Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek az első szülés császár...

Akinek az első szülés császár volt, a második 4 év múlva hogyan sikerült?

Figyelt kérdés
2012. nov. 4. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:

1 hónap híján 4 év van a gyerekeim között. Első sürgősségi császár volt (annyira fájt, hogy elájultam, nem tágultam, semmi nem használt), 4300 g lett a csaj. Azóta is hálás vagyok, hogy csak 4 órát kínlódtattak, mert az a 4 óra még most is élénken él bennem.

A második pedig progi volt és életem legszebb élménye.

Aki szerint meg ez nem szülés, és kockázatosabb, mert komoly hasi műtét, rosszabb a gyereknek, iszonyúan fáj a seb hetekig és nem emelgetheted a gyereked (hogy ezt honnan veszik néhányan?), annak szívből gratulálok, ha hüvelyi úton megszüli a nagy babáját és ezzel sikerül átélnie a szülés misztériumát.

Én nem éltem át, de ettől függetlenül én is anya vagyok.

A felépülésről: egy hét alatt pikk-pakk rendbejöttem, már első nap jöttem-mentem, és nem szenvedtem egy percet sem a műtött hasam miatt, bár az igaz, hogy röhögni nem ajánlott :)))

2012. nov. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor ha az első császár, a második is az lesz?
2012. nov. 4. 18:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem biztos, 4 év egyébként is hosszú idő, annyi idő alatt regenerálódik a szervezet, lehet hüvelyi úton is szülni. A terhesség végén nézik a heg vastagságát és ha az nagyon elkezd vékonyodni, akkor ált. császárt csinálnak. Ez egyébként orvostól is függ, meg 1000 más dologtól is.
2012. nov. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Nővéremnél az első sürg. császár volt, mert a baba nyakán volt a köldökzsinór, a másodikat viszont természetes úton szülte meg, és köztük csak 2 év van! Sok sikert! :)
2012. nov. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első gyermekem SOS császárral született. Később volt sajnos egy vetélésem, ami abortusszal végződött. A második gyermekemmel hüvelyinek indult, de semmit nem tágultam az órákig tartó vajúdás alatt, így ismét császármetszéssel végződött. 3 év és 5 hónap van a két gyermekem között!

Minél több idő telik el a két szülés között, annál nagyobb az esélyed a császár utáni hüvelyi szülésre!


Azt tudnod kell, hogy ha volt már császárod, akkor a következő szülésnél -ha simának indul- nem kaphatsz oxitocint.

2012. nov. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Császár után 2 évvel simán szültem,és rá 2 évre is.Annyi volt,hogy szülés után elaltattak,mert az orvos benyúlt a méhembe,hogy ellenőrizze a császári heget,egyben van-e.Legalább közben varrt,ha vágott:-)
2012. nov. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az első SOS császár után két sima szülésem volt, másfél és öt év múlva. Nyilván így a második számított az elsőnek ilyenből, szóval hosszú vajúdás volt, de ez nálunk amúgy családi örökség. A harmadik gyerkőccel azaz a második sima szülés viszont már "rutinból ment", pedig 4200 volt a kicsike.
2012. nov. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Anyámnak az első (tesóm) császár volt, utána 4 évvel én pedig "hagyományos". Eddig minden rendben :)
2012. nov. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!