldökzsinor elvágás hogy megy.


èn külföldön szültem, de itt nem vitték el a babát.

Mikor kinyomtam, egyböl rámrakták. majd miután össze vartak kb egy jó óra mulva és lemostak akkor vették le rólam, de ott mellettem lemért, és felöltöztette a bába, majd apa kezébe adta, én átfeküdtem, egy másik ágyra, és nekem adták. Majd mikor kb 1-2 óra után szobára toltak, akkor mikor a növérnek volt ideje bejött, elmentek apával együtt a babaszobába, akkor kicsit lemozsdatta átöltöztette, de a fejéröl akkor sem mosta le a mázat, majd kiskocsiban vissza tolták. A fejéröl egyáltalán nem mosták le a cuccot, kb egy jó hét múlva már teljesen leszáradt.

2012. jan. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Elsö


ez nem igaz, ha egy baba kijön ordít torkaszakadtából aztán abba hagyja, megint bele kezd. de élénk piros stb... egy ilyen gyerek egészséges, a kiemelésnél látszik rajta, ekkor már meg is adják a pontokat. vért rögtön a köldökzsinorból vesznek. teljesen felesleges elvenni az anyától. lányom abban az elsö egy órában semmit nem aludt míg rajtam volt. vagy sírt vagy kukucsolt és szuszogott szegénykém az vadiúj tüdejével. volt hogy kb félórát se orvos se bába nem volt bent. az orvos varrni jött be, a bába meg lemosni, meg a gyereket elrendezni.

lemosni meg föképp nem kellene egy újszülöttet, föleg nem a fejét.

2012. jan. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hogy érted azt, hogy egyből elvágni, de miután megszületik a pici pár percre a mellkasodra rakják, csak utána vágják el a köldökzsinórt ( azért várják meg, hogy leálljon a pulzálás, mert amíg van benne keringés, addig olyan mint egy ér, és sok vért veszítenél). A babát nálunk csak annyi időre vitték el, míg rendbe tették, lemérték és megvizsgálták. Engem ezidő alatt összevarrtak. Aztán visszahozták a babát, és még két órát együtt voltunk az őrzőben. Ezután megint elvitték, és reggel kaptam meg. Mindkét lányommal így volt, mindkettő este született.

Bár gondolom más kórházakban más a protokoll, de szerintem mindenhol ragaszkodnak az előírásaikhoz, és nem kivételeznek.

2012. jan. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4-ik

de egyböl varrtak? gondolom vártak elég sokat. nálam több mint egy órát. anyukám azt mondja annak idején nála is sokat vártak, megvárják, hogy van-e erösebb vérzés vagy sem? Amúgy engem úgy varrtak hogy a gyerek rajtam volt, és egyáltalán nem fájt, vagy volt rossz. söt még katétert is akptam ekkor hogy minden pisi a varrás elött kijöjjön, és azt sem éreztem. gondolom ennek pszichés oka van, amíg a baba rajtam van minden szuper jó.


de ahogy írod minden korházban vannak elöírások... ami lehet külön kérésre megváltoztatnak.


második voltam.

2012. jan. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%

:) Téged is megihletett a tegnapi "Mit csinálnál másképp?" kérdésre érkezett válasz?

Én is elgondolkodtam rajta, bár részemről tárgytalan a dolog, mert az első gyerek császáros lett, és ha lesz is második, akkor az is az lesz...

Bocs az offért! Egyébként a válaszok engem is érdekelnek!

2012. jan. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajnos rögtön elvitték a babát, mert belekakilt a vízbe.

Általában a mellkasodra teszik, aztán elvágják a köldökzsinórt és elviszik vizsgálni, rendbe tenni.

Engem speciel rögtön össze is varrtak, nem vártak semennyit sem, és még aznap meg is kaptam a babát.

Hogy pár óráig ne vigyék el, legtöbb kórházban nem működik, hiszen a gyerekorvos rögtön megvizsgálja.

Van olyan szoba (én is olyanban voltam), ahol mindezt meg tudják tenni, tehát egy helyiségben maradsz a babával, de nem minden kórház ilyen.

2012. jan. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
4. vagyok, nem vártak semmit. Még levették a köldökzsinórvért az őssejt miatt, és rögtön varrtak. pisilni a végén kellett, amikor a szobába kísértek. Edával szültem, így vajúdás alatt is katétereztek.
2012. jan. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A köldökzsinórnál nem azért kell megvárni a pulzálás leállását mert vért veszítene az anya. Le van szorítva a vágás mindkét vége, és különben is a méhlepényhez csatlakozik, nem az anyai vérkeringéshez, az meg amúgy is leválik. Azért jó megvárni mert így a baba hozzájut a számára jelentős mennyiségű lepényi vérkez, és ez segíti az alkalmazkodását a külvilághoz. Ha leveted a köldökzsinórvért, akkor ezt nem lehet megvárni, mert ugye ott pont ezt a vért veszik le.


Pár percig általában rajtad hagyják a babát születés után, utána kb fél óra, míg megvizsgálja a gyerekorvos, kicsit rendbeteszik, és felöltöztetik. Utána a megfigyelés (2 óra) alatt nálad lehet. Után el szokták vinni kb 4-5 órára, aztán ha kéred végig veled lehet.

2012. jan. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez kórház- és orvosfüggő. Azokban a kórházakban, ahol támogatják a háborítatlan szülést általában kérheted, hogy egyből tegyék mellre és hogy ne vágják el a köldökzsinórt. Ilyenkor a szükséges vizsgálatokat később végzik el. Én olyan kórházat (és orvost + szülésznőt) választottam, ahol háborítatlanul szülhetek, és ennek bizony része az azonnali bőrkontaktus és az, hogy ne vágják egyből a zsinórt ( a barátnőmnek kb. 45 perc után vágták el). Itt olvashatsz egy érdekes cikket (nem kifejezetten erről szól, de rávilágít az általad kérdezettekre): [link]
2012. jan. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!