Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki kitágúlt szülés után az...

Aki kitágúlt szülés után az gátvédelemmel vagy gátvédelem nélkül szült? Melyikkel nagyobb az esély hogy kitágúl valaki?

Figyelt kérdés
köszi!
2012. nov. 6. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Ki lehet tágulni így is úgy is, hajlam kérdése, meg egy csomó dologtól függ, de lehet rá tornázni. Bmi miatt már megint azt érzem, h a gátmetszéstől való érthetetlen para van a kérdés mögött, de hidd el, majd akkor a doki eldönti, mi a jobb, első szülésnél meg egyenesen múvészet nem szakadni, úgyhogy jobb a metszés (egy kétszer gátmetszett, ki nem tágult vki)
2012. nov. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt gátmetszésem, és sajnos tágabb lettem..:(
2012. nov. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs ilyen összefüggés.

Hármat szültem, egyszer volt metszés, kétszer pici repedés miatt 2-3 öltés.

A varrás csak közvetlenül a hüvely melletti részt teszi szűkké vagy tágabbá, magát a hüvelyt nem.

Egyik esetben jártam úgy, hogy túl szűk lett a "bejárat", és ez kifejezetten rossz volt, nagyon kevés pozíció maradt, ahogy nem fájt.

Ez a része olyan lesz, amilyenre "megcsinálják", viszont magát a hüvelyt intim tornával lehet edzeni utána.

2012. nov. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én 2x szültem sikeres gátvédelemmel,és a férjem szerint egyáltalán nem vagyok tágabb.
2012. nov. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A hüvely "tágassága" nem attól függ, hogy vágnak- e vagy sem, hanem attól, hogy az izmok mennyire "edzettek", mennyire rugalmasak. Ilyen szempontból pedig akár rosszat is tehet a metszés, hiszen a vágás helyén maradó hegszövet rugalmatlanabb is lehet, mint a sértetlen szövet.

Intimtorna, Kegel- gyakorlatok, ezekkel lehet a hüvely izmait erőssé tenni, a szűkséget megőrízni.

"Mítosz 2.: „A gátmetszés megakadályozza a medencefenék izmainak kinyúlását, ezáltal a vizeletvisszatartási problémákat és a hüvelyfal-renyheség okozta szexuális problémákat is.”


Józan ész: A hüvely kitágulása, mint szexuális probléma miatt eredetileg a férfiak kezdtek el aggódni – a saját szempontjukból. Sőt, egy időben népszerű gyakorlatnak számított a „férjcsomó”, a sebvarrás hüvelynyílást szűkítő módja, amely sok nő nemi életét változtatta állandó gyötrelemmé. Az sem elhanyagolható tény, hogy mindazok az idősebb nők, akiken napjainkban végeznek inkontinencia és előesés miatti helyreállító műtéteket, valamennyien nagyvonalú gátmetszések alanyai voltak annak idején. A gátmetszést mindaddig nem végzik el, amíg a baba feje már majdnem készen áll arra, hogy megszülessen. Ekkorra a medencefenék izmai már teljesen kitágult állapotban vannak. Arra sem adott eddig még senki magyarázatot, hogy egy izom elvágása, majd újra összevarrása hogyan őrizné meg annak erejét. (Goer, 1995)


Ina May Gaskin előadásaiban és írásaiban előszeretettel hasonlítja össze a szülés közben kitáguló, majd újra összehúzódó szülőcsatornát a férfiak hímvesszőjének szexuális izgalmi merevedésével, illetve azt követő visszahúzódásával. Milyen érdekes – mutat rá Ina May -, az övék sem „marad úgy”...! A hasonlat korántsem légből kapott, hisz a női gátszövetek nagy része a férfiakéhoz hasonlóan erektilis, vagyis merevedésre, duzzadásra képes. Mivel a női nemi szervek rejtett módon helyezkednek el, kevés nő van tudatában annak, hogy izgalmi állapotban az ő testében is történnek méretbeli változások. „Szüléskor a hüvelynyílás nem kinyúlik, hanem egyszerűen nagyobb lesz!” – emlékeztet Ina May.


Evidencia: Az utóbbi két évtizedben számos kutatás készült a gátmetszés, mint megelőző eljárás és a medencefenék izomműködésének összefüggését vizsgálva (Klein 1986, Gordon/Logue 1985, Sleep/Grant 1987, Rockner/Jonasson/Olund 1991). Ezen kutatások egyike sem igazolta, hogy a gátmetszés bármiféle pozitív hatással volna a medencefenék izmainak állapotára.


Bizonyos szülésvezetési eljárások ellenben kifejezetten károsak (iatrogének) lehetnek a gátizmok, illetve a gátmetszés által megelőzni vélt problémák szempontjából. Ilyenek például az erőltetett „nyomatás”, az anyára kényszerített természetellenes testhelyzet, a méhfenék kézi nyomása a kitolási szakban, szülés után a méhnyak fogóval történő kifelé húzása szemrevételezés céljából (én magam kórházi gyakorlatban többször is láttam ilyet), a vállak spontán rotációját nem kiváró szülésvezetés, korábbi gátmetszések hibás összevarrása, illetve az, ha a gátszövetekbe helyi érzéstelenítőt adnak, de nem végeznek gátmetszést (ugyanis ilyenkor a szövetek megduzzadhatnak, illetve az anya nem érzi kellőképpen, hogy milyen tempóban kell tolnia ahhoz, hogy lehetőleg sértetlen maradjon). (Bromberg 1986 felhasználásával)


A medencefenék izmainak erőnlétében – mint minden más izoméban is - valószínűleg leginkább az izmok edzettségi foka játszik kulcsszerepet. A rendszeres gáttorna jótékony hatását számos inkontinenciától megszabadult nő esete igazolja. "

innen: [link]

2012. nov. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
a lepontozóktól szeretnék bocsánatot kérni, hogy gátmetszéssel szültem, és nem vagyok tágabb (első)
2012. nov. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5ös vagyok, kedves első:), én ugyan nem pontoztalak, de most megnéztem, mi lehetett az oka a lepontozásnak, mert én sem értettem hirtelen.

Ne haragudj, hogy ezt leírom, és az OFFért is elnézést!

Ami _szerintem_ a nem tetsző az első kommentedben, nem az, hogy Te gátmetszéssel szültél és szerencsésen alakultak a dolgok:), hanem az, hogy azt írod, felesleges az aggódás a metszés miatt és hogy egyértelműen kijelented, jobb a metszés. Azért, mert erről nagyon eltérőek az orvosi vélemények is, és megdőlni látszik a kötelező metszés gyakorlata, nem véletlen, hogy egyre több helyen(bár _szerintem_ siralmasan kevés gy is) első szülésnél is igyekeznek gátvédelmet alkalmazni.

Ha szivesen olvasnál a témáról kicsit "más" megközelítésből, ha szeretnéd megismerni azokat a tényeket és gondolatokat, amik ezt megalapozzák, nagyon szivesen teszek ide vagy küldök privátban linket, cikkeket:). És még egyszer, ne haragudj, hogy ezt leírtam, nem bántani szeretnélek, és senki mást sem, csak egy kicsit a "másik" oldalt is megmutatni:).

2012. nov. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
full off. (első vok). Nem azért írtam ,h jobb a gátmetszés, mert mindenkinél biztosan jobb, csak ez egy olyan oldal, ahol tudást és TAPASZTALATOT lehet megosztani másokkal. Nekem a szűk környezetemben volt ilyen-olyan szülés is, és bizony első gyerekeseknél az ismeretségi körömben senkinél nem sikerült a gátvédelem. Olyan persze volt, h akarták, nyújtogatták, vártak, de csak az lett az eredménye, h szanaszét szakadt, a húgycső irányába is, majd még metszették is, szóval nem jött össze. Engem meg ugyan metszettek, de ennek ellenére végigrepedt a hüvelyem is, bele se merek gondolni, mi repedt volna még, ha nem metszenek. úgyhogy, a kb 10-15 ismerősömet, ha lehet reprezentatív mintának, venni, abból egyértelműen az tűnik ki, hogy első szülésnél jobb a metszés. Többediknél pedig sok ízben valóban sikeres a gátvédelem. Meg azért azt se felejtsük el, h a mai kórházi gyakorlat az, h minél előbb le kell zavarni a szülést, ergó full telenyomnak oxival (én sem éreztem esetemben indokoltnak, így túl "gyors" és "intenzív" a szülés), és emellett a sebesség mellett egyszerűen nincs idő tágulni. De persze a gyorsabb szülés bizonyos oldalról tekintve kevesebb komplikációt hordoz magában, szóval minden mellett és ellen is lehet érvelni. (Az meg hülyeség, h egy átvágott izom már sose lesz a régi. Akkor mi van pl a császárosokkal? Rubintrépának is van láthatóan hasizma, ami működik, pedig szétvágták háromszor is) Persze mindig jobb a természetes vágások nélküli világ, de azért semmi sem fekete vagy fehér! Ennyi
2012. nov. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

" Meg azért azt se felejtsük el, h a mai kórházi gyakorlat az, h minél előbb le kell zavarni a szülést, ergó full telenyomnak oxival (én sem éreztem esetemben indokoltnak, így túl "gyors" és "intenzív" a szülés), és emellett a sebesség mellett egyszerűen nincs idő tágulni."

Leírtad a lényeget. Ez a sajnálatos valóság. Nincs idő, gyorsítják legtöbbször tök feleslegesen( indokolatlanul a szülést(már ha a protokoll meg a szülész időbeosztása nem számít annak:(), persze, hogy nincs ideje a hormonoknak megpuhítani, a baba fejének tágítani a szülőcsatornát:(.

Nem azt mondtam, hogy sose lesz olyan, de az is tény, hogy a hegszövet más tágulási képességekkel rendelkezhet mint az ép:).

A repedés- vágás témában pedig egy szemléletes példa: egy szövetet ép szélekkel nem, vagy csak kicsit tudsz elszakítani, míg ha vágást ejtesz rajta, könnyen tovább hasad...

2012. nov. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Első: akkor legyek az első a virtuális ismeretségi körödben, aki első babát gátvédelemmel szülte, egyetlen karcolás nélkül, pedig 4300 gramm volt a picuri.


Ha az orvosok adnának időt az anyukáknak kitágulni, akkor nem lenne ebből probléma. Gondolod ezer évvel ezelőtt minden először szülő össze-vissza repedt? Az orvosok nem értenek a gátvédelemhez, ezért inkább vágnak, ez ilyen egyszerű.


Csak hogy a kérdésre is válaszoljak... nem lettem se tágabb, se szűkebb szülés után, de a sértetlen gátat sokan irigylik. :)

2012. nov. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!