Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van akkor ha szüléskor nem...

Mi van akkor ha szüléskor nem érvényes a tb? Mennyit kell fizetni? Mert sajna már nem tudom elintézni,1hét alatt, és visszamenőleg is fizetni kéne, de azt nem tudom! El fognak rendesen látni?

Figyelt kérdés

2012. nov. 7. 11:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Szia! Én 3 hete voltam az OEP-ban mert én se voltam biztosított különböző okok miatt. Mondtam, hogy szeretnék magam után fizetni. Kaptam ott rögtön egy papírt azt mondták azt vigyem ha orvosi ellátásra van szükségem, és később kapom a csekkeket. Attől a naptól biztosítva vagy, hogy voltál az OEP-ba, et 100%!
2012. nov. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is próbáld meg, hogy csak mostantól fizeted be.

Nekem olyan volt, hogy azt mondták, hogy visszamenőleg is be kell fizetnem, aztán egy másik helyen leb.sztak, hogy miért fizettem be, így most van náluk 35000 ft-m feleslegesen. Utána hónapokig a 35000-ből vonták a tb-met.

De, ha mindenáron ki akarják fizettetni veled, akkor is kevesebb lenne, mintha a szülést kellene kifizetned.

Gratulálok a babához! Könnyű szülést!

2012. nov. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ha bemész és szólsz utána már azonnal érvényes lesz!!
2012. nov. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Rendben megpróbálom hátha így sikerül. Köszönöm.
2012. nov. 7. 12:44
 15/20 anonim ***** válasza:
A szülés ingyenes a magzatvédelmi törvény értelmében, így azt nem fogják behajtani rajtad, viszont az elmaradt tb-t mindenképpen. A zárón lévő ár tájékoztató jellegű, maga a terhesgondozás és a szülés sürgősségi ellátásnak minősül, és a magzat érdeke, nem a tiéd, így nem fizeted.
2012. nov. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is volt TB elmaradásom, és azt mondták, hogy amikor befizetek egy csekket, azzal tudom igazolni, hogy én elkezdtem rendezni az adósságom az APEH felé, és így ingyenesen ellátnak, bármilyen problémám van. Egy éve mondták ezt nekem a Ceglédi Apeh-nál. Nem tudom azóta mennyit változott a rendszer.
2012. nov. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Holnap személyesen utánna járok, ma telefonon érdeklödtem és így elég bunkók voltak! De remélem sikerül elintéznem. Köszönöm a válaszokat!:)
2012. nov. 7. 20:01
 18/20 anonim ***** válasza:
ez érdekes hogy semmit nem tudnak adni.Anyósom amikor nem volt tb-je csekken fizette be.Kérj csekket,ne köcsögöljenek!
2012. nov. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Sikerült elintézni,kaptam csekket amit be kellett fizetnem. Meg az igénylés másolatát,amit el kell hogy fogadjanak a kórházban. :-)köszönöm mindenkinek.
2012. nov. 8. 11:35
 20/20 anonim ***** válasza:

Ha lejelented magad az apehnál, hogy te ettől a naptól fizetni akarod, ott helyben nem is fognak adni csekket,hanem postán küldik a határozattal együtt, asszem egy évre előre csekkekel. Viszont általában 1-2-3 nap aig az apeh lejelenti az oep fele,hogy biztositott vagy, ez független attól,hogy rendezted e a csekket már vagy sem.

A hátralékot meg vagy észreveszik,és akkor arról is küldenek papírt,de semmiképp nem akkor mikor a mostanit intézed, vagy pl mint ahogy én jártam idén, járt volna vissza adóvisszatérités,de tb tartozás miatt nem kaptam egy fillért sem, levonták a tb tartozásomból. Azt tudom,hogy amint lejelentettem az apehnál,hogy fizetni akarom mostantól, onnantól fogva a 3.nap már élt a biztositottság, ezt a magyarorszaghu-n ellenőriztem a jogviszony érvényessége menüpont alatt. Viszont hogy ezt használni tudd, be kell menni az okmányirodába és véglegesiteni a regisztrációdat,és akkor sok mindent fogsz tudni elektronikusan is intézni, többek között pl az apeh felé lejelenteni hogy fizetni akarod a tb-d, vagy pl adóbevallást. Szólj ha segithetek, én idén intéztem ezeket.

2012. nov. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!